phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsu virzieni>

Kipra

Īsumā par virzienu

  • Kipra ir salu valsts Vidusjūras austrumu daļā, atrodas tuvu Turcijas krastiem un dienvidu piekrastei. Tās galvaspilsēta ir Nikosija.
  • Kiprai ir bagāta vēsture, sākot no seno civilizāciju laikiem. Tai ir daudz vēsturisku un arheoloģisku apskates objektu.
  • Savā vēsturē Kipra ir bijusi zem vairāku valstu impērijām. 1960. gadā Kipra ieguva neatkarību no Lielbritānijas un kļuva par demokrātisku republiku.
  • Kipra ir brīnumainā sala un īsta Vidusjūras pērle. Smilšu pludmales un zilā jūra, kalni, meži, olīvkoku birzis un vīnogulāji.
  • Dažādi aktīvās atpūtas veidi, ieskaitot ūdens sportu un kalnu pārgājienus.
  • Kipra ir pazīstama ar savu tradicionālo vietējo virtuvi, ko ietekmē grieķu un turku ēdienu tradīcijas.

Apskaties piedāvājumus

 

Kipras krāšņā pagātne ir saistīta ar dievietes Afrodītes kultu. Viņa iznira no jūras putām tieši šeit, netālu no Pafosas, brīnišķīgajā Petra tou Romiou vietā, ar kuras nosaukumu ir saistīta arī cita leģenda. Jau antīkajā senatnē mīlestības dievietes kults piesaistīja apmeklētājus no visas pasaules, gluži tāpat kā skaistās pludmales un dzidrā jūra piesaista tūristus mūsdienās.

PAFOSA – Senos laikos Pafosas vietā atradās divi ciemati: Vecā Pafa un Jaunā Pafa. Mūsdienās Jaunā Pafa ir apdzīvota un ir ceturtā lielākā Kipras pilsēta. Pilsētai ir bagāta vēsture: tā ir bijusi romiešu, turku, venēciešu un britu pakļautībā. No katra laikmeta ir saglabājušies brīnišķīgi pieminekļi, pateicoties kuriem pilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Slavenas ir romiešu villas unikālās grīdas mozaīkas, kas ir vienas no vislabāk saglabātajām Vidusjūras reģionā. Mūsdienās Pafa ir slavens kūrorts ar skaistām smilšainām pludmalēm, kuru ir vairāk nekā 20 un no kurām daudzas ir sertificētas ar Zilo karogu. Iepirkšanās entuziastiem Pafosas centrā ir pievilcīgs piedāvājums: veikali un iepirkšanās centri ar labākajiem ārvalstu uzņēmumiem un vietējiem produktiem. Ideāla vēstures, pieminekļu, skaistu ainavu un patīkama klimata kombinācija.

LIMASOLA – otrā lielākā Kipras pilsēta Akrotiri līcī, starp senajām pilsētām Amatu un Kurionu, Trodosa kalnu pakājē, ar vīna dārziem, no kuriem nāk slavenākais Kipras deserta vīns "Commandaria", kas, kā stāsta, atceras Ričarda Lauvas sirds laikus. Šī karaļa kāzas notika tieši Limasolā. Neaizmirstama pieredze ir apmeklēt karnevāla parādi un jautro Vīna festivālu septembrī. Šeit ir skaista vecpilsēta, arheoloģijas muzejs, salas lielākais ūdens atrakciju parks "Fasouri Watermania" un osta, no kuras izbrauc kruīza kuģi uz Izraēlu un Ēģipti. Piekrastes rajonā, kas stiepjas apmēram 10 km garumā, atrodas daudzas viesnīcas, tavernas, krodziņi un diskotēkas. Labi koptās smilšainās pludmales ir pelēcīgi dzeltenas, un tām ir lēzena piekļuve jūrai.

LARNAKA – trešā lielākā Kipras pilsēta, nozīmīgs tūrisma galamērķis un osta. Mūsdienu Larnakas centrā atrodas senās pilsētas-valsts Kitionas paliekas, kas datējamas ar 12. gadsimtu pirms mūsu ēras. Tā ir arī vieta, kur svētais Lācars pēc augšāmcelšanās ieradās dzīvot savu "otro" dzīvi. Viņa kapa vietā uzcelta Lācaram veltīta baznīca. Netālu esošais sāls ezers ir iecienīta atpūtas vieta tūkstošiem ziemā migrējošo putnu, un tā krastos atrodas populārā musulmaņu svētceļojumu vieta Hala Sultan Tekke. Gar tumšo, ar smiltīm klāto pludmali stiepjas dzīvīga, īpaši naktīs, palmām apaugusi krastmala ar daudzām tavernām, kafejnīcām, restorāniem un veikaliem. Pludmalē atrodas daudzi ūdenssporta centri. - Maigs klimats, silta jūra un vairāk nekā 300 saulainas dienas gadā - gleznainas, smilšainas pludmales, kas apbalvotas ar Zilā karoga sertifikātu un atrodas nelielos līčos - Limasola - Kipras ūdens sporta galvaspilsēta ar lieliskiem apstākļiem burāšanai un vindsērfingam - vairāki Pafosas pieminekļi, kas iekļauti UNESCO sarakstā - skaistas ainavas un mazi, burvīgi ciematiņi, kur tiek koptas tradīcijas - ideāli piemēroti pārgājieniem un velobraucieniem.

Atrakcje w regionie

NIKOSIJA

Kopš 10. gadsimta tā ir Kipras galvaspilsēta. Pilsēta atrodas Mesārijas līdzenumā, uz ziemeļiem paceļas neregulāras Kapasonas kalnu grēdas, uz dienvidiem - Trooda kalnu austrumu pakājē, bet uz austrumiem un rietumiem līdz pat piekrastei stiepjas līdzenumi. Nikosija ir politiski un vēsturiski sadalīta: tās ziemeļu daļa pieder Turcijai. Robeža, ko iezīmē demarkācijas līnija, šķērso pilsētas ielas, no kurām daudzās ir redzami posteņi, ko sargā bruņoti karavīri. Vēsturiskā Nikosija ir sadalīta vecajā un jaunajā pilsētā. Vecpilsētu savulaik ieskauj venēciešu celts nocietināts mūris. Daļa no tā ir saglabājusies līdz mūsdienām. W starej części Nikozji uliczki są wąskie, domy stare. Aiz masīvām akmens fasādēm atrodas galdnieku darbnīcas, kurpnieku darbnīcas un tipogrāfijas. Ielu labirintā jūs atradīsiet burvīgus laukumus, veikaliņus un palmu koku ieskautus skvērus.

Kipras muzejs
Svarīgākais arheoloģijas muzejs salā. Tajā ir grezna Vidusjūras reģiona arheoloģisko artefaktu kolekcija. Tajā apkopoti eksponāti no neolīta perioda, bronzas laikmeta, romiešu perioda un ēģiptiešu amuletu kolekcija.

Ajos Ioannis katedrāle
Celta 17. gadsimtā uz benediktīniešu abatijas zemes. Tās sienas un griestus rotā krāšņas freskas, kurās attēlotas Bībeles ainas.

Bizantijas muzejs
Tajā atrodas lielākā Kipras ikonu kolekcija no 8. līdz 19. gadsimtam.

Selima mošeja
Ēka tika uzcelta 1209. gadā franču gotikas stilā kā Sv.Sofijas katedrāle. Osmaņu turki to pārveidoja par mošeju.

Lapidarium
Tas atrodas 15. gadsimta Venēcijas stila ēkā. Ekspozīcija ietver akmens skulptūru kolekciju, kapu pieminekļus, musulmaņu tempļu akmens fragmentus.

LARNAKA

Kipras dienvidaustrumu galvenā pilsēta. Tai ir svarīga loma reģiona ekonomiskajā dzīvē. Pilsēta ir daudzkārt mainījusi savu veidolu. 1975. gadā šeit tika uzcelta lidosta, vēlāk parādījās daudzi restorāni un kafejnīcas.

Fort
To 17. gadsimtā uzcēla turki, un tajā atrodas muzejs ar ekspozīciju, kurā aplūkojami Kitionas izrakumos iegūtie priekšmeti.

Ajos Lazaros baznīca
Ēka celta 9. gadsimtā. Baznīcas patrons ir svētais Lācars, viņa kaps atrodas zem galvenā altāra. Astoņas dienas pirms Lieldienām notiek Lācara ikona, kas tiek izstādīta procesijas laikā.

Hala Sultan Tekke
Šeit atrodas Umm Haram, kas gāja bojā pirmā arābu iebrukuma laikā, kapenes. Saskaņā ar leģendu viņš bija pravieša Muhameda radinieks. Tekke kļuva par tādu pašu svētceļojumu vietu kā Meka vai Medina.

AJA NAPA

Vēl nesen tas bija kluss ciemats ar nelielu gleznainu zvejas ostu un aptuveni 1000 iedzīvotāju. Šodien, pateicoties pievilcīgajai atrašanās vietai un lieliskajām, skaistākajām pludmalēm, tas ir kļuvis par labi zināmu tūrisma galamērķi ar daudzām viesnīcām, kafejnīcām un suvenīru veikaliņiem.

Aja Napa klosteris
Krāšņāko nama ēku 16. gadsimtā uzcēla venēcieši. Tā tika uzcelta vietā, kur tika atrasta ikona ar Jaunavas Marijas attēlu.

Panaja Angeloktistos
Baznīca celta 11. gadsimtā. Lielākais apskates objekts ir mozaīka baznīcas centrālajā apsīdē, kurā attēlota Jaunava Marija ar Bērnu uz rokām.

LIMASOLA

Otra visvairāk apdzīvotā sala. Gada sākumā tajā notiek karnevāls, maijā - ziedu festivāls, jūlijā - starptautiskais kultūras festivāls, bet augustā/septembrī - vīna festivāls. Limasolā ir četras lielas vīna darītavas, un tā tiek uzskatīta par vīna rūpniecības centru.

Tautas mākslas muzejs
Tajā ir plaša 19. un 20. gadsimta kipriešu tautas mākslas kolekcija.

Pils un Viduslaiku mākslas muzejs
muzejs, kurā atrodas gleznu un keramikas kolekcija.

Pilsētas parks
Ārkārtīgi burvīga vieta ar dīķiem, strūklakām un plašām alejām, kur var atpūsties palmu ēnā. Parka austrumu galā atrodas zooloģiskais dārzs.

 

Kipras ēdieni:
MUSAKA - maltā gaļa, kartupeļu un dārzeņu kārtas, pārklātas ar bešameli.
SOUVLAKI – cūkgaļas, teļa gaļas vai vistas gaļas iesmiņi ar dārzeņiem.
AFELIA – sarkanvīnā vārīta cūkgaļa ar ķimenēm
KOMMANDORIA – spēcīgs deserta vīns, ko novērtē gardēži visā pasaulē.
ZIVĀNIJA – degvīns ar augstu spirta saturu, kas ražots no vīnogām.

ITAKA Latvija Ceļojumu eksperts 24/7 (latviešu valodā): tūristi Kiprā, lai uz vietas atrisinātu steidzamus jautājumus, var sazināties pa SOS tālruni, kas ir norādīts ceļošanas dokumentā. Pēc ierašanās Kiprā, tūristus sagaida angliski runājošs pārstāvis un pavada līdz transportlīdzeklim, kas aizvedīs viņus uz viesnīcu. Transfēra izbraukšanas no lidostas gaidīšanas laiks var ilgt līdz 1 stundai.

Lidojuma ilgums: Rīga–Larnaka ~ 4st. 10 min.

Vietējais laiks: Vienāds ar Latvijas laika joslu.

Valoda: grieķu, angļu.

Spriegums: 220 V, nestandarta kontaktligzdas - nepieciešams adapteris (to var iznomāt viesnīcā).

Valūta: euro (EUR).

Cenas restorānos: pusdienas – no 15 EUR par per., alus – no 2,5 EUR, minerālūdens 1,5 l – no 3 EUR, vīna pudele – no 3,5 EUR.

Auto noma: cenas no 50 EUR/dienā; benzīns ~1,4 EUR/litrs. Kiprā ir obligāti jābrauc pa kreiso pusi.

Pludmale: ieeja ir bez maksas; nomas maksa: sauļošanās krēsli no 2,5 - 3,5 EUR, saulessargi no 2,5 - 3,5 EUR.

Transports: Taksometri Ayia Napa, Limmasol un Protaras robežās - no 5 EUR.

Negabarīta aprīkojuma transfērs: (nestandarta aprīkojums, piemēram, vindsērfings, kaitsērfings, golfs, velosipēds u. c.) maršrutā lidosta - viesnīca - lidosta: par papildu maksu, uz vietas pie vadītāja. Aprīkojums ir jāreģistrē pirms izbraukšanas. Papildu maksa par aprīkojuma nodošanu nav atkarīga no aviokompānijas iekasētās maksas.

Sakarā ar jautājumiem par lielizmēra bagāžas (nestandarta aprīkojuma, piemēram, vindsērfinga, kaitborda, golfa, velosipēdu u. c.) pārvadāšanu transfēra laikā uz viesnīcām Kiprā, vēlamies jūs informēt, ka transfēra autobusi galvenokārt pārvadā standarta bagāžu (čemodānus, ceļojuma somas utt.).
Papildu lielizmēra bagāžas pārvadāšana ir iespējama tikai tad, ja transfēra autobusā ir šāda veida bagāžas pārvadāšanai piemērots bagāžas turētājs vai ja standarta lūkās ir pietiekami daudz vietas.
Tomēr ļoti bieži ir nepieciešams pasūtīt papildu transporta līdzekli (autobusu, taksometru utt.).
Pārvadājumus vienmēr veic vietējie autobusu uzņēmumi, tāpēc par iepriekš minētā aprīkojuma pārvadāšanu jāmaksā papildu , ko pieprasa autobusa vadītājs.
Par nestandarta bagāžas vienību vienā virzienā parasti jāmaksā līdz 50 EUR, izņemot Kipru, kur maksa ir aptuveni 120 EUR. Šo maksu iekasē autovadītājs uz vietas.

Klientam pirms izbraukšanas ir jāpaziņo par šāda aprīkojuma pārvadāšanu, lai vietējais gids varētu nodrošināt piemērotu transporta līdzekli.

UZMANĪBU: var rasties problēmas, transportējot vindsērfinga dēļus, kas garāki par 2,70 cm.

Ar aprīkojuma nodošanu saistītā papildu maksa nav atkarīga no aviokompānijas iekasētās maksas.


Aktuālā informācija par drošību valstī – https://www.mfa.gov.lv/

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter