phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Svarīga informācija>

SĪKDATŅU POLITIKA

VISPĀRĪGĀ INFORMĀCIJA

 1. SIA “Itaka Latvija” (turpmāk - Pārzinis) informē par sīkdatņu un līdzīgu interneta tehnoloģiju (piemēram, IndexedDB un Web Storage) izmantošanu www.itaka.lv (turpmāk: Vietne) un Pārziņa mobilajā aplikācijā (turpmāk – Lietotne).
 2. Izmantojot sīkdatnes un līdzīgas interneta tehnoloģijas, tiek vākti tikai anonīmi statistikas dati par lietotājiem. Informācija, kas iegūta, pateicoties norādītajām tehnoloģijām, netiek piešķirta konkrētai personai un neļauj to identificēt.
 3. Sīkdatņu un līdzīgu interneta tehnoloģiju ievietošana un izmantošana nekaitē lietotāja ierīcei (ti, datoram, telefonam vai planšetdatoram), neizraisa nekādas izmaiņas ierīces konfigurācijā, instalētajā programmatūrā un aplikācijās.
 4. Vietnē un Lietotnē norādīto tehnoloģiju izmantošanas mērķis ir:
 5. Vietnes un Lietojumprogrammu lapu satura pielāgošana lietotāja vēlmēm un vietņu izmantošanas optimizēšana; jo īpaši šie faili ļauj atpazīt lietotāja ierīci un pareizi attēlot vietni, kas pielāgota viņa individuālajām vajadzībām, nodrošina drošu vietnes un tās pamatfunkciju lietošanu;
 6. sesijas uzturēšana,
 7. analīžu, atskaišu un statistikas veidošana par to, kā lietotāji izmanto vietnes lapas, kas ļauj uzlabot to struktūru un saturu,
 8. reklāmas pārraidīšana, tostarp pamatojoties uz lietotāju vēlmēm.

SĪKDATNES

 1. Lietojot Vietni, lietotāja gala ierīcē tiek ievietoti nelieli teksta faili. Pēc noklusējuma šajos failos ir šāda informācija:
 2. tās vietnes nosaukums, no kuras tika nosūtīts sīkfails,
 3. ģenerēts unikāls numurs,
 4. failu saglabāšanas laiks.
 5. Šos failus var sadalīt pēc izcelsmes avota un to glabāšanas laika lietotāja ierīcē. Vietnē un Lietojumprogrammā tiek izmantoti šāda veida faili:
 6. Pēc avota:
 7. tā sauktās pirmās puses sīkdatnes – nāk no Vietnes un Lietojumprogrammas; failā ir nosaukums, kas norāda uz Pārziņa domēnu;
 8. tā sauktās trešo pušu sīkdatnes – ko izmanto trešās puses (piemēram, Pārziņa partneri, pakalpojumu sniedzēji, reklāmdevēji).
 9. Sakarā ar laiku, kurā sīkfaili tiks ievietoti lietotāja ierīcē:
 10. sesijas sīkfaili, kas tiek izveidoti katru reizi, kad iekļūstat Vietnes un Lietojumprogrammas lapās, un tiek dzēsti, kad pārlūkprogrammas logs tiek aizvērts;
 11. pastāvīgās sīkdatnes, kas tiek glabātas lietotāja gala ierīcē sīkdatņu faila parametros norādīto laiku vai līdz tos izdzēš vietnes apmeklētājs.
 12. Pārziņa vietnē tiek izmantotas šāda veida sīkdatnes:
 13. nepieciešamās sīkdatnes – tās ļauj pareizi attēlot un lietot tīmekļa vietnē pieejamās pamatfunkcijas un pakalpojumus. Tās tiek izmantotas arī drošības nodrošināšanai (piemēram, lai atklātu krāpšanu autentifikācijas jomā). To izmantošanai nav nepieciešama lietotāja piekrišana, un to nevar izslēgt kā daļu no sīkfailu iestatījumu pārvaldības; (juridiskais pamats — VDAR 6. panta 1. punkta f) apakšpunkts — "likumīgās intereses");
 14. funkcionālās sīkdatnes – tās ļauj atcerēties lietotāja preferences un pielāgot vietni lietotāja izvēlētajiem iestatījumiem (piemēram, valodas izvēlei). To izmantošanu var izslēgt, taču tas var izraisīt atsevišķu vietnes daļu nedarbošanos pareizi; (juridiskais pamats — VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts — "piekrišana");
 15. reklāmas sīkfaili (ieskaitot sociālo mediju failus) - tie ļauj parādīt informāciju, kas pielāgota lietotāju vēlmēm (pamatojoties uz pārlūkošanas vēsturi un lietotāja veiktajām darbībām, reklāmas tiek rādītas mūsu vietnēs un trešo pušu vietnēs, tostarp sociālajos tīklos) . Pateicoties viņiem, mēs varam arī novērtēt savu un mūsu partneru reklāmas kampaņu efektivitāti; (juridiskais pamats — VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts — "piekrišana");
 16. analītiskās sīkdatnes – izmanto, lai izmērītu un analizētu konkrētas vietnes skatītāju skaitu (tās ļauj mums izmērīt, piemēram, apmeklējumu skaitu, skatījumus, vidējo vietnē pavadīto laiku, apkopot informāciju par maršruta avotiem). Pateicoties šāda veida failiem, mēs zinām, kā lietotāji izmanto Pārziņa vietni, kuras lapas ir vispopulārākās un varam uzlabot mūsu Vietnes efektivitāti; (juridiskais pamats - VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts - "piekrišana").
 17. Pārzinis informē, ka sīkdatnes var ievietot un izmantot arī trešās personas. Lietotāja ierīcē tiek ievietotas trešās puses sīkdatnes, jo īpaši:
 18. lai nodrošinātu Vietnē un Lietojumprogrammā izvietotu ārējo subjektu pakalpojumu un tehnoloģiju izmantošanu (piemēram, YouTube video, Google Maps, App Store spraudņi, Google Play, AppGalery, sociālo tīklu Facebook, Instagram, YouTube spraudņi);
 19. aizsargāt pret surogātpastu un nodrošināt sistēmas drošību;
 20. izpētīt anonīmo lietotāju aktivitātes un uz tā pamata veidot statistiku (piemēram, izmantojot Google Analytics rīkus), kas palīdz mums uzzināt par Vietnes lietošanas veidiem;
 21. īstenot Pārziņa paša mārketinga mērķus, tai skaitā izvietot reklāmas tīklos pielāgotus materiālus;
 22. Pārziņa partneru mārketinga mērķu sasniegšanai.
 23. Pārzinis izmanto arī tīmekļa pārlūkprogrammu iespējas, kas var saglabāt informāciju savā atmiņā, tostarp šādas interneta tehnoloģijas, kas nodrošina datu glabāšanu:
 24. IndexedDB - dati, kas glabājas objektu veidā, kuriem piekļuve ir ierobežota tikai attiecīgajiem datu avotiem - domēniem vai apakšdomēniem, no kuriem tie tika saglabāti;
 25. Sesijas krātuve – datu noliktava, kas ir līdzvērtīga sīkfailiem, taču ar daudz lielāku datu ietilpību. Sesiju krātuvē apkopotie dati tiek dzēsti, kad pārlūkprogrammas logs tiek aizvērts.
 26. Lokālā krātuve - datu noliktava, kurā tiek glabāta informācija, kas tiek pastāvīgi saglabāta lietotāja tīmekļa pārlūkprogrammā, līdz tā tiek izdzēsta.

TREŠĀS PUSES

Pārzinis informē, ka sīkfailus var ievietot un izmantot arī ārējas struktūras. Vietnē un Lietojumprogrammā ir pogas, rīki vai saturs, kas norāda uz trešo pušu pakalpojumiem un vietnēm, tostarp pakalpojumu sniedzējiem un reklāmdevējiem un Pārziņa partneriem, kā arī sociālo tīklu spraudņiem. Šo lietojumprogrammu izmantošana var izraisīt informācijas pārsūtīšanu, izmantojot sīkfailus un līdzīgas tehnoloģijas, norādītajām ārējām struktūrām. Administrators iesaka pēc pārejas uz citām vietnēm lietotājam iepazīties ar tajās spēkā esošajām sīkdatņu politikām.

DARBĪBAS AR SĪKDATNĒM

 1. Vietnes un Aplikācijas lietotājs var izdarīt izvēli attiecībā uz Administratora un trešo pušu sīkdatņu izmantošanu, tomēr sīkdatņu iestatījumu maiņa var pasliktināt piedāvāto pakalpojumu lietošanas kvalitāti vai liegt izmantot atsevišķas Vietnes un Lietotnes funkcionalitāti.
 2. Lietotājs jebkurā laikā savā tīmekļa pārlūkprogrammā var mainīt sīkdatņu iestatījumus vai atspējot to izmantošanu. Ja lietotājs nemaina noklusējuma pārlūkprogrammas iestatījumus attiecībā uz failiem, kas apkopo datus, šie faili tiks ievietoti gala ierīcē un tiks izmantoti saskaņā ar tīmekļa pārlūkprogrammas nodrošinātāja noteiktajiem noteikumiem.
 3. Izmantojot atsevišķu tīmekļa pārlūkprogrammu iestatījumu funkcijas, lietotājs pēc Vietnes un Aplikācijas apmeklējuma pabeigšanas var nolemt pieņemt izvēlētās sīkdatnes, bloķēt šādus failus un dzēst visas sīkdatnes no sava pārlūkprogrammas.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter