phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsu virzieni>

Ēģipte

Īsumā par virzienu

  • Kādreiz neliels zvejnieku ciemats, tagad tas tiek uzskatīts par vienu no daudzsološākajiem un visstraujāk augošajiem kūrortiem Ēģiptē.
  • Tīra un caurspīdīga jūra, kas slēpj neskartus koraļļu rifus ar bagātīgu zemūdens floru un faunu.
  • Marsa Alam kūrorts ir ieinteresēts palutināt jūs ar saules un ūdens priekiem - visas kūrorta viesnīcas atrodas jūras krastā.
  • Zemūdens pasaules krāsu burvība aizrauj tūristus no visas pasaules.
  • Marsa Alam ir īsta miera oāze prom no pilsētas burzmas.
  • Vietējo virtuvi ietekmē turku, grieķu, libāniešu, franču ēdienu tradīcijas.
  • Iesakām šo vietu niršanas cienītājiem, atpūtai pludmalē un visiem, kas vēlas atklāt jaunus Ēģiptes plašumus.

Apskaties piedāvājumus

Smilšu pludmales, karstā Āfrikas saule, tirkīza krāsas jūra ar krāsainiem rifiem un maigas tuksneša smiltis. Ēģipte ir faraonu, noslēpumaino piramīdu un brīnišķīgās atpūtas valstība.

Populārākos Ēģiptes reģionus tūristu vidē apvieno viens: skaistas smilšu pludmales. Katram no tiem ir savs īpašs šarms: Hurgada ir lieliska vieta tūristiem, kuri vēlas savām acīm redzēt pasaules brīnumus un apbrīnot faraonu dārgumus; Šarm El Šeiha ir mistiskais Sinajs, Āfrikas saule, izklaide un atpūta; Marsa Alam ir sapņu vieta niršanas entuziastiem un visiem, kuri vēlas atklāt sev jaunas Ēģiptes vietas. Neparastā Sarkanās jūras flora un fauna, kā arī jūras pasaules krāsu burvība vienmēr vilina zemūdens iespaidus alkstošos tūristus uz Ēģipti. Slavenākās niršanas vietas ir Abu Dabab vai Marsa Imbarak, snorkelēšanai: Šarm El Luli, Marsa Imbarak, Giftunas, Tirānas un Qulaan salu apkārtne. Noslēpumainā zemūdens pasaule ir atvērta visiem – daudzi niršanas centri piedāvā izmēģinājuma niršanu iesācējiem, bet zinošākiem šī sporta cienītājiem – ekspertu pakalpojumus. Ēģipte, pirmkārt, asociējas ar seno pasauli, faraoniem, piramīdām un Sfinksu, kas ir daudzu leģendu apvīta. Tūristi no visas pasaules apmeklē šīs vietas un apbrīno vēstures liecības, kuras jau simtiem gadu nekustīgi sargā savu valdnieku noslēpumus. Luksora pieder pie vispazīstamākajām un visvairāk apmeklētajām vietām visā Ēģiptē, tā ir iekļauta UNESCO sarakstā. Šī mazā pilsēta slēpj neskaitāmus pagātnes noslēpumus. Viens no interesantākajiem pieminekļiem Nīlas upes austrumu krastā ir monumentālais Luksoras templis, ko ar Karnakas tempļu kompleksu savieno majestātiska aleja. Rietumos atrodas divas slavenas nekropoles – Kаrаļu ieleja un Karalienes ieleja. Garantētā saule visa gada garumā, bagātīgi aprīkoti viesnīcu kompleksi ar plašām izklaides iespējām, formula viss iekļauts (All inclusive) un privātās pludmales, kā arī ūdens parki ar kalniņiem - ideāli apstākļi atpūtai ģimenēm ar bērniem. Kruīzs uz kuģa kopā ar snorkelēšanu, džipu vai kvadraciklu safari tuksnesī, kā arī jāšana ar kamieļiem – lieliski piedāvājumi brīvā laika pavadīšanai kopā ar ģimeni. Ēģiptiešu tirdziņā var nopirkt jebko – tur ir ļoti viegli aizmirsties un padoties vietējo tirgotāju pārliecināšanai. Noteikti jākaulējas un jāatved uz dzimteni tieši tas, ar ko Ēģipte ir slavena – papirusi, piramīdas, austrumu garšvielas, eļļas, tēja un ūdenspīpe, kas atdzīvinās vakarus un brīnišķīgi smaržos. Virtuve šeit ir ļoti aromātiska, no katra restorāna izplūst ķimeņu, kurkumas, koriandra vai piparmētru smarža. Lielākajai daļai ēdienu klāt tiek piedāvāts aysz – pīrāgs, kas atgādina plācenīšus. Ēģiptē labprāt ēd aitas un jēru gaļu, dārzeņu zupas. Šeit populāri ir: tahini – sezama mērce, kas pagatavota ar ķiplokiem un laima sulu; ful medames – pasta ar pupiņām un dažādām piedevām, kā arī saldie medus konditorejas izstrādājumi. Ar to visu kopā var dzert garšīgu piparmētru tēju vai ļoti stipru, aromātisku un saldu kafiju.

Neparasti krāšņa daba, silta jūra, kas aizrauj ar pasakainu zemūdens pasauli, kā arī lieliskas pludmales. Ēģipte apbur vēstures cienītājus, piedzīvojumu meklētājus, kā arī klasiskās atpūtas, zem palmām, cienītājus. Vēl nesen Ēģipte bija eksotiska un tāla, bet tagad tas ir kūrorts, kas ir populārs tūristu vidū, tai skaitā arī latviešu. Viņi iemīlējuši šo vietu lielisko atpūtas apstākļu dēļ.

Piekrastes josla, ko sauc par Marsa Alam, atrodas uz dienvidiem no Sahāras austrumu daļas, Sarkanās jūras krastā, apm. 750 km no Kairas un apm. 250 km no Hurgadas. Reģiona vēsture vienmēr ir bijusi saistīta ar zveju, un tās mūsdienu attīstība ir saistīta ar šo tradīciju. Visas izklaides un apskates vietas atrodas vairākos viesnīcu kompleksos, kas atrodas smilšu un koraļļu pludmalēs, kas ir visskaistākās Ēģiptē. Modernas, labi integrētas viesnīcas ir aprīkotas ar visām ērtībām atpūtai. Baseini un sporta aktivitātes, izklaides programmas un zviedru galda restorāni, tematiskie bāri ar krāsainiem dzērieniem - visu to Jūs atradīsiet tieši šeit! Visapkārt miers, klusums, smaragda jūra un brīnišķīgs koraļļu rifs. Labi organizētas ekskursijas nodrošinās apbrīnojamu laika pavadīšanu. Marsa Alam - reģions, kas attīstās, atrodas gleznainā koraļļu piekrastes zonā, apgabalā ar tādu pašu nosaukumu. Tā ir viena no nedaudzajām vietām pasaulē, kas apvieno sevī sauli, pludmali, piedzīvojumu un varavīkšņainu zemūdens pasauli. Slavenākās niršanas vietas - Abu Dabab, Abu Dabur rifs, Marsa Assali, Dolphin House un Elphistone koraļļu rifs. PORTGALIBA - jaunattīstības tūrisma reģions ar modernu viesnīcu bāzi un lieliskiem apstākļiem ūdens sporta veidiem; šeit ir uzbūvēta lielākā centrālās piekrastes jahtu osta; apm. 70 km no Portgalibas atrodas viens no vecākajiem tūrisma ciemiem - El Kuseira, kur var iegādāties suvenīrus un tradicionālos ēģiptiešu izstrādājumus.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter