phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsu virzieni>

Horvātija

Īsumā par virzienu

 • Horvātija ir valsts Eiropā, Balkānu reģionā, tās galvaspilsēta ir Zagreba. Tā robežojas ar Slovēniju un Ungāriju ziemeļos, Serbiju ziemeļaustrumos, Bosniju un Hercegovinu austrumos, Melnkalni dienvidaustrumos un Adrijas jūru dienvidos.
 • Horvātija sastāv no divām daļām — kontinentālās daļas, kura izvietota valsts iekšienē un Adrijas jūras piekrastes, kura izstiepusies lielā attālumā.
 • Splita ir lieliska Horvātijas pilsēta, kas atrodas pie Adrijas jūras krasta. Tā ir otra lielākā pilsēta valstī.
 • Pilsētas centrā atrodas Dioklecijāna pilsētas komplekss, kurš ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tas ir iespaidīgs piemineklis, kas izveidots Romas impērijas laikos.
 • Horvātija ir slavena ar savām daudzajām burvīgajām pludmalēm, kas piesaista tūristus no visas pasaules.

Apskaties piedāvājumus

Atpūtas (4)

Grand Hotel Slavia Grand Hotel Slavia Horvātija

749Eur
 • Degošās tūres

Villa Bacchus Villa Bacchus Horvātija

769Eur
 • Boutique viesnīca
 • Romantiskām brīvdienām
 • Pie pludmales
 • Blakus kūrorta centram
 • Degošās tūres

Bluesun Hotel Maestral Bluesun Hotel Maestral Horvātija

769Eur
 • “Bluesun” ķēdes viesnīca
 • Jūras krastā
 • Viesnīcas Bluesun Soline atrakcijas
 • SPA centrs
 • Degošās tūres

Trogir Palace Trogir Palace Horvātija

779Eur
 • <i>Boutique</i> viesnīca
 • SPA centrs
 • Romantiskām brīvdienām
 • Degošās tūres

Spoža saule, nacionālie parki un gleznainās salas, tostarp Kvarnera līcī esošā Krka sala, gadu gaitā ir padarījušas šo reģionu pastāvīgi iecienītu tūristu vidū, jo īpaši ģimenēm ar bērniem. Gleznainie līči ar pludmalēm un tirkīza jūru ir ideāla vieta brīvdienām. Tūristi no visas pasaules šeit ierodas arī, lai apbrīnotu UNESCO sarakstā iekļautos pieminekļus. Horvātijas ziemeļi ir lieliska bāze gan Horvātijas piekrastes, gan populāru galamērķu iepazīšanai Slovēnijā un Itālijā.

Siltais Vidusjūras klimats, skaistie skati un vienmēr valdošais dzīvesprieks ir padarījuši šo pilsētu par ļoti populāru tūristu galamērķi. Adrijas jūra ir lieliska vieta zemūdens ekspedīcijām. Ūdenslīdējus gaida brīnišķīga zemūdens pasaule, pilna ar faunu un floru, alām un kuģu vrakiem. Horvātijā saplūst Rietumeiropas, slāvu un Vidusjūras kultūras, kas atspoguļojas arhitektūrā, virtuvē un vietējo iedzīvotāju paražās.

Centrālā Dalmācija un Ziemeļdalmācija ir vieni no skaistākajiem un attīstītākajiem Horvātijas piekrastes tūrisma reģioniem ar lielisku viesnīcu piedāvājumu. UNESCO sarakstā iekļautie pieminekļi, nacionālie parki un gleznainās salas gadu gaitā ir padarījušas šo reģionu nemainīgi populāru tūristu vidū. Simtiem restorānu, bāru, klubu un diskotēku, sporta infrastruktūra - ļauj jums pilnībā izbaudīt brīvdienas.

Splita, Horvātijas otrā populārākā pilsēta, kas atrodas plašā līcī starp kalnu ar Gripes cietoksni un kalnaino Marjanas izcēlumu, var lepoties ar bagātu vēsturi. Tūristi no visas pasaules ierodas apbrīnot UNESCO sarakstā iekļautās imperatora Diokletiāna pils paliekas, kas ir saplūdušas ar pilsētas apbūvi. Šeit notiek daudzi kultūras pasākumi, īpaši vasaras sezonā, un interesantie pieminekļi, mūžzaļā Vidusjūras veģetācija ar palmām un agavām, kā arī maigais klimats rada vēlmi palikt šeit ilgāk. Netālu no Splitas atrodas Trogira, brīnišķīga viduslaiku pilsēta, kas iekļauta UNESCO sarakstā. Šeit jūs varat pastaigāties pa vecpilsētas šaurajām ieliņām un apmeklēt Svētā Lorenca katedrāli, kas celta četrus gadsimtus. Tālāk uz ziemeļiem atrodas Šibenika, kuras pirmsākumi meklējami 11. gadsimtā, ar skaisto UNESCO sarakstā iekļauto renesanses Svētā Jēkaba katedrāli, kas atrodas gleznainās Krkas upes grīvā. Ir vērts apmeklēt netālu esošo Krkas nacionālo parku ar krāšņajiem ūdenskritumiem. Netālu no Šibenikas atrodas pazīstamais tūristu kūrorts Vodice ar raksturīgajām Dalmācijas oļu un betona pludmalēm. Šeit ir arī tūristu osta, no kuras var doties izbraucienā uz Kornati nacionālo parku, niršanas centri un lieliski restorāni. Viens no populārākajiem Dalmācijas brīvdienu galamērķiem ir dzīvīgā Biogradas pilsēta, kas atrodas iepretim Paszman salai ar skaisto Drazica oļu pludmali. Dažus kilometrus uz ziemeļiem, pie Paszman kanāla, atrodas klusā pilsētiņa Sveti Filip i Jakov, kas ir ideāla vieta ģimenes atpūtai ar skaistām pludmalēm līčos un kristāldzidru jūras ūdeni.

Kvarnera ir unikāla zeme,kur atrodas viena no skaistākajām un populārākajām Horvātijas piekrastes daļām, kas pazīstama ar savu maigo klimatu, daudzveidīgo ainavu, lieliskām naktsmītnēm un atrakciju pilniem kūrortiem.

Atrakcje w regionie

DUBROVNIKA

Dubrovnikas vecpilsēta ir pilna apburošu pieminekļu. Dubrovnikā ik uz soļa ir kaut kas ievērības cienīgs: Rektora pils, Spozas pils, vecākā aptieka Eiropā, gotiskais franciskāņu klosteris, gotiskais dominikāņu klosteris, renesanses Svētā Pestītāja baznīca, baroka laikmeta Svētā Blēža baznīca, Debesīs uzņemšanas katedrāle, Rolanda kolonna, torņi un bastioni. Apskatiet šo unikālo pilsētu no Minčetas augstākā viduslaiku torņa.

KORČULA

Viena no Dalmācijas lielākajām salām - burvīgi zaļa, pilna mandeļkoku, priežu, ozolu, ciprešu un olīvu biržu. Šādā vidē ir uzcelta tāda paša nosaukuma pilsēta. Korčulas pilsēta ir ļoti skaista - burvīgās pilsētiņas ēkas, šauras ieliņas, kas pārvēršas kāpnēs. Tieši šeit dzimis slavenais ceļotājs un Venēcijas tirgotājs Marko Polo. Svarīgākais Korčulas piemineklis ir Svētā Marka katedrāle ar tās balto zvanu torni un dārgumiem. Tomēr ir vērts apskatīt arī patriciešu Arneri un Gabrielas pili, Pločan Dievmātes kapelu un Svētā Mihaila baznīcu. Pilsētā ir daudz krodziņu un restorānu, kur var baudīt svaigas jūras veltes.

VELA LUKA

Tā ir pilsēta, kas galvenokārt pazīstama ar zvejniecību un dūņu vannām, ko izmanto reimatisko slimību ārstēšanai.

LUMBARDA

Neliels ciemats Korčulas salas austrumu zemesragā. Pateicoties kristāldzidrajai jūrai un smilšainajām pludmalēm, Lumbarda ir iecienīta saules atpūtas cienītāju vidū. Aktīvās atpūtas cienītāji šeit var izmēģināt vindsērfingu un ūdensslēpošanu.

PELJEŠACAS PUSSALA

Pelješacas pussala ir pazīstama ar savām kuģniecības tradīcijām, tajā ir skaistas pludmales, grēdas, līči un fjordi. Šeit esošā gleznainā Orebic pilsētiņa ir ideāla vieta dabas mīļotājiem un ģimenēm ar bērniem. Adrijas jūra ir lieliska vieta zemūdens ekskursijām. Šeit nirējus gaida brīnišķīga zemūdens pasaule, pilna ar brīnišķīgu faunu un floru, alām un kuģu vrakiem. Vēji un daudz saules ir labvēlīgi burāšanas entuziastiem. Vasarā šeit kuģo tūkstošiem jahtu.

PLITVICES EZERU NACIONĀLAIS PARKS

Ļoti gleznains un burvīgs Horvātijas nacionālais parks, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Atrodas dziļā ielejā starp augstām klintīm. Tas ir 16 ezeru, strautu un avotu komplekss, kas veido kaskādes un ūdenskritumus. Tūristi starp tiem staigā pa koka tiltiņiem, kas peld tieši virs ūdens. Šis ceļojums garantē neaizmirstamus skatus!

ITAKA Latvija Ceļojumu eksperts 24/7 (latviešu valodā): lai uz vietas atrisinātu steidzamus jautājumus, var sazināties pa SOS tālruni, kas ir norādīts ceļošanas dokumentā. Pēc ierašanās Horvātijā, tūristus sagaida angliski runājošs pārstāvis un pavada līdz transportlīdzeklim, kas aizvedīs viņus uz viesnīcu.

Vīzas: nav nepieciešama; pasei jābūt derīgai vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās no galamērķa. Latvijas pilsoņi var šķērsot robežu ar Horvātiju, uzrādot ID karti vai pasi.

Lidojuma ilgums: Rīga-Rijeka – aptuveni 2 st.

Vietējais laiks: UTC +2 / Central European Summer Time (CEST)

Valoda: horvātu valoda, ir iespējams sazināties arī angļu un vācu valodās.

Spriegums: 220 V.

Valūta: euro (EUR). Horvātija pievienojās euro zonai 2023. gada 1. janvārī.

Cenas restorānos: pusdienas - aptuveni 16 eur, bezalkoholiskie dzērieni - aptuveni 3 eur, alus – aptuveni 3 eur, vīns – aptuveni 5 eur/0,25 l.

Transports: Taksometrs - aptuveni 16 eur/5 km, vietējais autobuss - aptuveni 5 eur. Ja ceļojat tikai Horvātijas robežās, tad, īrējot automašīnu, zaļā karte nav nepieciešama (zaļā karte ir starptautisks apdrošināšanas līgums, kas tiek noslēgts attiecībā uz transportlīdzekli, kurš piedalās ceļu satiksmē valstī, kura ir Zaļās kartes sistēmas dalībvalsts) bet šķērsojot Bosnijas un Hercegovinas robežu, piemēram, lai nokļūtu Dubrovņikā, zaļā karte ir nepieciešama.

Pludmales: publiskās, bezmaksas ieeja, pludmales serviss (2 sauļošanās krēsli + saulessargs - ne visās pludmalēs vienāds serviss) - aptuveni 13 eur dienā; ir ieteicams vilkt ūdens apavi.

Horvātija tiešsaistē: www.cro.pl

Obligātais nodoklis: Apmaksājams reģistrējoties viesnīcā: aptuveni 1 eur/personai dienā, bērniem atkarībā no vecuma - bez maksas vai ar 50% atlaidi.

 


Aktuālā informācija par drošību valstī – https://www.mfa.gov.lv/

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter