phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsu virzieni>

Taizeme

Īsumā par virzienu

 • Taizeme ir valsts Dienvidaustrumāzijā, kas robežojas ar Mjanmu, Laosu, Kambodžu un Malaiziju.
 • Bangkoka - valsts galvaspilsēta, pazīstama ar savu moderno infrastruktūru, tempļiem un dažādām iepirkšanās iespējām.
 • Taizeme ir bagāta ar kultūras un vēstures pieminekļiem, tostarp slavenajiem budistu tempļiem, piemēram, Wat Phra Kaew un Wat Pho.
 • Taizemiešu virtuve ir pārsteidzoši daudzveidīga. Te ir gan Ķīnas atspulgs, gan Indijas mantojums un kaimiņzemju Birmas un Laosas ietekme. Tam visam klāt nāk Taizemes klimatam raksturīgie produkti, kopā veidojot ļoti eksotisku virtuvi. Bet vissvarīgākais produkts taizemiešu virtuvē ir rīsi.
 • Taizeme ir slavena ar savām fenomenālām ainavām, skaistām baltām pludmalēm, mirdzošu jūru un it īpaši tādām vietām kā Puketa, Krabi un Koh Samui.

Apskaties piedāvājumus

Bangkoka – Taizemes galvaspilsētu sauc par "Eņģeļu pilsētu". Tā ir kontrastu pilna metropole. Šeit īpaši spilgti izpaužas taizemiešu cieņa pret tradīcijām, kas apvienota ar vēlmi pēc modernitātes un progresa. Šeit tūristus gaida vairāki apskates objekti, tostarp unikālais Smaragda Budas templis, Karaliskā pils un daudzi, daudzi citi. Izbrauciens ar kuģīti pa Thonburi rajona kanāliem, kas Bangkoku dēvē par Austrumu Venēciju, sniedz unikālu skatu uz pilsētu un ļauj ieskatīties šīs metropoles iedzīvotāju ikdienas dzīvē. Futūristiskais virszemes dzelzceļš, modernie iepirkšanās un biznesa centri, daudzkrāsainais pūlis, kas nemitīgi sastopāms uz ielām, rosīgie bazāri, naktsklubi, bet arī klosteru un meditējošo mūku miers - tas viss veido šīs dinamiskās pilsētas specifiku.

Taču Taizeme ir ne tikai enerģiskas pilsētas, bet arī teritorijas, kas demonstrē valsts dabas skaistumu. Vietas, kuru ainava mainās kā ar burvju spēku: milzīgi rīsu lauki - pilni miera un harmonijas, masīvi meži, kas atklāj dabas mežonību, alas - tumšas un noslēpumainas, un pludmales - skaistas, neskartu ūdeņu ieskautas. Gardēžus noteikti apburs Taizemes virtuve, kas ir viena no mīļākajām un atzītākajām pasaulē. Pieejamas cenas un milzīgs suvenīru klāsts, tostarp skaistas rotaslietas, dārgakmeņi, zīds, senlietas un kokgriezumi, ļauj lieliski iepirkties.

Taizeme nozīmē brīvības zemi, tāpēc ikviens, šeit uzturoties, var justies brīvs un tuvu dabai kā nekad agrāk.

Gids: Par tūristiem rūpējas tūrisma operatora pārstāvis, kura uzdevums ir palīdzēt ierašanās, izbraukšanas laikā, uzturēšanās laikā, kā arī pieteikumu saņemšanai vietējām ekskursijām.

Vīza: Latvijas pilsoņiem ieceļošanai Taizemes Karalistē līdz 30 dienām vīza nav nepieciešama, ja ieceļošanas mērķis valstī ir tūrisms. Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigām.
Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Taizemē ir jānoformē vīza Latvijai akreditētājā Taizemes vēstniecībā Stokholmā, Zviedrijā (informācija pieejama angļu valodā).

Lidojuma laiks: lidojums notiek ar pārsēšanos un ir atkarīgs no reisu savienojuma laika.

Vietējais laiks: UTC +7

Valoda: taju; citas valodas: angļu.

Galvaspilsēta: Bangkoka.

Valūta: baht (THB)
1 USD = 34,79 THB.
1 EUR = 38,11 THB.

Spriegums: 220V

Klimats: Ekvatoriālais ar karsto sezonu no marta līdz maijam, lietus sezonu no jūnija līdz oktobrim un sauso sezonu no novembra līdz februārim.

Vakcinācija:nav nepieciešami. Ieteicama pretmalārijas profilakse.

Satiksme: piemēro kreisās puses kustību. Visbiežāk cena tiek apspriesta individuāli. Taksometrs nav dārgs.

 • Bangkokā ir populāri taksometri un tā sauktie tuk-tuk (motorikši). Taksometra brauciens, kas ilgst 20-25 minūtes, maksā aptuveni 70-80 THB, bet taksometra skaitītāja ieslēgšana - aptuveni 35 THB. Pārvietošanās ar tuk-tuku maksā no aptuveni 80 THB līdz 150 THB (atkarībā no attāluma). Tūristu bieži apmeklētās vietās cenas ir augstākas, šoferi piedāvā paaugstinātas cenas un taksometru vadītāji nevēlas ieslēgt skaitītāju.
 • Patajā visizplatītākais transporta veids ir "songteaw" - pikaps ar sēdvietām. Par braucienu no Patajas centra uz viesnīcām ārpus pilsētas var maksāt no 20 THB/personai par nelielu attālumu līdz aptuveni 400 THB par automašīnu.
 • Hua Hin ir populāri četru riteņu tuk-tuki. Brauciens no centra uz viesnīcām 5-6 km attālumā maksā aptuveni 150-200 THB (par tuk-tuk).
 • Krabi ir populāri motocikli ar piekabi. Brauciens Ao Nang ciematā maksā 60-100 THB par motociklu. Transports uz tālākām viesnīcām maksā līdz 400 THB vienā virzienā.

Cenas:

 • Restorānos un kafejnīcās: Minerālūdens no 7 THB par mazu pudelīti, kafija no 50 THB (piem., degvielas uzpildes staciju kafejnīcās), no apm. 80 THB restorānos un no apm. 160 THB viesnīcās. Pusdienas no apm. 120 THB vietējos restorānos (taizemiešu ēdieni); no apm. 250 THB restorānos tirdzniecības centros; no apm. 400 THB viesnīcās. Glāze vīna no 180 THB, sviestmaize līdzņemšanai no apm. 100 THB. Zupas porcija, ko pārdod ielas "garkuchen" veikalos. - no apm. 30 THB; rīsu porcija ar gaļas piedevu - apm. 40 THB.
 • Veikalos: Ūdens (1,5 l) no 20 THB, apelsīnu sula kartona kārbā (1 l) no 60 THB, alus (0,33 l kannā) no 35 THB, vīna pudele no 350 THB, pastkarte no 5 THB.
 • Pastmarka: Pastmarka vēstulei/kartiņai (līdz 20 g) uz ES valstīm maksā 20 THB, pastmarkas var iegādāties pasta nodaļās. Pastkartes var nosūtīt arī viesnīcas reģistratūrā (pasta sūtījuma izmaksas tiks iekļautas viesnīcas rēķinā).

Suvenīri:
no Taizemes vērts atvest:

 • tīkkoka izstrādājumi (piemēram, cirstie ziloņi; piezīme - Budas statujas nav atļauts eksportēt).
 • SPA produkti: masāžas eļļas, smaržīgās ziepes, krēmi.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter