phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsu virzieni>>

Marsa Alam

Īsumā par virzienu

  • skaistākās Ēģiptes smilšu pludmales
  • unikāli koraļļu rifi, jūras bruņurupuči un "delfīnu māja”
  • niršanas entuziastu paradīze
  • viesnīcu zona ar bagātīgu sporta un atpūtas bāzi

Apskaties piedāvājumus

Ēģiptes savvaļas un neskartā zeme. Sarkanās jūras ūdens neparastā fauna un flora, zemūdens pasaules krāsu burvība aizrauj tūristus no visas pasaules. Mēs ļoti iesakām šo vietu niršanas cienītājiem, atpūtai pludmalē un visiem, kas vēlas atklāt jaunus Ēģiptes nostūrus.

Piekrastes josla, ko sauc par Marsa Alam, atrodas uz dienvidiem no Sahāras austrumu daļas, Sarkanās jūras krastā, apm. 750 km no Kairas un apm. 250 km no Hurgadas. Reģiona vēsture vienmēr ir bijusi saistīta ar zveju, un tās mūsdienu attīstība ir saistīta ar šo tradīciju. Visas izklaides un apskates vietas atrodas vairākos viesnīcu kompleksos, kas atrodas smilšu un koraļļu pludmalēs, kas ir visskaistākās Ēģiptē. Modernas, labi integrētas viesnīcas ir aprīkotas ar visām nepieciešamajām ērtībām atpūtai. Baseini un sporta aktivitātes, izklaides programmas un zviedru galda restorāni, tematiskie bāri ar krāsainiem dzērieniem - visu to Jūs atradīsiet tur.

Visapkārt valda miers un klusums, smaragda jūra un skaisti koraļļu rifi. Lieliski organizētas ekskursijas garantē daudz neaizmirstamu iespaidu. Marsa Alam - reģions, kas attīstās, atrodas gleznainā koraļļu piekrastes zonā tā paša nosaukuma apgabalā. Tā ir viena no nedaudzajām vietām pasaulē, kas apvieno sauli, pludmali, piedzīvojumu un varavīkšņainu zemūdens pasauli. Slavenākās niršanas vietas atrodas Abu Dabab, Abu Dabur rifā, Marsa Assali, Dolphin House un Elphistone koraļļu rifu tuvumā. Portgaliba - grezna jahtu osta ar modernu viesnīcu bāzi un lieliskiem apstākļiem ūdens sporta veidiem; apm. 70 km no Portgalibas atrodas viens no vecākajiem tūrisma ciemiem - El Kuseira, kur var iegādāties suvenīrus un tradicionālos ēģiptiešu izstrādājumus.

Atrakcje w regionie

LUKSORA

Senatnē Nīlas krastos atradās milzīga un varena pilsēta - Tēbas. Tā bija vienA no galvenajiem kultūras centriem un ilgu laiku arī valsts valdnieku rezidence. Tomēr laika gaitā tā panīka biežo karu un iebrukumu dēļ. Taču Luksoras pilsēta attīstījās ap senajām drupām, un tagad tas ir viens no slavenākajiem un populārākajiem galamērķiem visā Ēģiptē. Šī, salīdzinoši neliela pilsēta slēpj neskaitāmas senās pagātnes pēdas. Viens no slavenākajiem pieminekļiem ir Luksoras templis. Šī milzīgā ēka ir veltīta Amonam, vienam no seno Tēbu dieviem. Gadsimtu gaitā ir saglabājušies daudzi tā celtniecības un apdares elementi, piemēram, vairāku dievu un faraona Ramzesa II statujas. Ar grandiozu aleju tās ir savienotas ar Karnakas templi vai drīzāk tempļu kompleksu. Karnakas ciemats ir Luksoras pilsētas daļa. Tajā atrodas tempļu komplekss, kurš veltīts Amonam, Montu un Mutam dieviem. Visdrīzāk apmeklētājus pārsteigs milzīgais kolonnu un statuju skaits tempļu daudzajās zālēs. Daudzas no tām attēlo faraonus, kas piedalījušies šīs vietas izveidē. Tiek uzskatīts, ka Luksorā atrodas arī divi slaveni nekropoļi - Ķēniņu ieleja un Karalienes ieleja. Kā norāda nosaukumi, šīs ielejas ir pilnas ar Ēģiptes valdnieku kapenēm. Agrākos laikos šī vieta bija paradīze visdažādākajiem zagļiem un svešas mantas amatieriem, kuri alka tikt pie daudzajiem kapenēs paslēptajiem dārgumiem. Tomēr mūsdienās šeit tiek veikti arheoloģiskie izrakumi, un abas ielejas ir labi apsargātas un atvērtas tūristiem. Tādu pilsētu kā Luksora ir grūti aprakstīt dažos teikumos. Neviens vārds nespēj nodot iespaidu, kādu tā atstāj uz ārvalstu apmeklētājiem. Visa pilsēta, lai gan moderna un labi uzturēta, gandrīz izstaro pagātnes un vēstures atmosfēru, jo īpaši tāpēc, ka tā ir uzcelta uz varenās un senās Tēbas drupām. Tas viss padara Luksoru par vēl vienu no galamērķiem, kas noteikti jāapmeklē, ja esat Ēģiptē. Tā kā Tēbas zināmu laiku bija faraonu pilsēta, mūsdienās gandrīz uz katra soļa var sastapt viņu klātbūtnes pēdas. Valdnieks Amenhoteps III atstāja aiz sevis divas milzīgas, gandrīz 20 metrus garas statujas. Diemžēl gadu gaitā tās ir stipri bojātas, taču joprojām ir ārkārtīgi iespaidīgas.

ASUANA

Ēģiptes dienvidu pilsēta, kas atrodas gleznainākajā Nīlas ielejā. Iespaidīgs ir Lielais dambis ar Nasera ezeru un Izīdas templi File salā. Jūs varat arī doties izbraucienā ar ātrlaivu pa Nīlu, ap Asuānas lielāko salu Elephantine. Iepirkšanās entuziastiem ir Asuānas tirgus, bet mākslas cienītājiem - tempļu un kapu pilsdrupas.

ABU SIMBELA

Šeit atradīsiet divus slavenus klinšu tempļus, kuri tika uzcelti pēc faraona Ramzesa II pavēles 12. gadsimtā p. m. ē. Lielākajā no abiem tempļiem aizmugurējā sienā atrodas statujas, kuras divas reizes gadā - 20. februārī un 20. oktobrī - izgaismo uzlecošā saule. Tempļus 1813. gadā atklāja šveiciešu ceļotājs Jakobs Burkharts.

QULAAN SALAS

Atrodas Wadi El-Hamata nacionālā parka dienvidos, ar krāšņu zemūdens dzīvi koraļļu rifos. Ieteicama vieta snorkelēšanas entuziastiem.

Gids: par tūristiem rūpējas ITAKA Latvija pārstāvis, kura pienākumos ietilpst palīdzība ierašanās un izbraukšanas laikā, un uzturoties Marsa Alam, kā arī reģistrācija vietējām ekskursijām.

Vīza: obligāti. Ēģiptes lidostā ir nepieciešams iegādāties vīzu. Tas maksā aptuveni 25 dolārus (norēķini tikai skaidrā naudā). Pasei (ar tukšu lapu) jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus (no ierašanās dienas Ēģiptē). Cilvēkiem ar nepilsoņu pasi Ēģiptes vīza obligāti jānoformē jau pirms izlidošanas uz Ēgipti.

Latvijas pases, kas izsniegtas līdz 2002. gada 1. jūlijam nav derīgas ceļojumam. Pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegti uz 50 gadu derīguma termiņu, nav derīgas ceļošanai ārpus Šengenas zonas.:

Lūdzu, ņemiet vērā, ka saskaņā ar Starptautiskās gaisa transporta asociācijas (IATA) TIMATIC sniegto informāciju, Baltkrievijas pilsoņiem, kas ceļo no Latvijas uz Ēģipti, jābūt derīgai vīzai uz Ēģipti jau reģistrēšanās brīdī uz reisu. Nav iespējams noformēt vīzu, ierodoties Ēģiptes lidostā. Pasažieriem, kuriem nav nepieciešamās atļaujas, nav atļauts iekāpt lidmašīnā.:

Citu valstu pilsoņiem, noteikumi par pasu kontroles pāriešanu Ēģiptes lidostās, patstāvīgi ir nepieciešams pieprasīt vēstniecībās vai diplomātiskajās pārstāvniecībās savā valstī.:

Lidojuma laiks: Rīga – Marsa Alam, aptuveni 5,5 stundas.

Vietējais laiks: nav pulksteņa pagriešanas (UTC+2).

Valoda: arābu; var sazināties angļu un vācu valodā.

Galvaspilsēta: Kaira.

Spriegums: elektriskais spriegums ir 220 V.

Valūta: Ēģiptes mārciņa (EGP), 1 EGP ir sadalīts 100 PT (piastra), 1 EUR = aptuveni 17.50 EGP, 1 USD = aptuveni 16 EGP.

Cenas viesnīcā un restorānā: pusdienas – ap 100 EGP, ūdens 1,5 l – ap 10 EGP, alus – ap 40 EGP, kafija, tēja – ap 25 EGP.

Transports: taksometrs – ap 60 EGP; labāk maksāt skaidrā naudā: USD vai Eur.

Pludmales: ieeja viesnīcu pludmalēs ir bez maksas.bakšišs (dalieties ar īpašumu), vispārpieņemta un pat nepieciešama!

Dzeramnauda: bakshiš - vispārpieņemts un pat obligāts!

Vietējās ekskursijas: tās organizē vietējās tūrisma aģentūras saskaņā ar to noteiktajiem nosacījumiem. Ekskursija var netikt organizēta, ja ir nepietiekams dalībnieku skaits.

 


Aktuālā informācija par drošību valstī – https://www.mfa.gov.lv/

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter