phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsu virzieni>

Kenija

Īsumā par virzienu

  • Kenija atrodas Austrumāfrikā, bieži vien ir pirmā valsts, kas nāk prātā, izdzirdot vārdu "Āfrika".
  • Kenija tiek dēvēta par Austrumāfrikas pērli, ir patiess kultūras sajaukums, pateicoties tās izcilai un unikālai savvaļas dabai un modernai civilizācijai.
  • Līdz pat 10 % valsts teritorijas aizņem nacionālie parki un rezervāti. Ziloņi, lauvas, antilopes, zebras un degunradži šeit bauda svaigus zaļumus un smilšainas teritorijas.
  • Dažādu kultūru sajaukums: Kenijā ir aptuveni 40 dažādas ciltis, un katrai no tām ir savas paražas, tradīcijas un kultūra.
  • Neaprakstāma skaistuma zeme: baltas smilšu pludmales, ko apskalo Indijas okeāns, koši krāsaini koraļļu rifi un eksotiski augi, kas ieskauj mākoņiem klāto Kenijas kalnu.

Apskaties piedāvājumus

Plašas savannas, kurās mīt savvaļas dzīvnieku ganāmpulki, sniegotie ekvatoriālie kalni un tradicionālās tautas, kas piešķir šai zemei dvēseli un krāsu - laipni lūgti Kenijā. Viena no skaistākajām vietām pasaulē.

Pirmatnēja daba, dzīvnieki, kas ganās bezgalīgās savannās, ekvatoriālie meži, majestātiskas sniegotas kalnu virsotnes. Saules apdedzināti tuksneši, kas stiepjas līdz pat horizontam, mierīgas kalnu ielejas, koraļļu rifi, kokosriekstu palmām klātas baltas smilšu pludmales un siltie Indijas okeāna ūdeņi.

Vietējās ciltis dzīvo tā, kā dzīvoja viņu senči, un tādējādi saglabā paražas, kas viņiem gadsimtiem ilgi nav patikušas. Dzīvotspējīgas pilsētas. Vietas, kas aicina izbaudīt piedzīvojumus, atpūtu, nezināmas kultūras un sportu. Valsts atrodas abpus ekvatoram, Āfrikas austrumu krastā, apskalota ar Indijas okeānu.

Šeit viss ir neparasts: sākot ar cilvēkiem un viņu paražām un beidzot ar savvaļas dabu un klimatu. Lielākie Kenijas tūrisma objekti ir gleznainie nacionālie parki, no kuriem slavenākie ir: Masai Mara, Tsavo East un Tsavo West, Amboseli. Safari laikā no automašīnas logiem var vērot savvaļas dzīvniekus: ziloņus, žirafes, lauvas, leopardus, zebras, bifeļus, daudzas antilopju un gazeļu sugas, pērtiķus, strausus, hipopotamus, degunradžus, krokodilus un neskaitāmus citus.

Ornitoloģijas entuziastus noteikti iepriecinās daudzie eksotiskie putni: krāšņie sekretārputni, grifi, Āfrikas marabu, gārņi, ibisi un strazdi. Āfrikas satriecošās ainavas, savvaļas daba rokas stiepiena attālumā, pasakainas pludmales, siltais okeāns, draudzīgie vietējie iedzīvotāji un visur klātesošā eksotika aizraus visus Melnās zemes interesentus.

Rietumu Kenija. Daudziem ceļotājiem Rietumu Kenijas burvību raksturo divi poētiski vārdi: Masai Mara. Tikai nedaudzās vietās uz zemes mīt tik daudz dzīvnieku, un Māras savannas, kur aizraujoši notikumi notiek katru dienu, neapšaubāmi ir visa reģiona pievilcības centrs. Masaju cilts ļaudis piešķir savai zemei šarmu, tāpēc tikšanās ar šiem senās pasaules iedzīvotājiem var kļūt par jūsu ceļojuma galveno notikumu.

Mombasas ziemeļu piekraste ir ideāli piemērota brīnišķīgām brīvdienām: burvīgas viesnīcas, restorāni ar gardu starptautisku virtuvi un daudzi ūdens sporta veidi.

Vērts apmeklēt arī Mombasas pilsētu, kurā atrodas portugāļu Jēzus forts un vecā Dhow osta. Dienvidu piekrastē uz dienvidiem no Mombasas ir vērts apmeklēt Diani pludmali. Šī pludmale atrodas kokosriekstu palmu ēnā, tāpēc tā ir bezgalīgi plata un gara, klāta ar baltām smalkām smiltīm. Tā ir ideāli piemērota garām pastaigām, un tajā ir lieliski apstākļi dažādiem ūdens sporta veidiem. Paaugstinātu paisumu un bēgumu laikā, kas notiek ik pēc 24 stundām, ūdens vairākas stundas appludina piekrastes pludmales.

Malindi ir pilsēta aptuveni 120 km uz ziemeļiem no Mombasas. Tā ir populārs tūrisma galamērķis, īpaši tūristu no Itālijas un Francijas vidū, kuri iecienījuši kūrortu, jo šajā Āfrikas daļā ir labākās picērijas un saldējuma saloni. Tūristus piesaista arī koraļļu rifs un divi jūras nacionālie parki: Votamu un Malindi. Malindi ir arī dinamiska vēsturiska pilsēta ar iespaidīgu svahili vecpilsētu, drupām un rosīgu vietējo produktu tirgu. Stāsta, ka 1498. gadā portugāļu jūrasbraucējs Vasko da Gama, kuģojot uz Indiju, uz īsu brīdi apstājies Malindi pilsētā, lai nolīgtu ceļvedi uz Indiju. Tad viņš uzcēlis kolonnu, kuras atliekas joprojām saglabājušās līcī. Gadu vēlāk portugāļi sāka tirgoties ar vietējiem iedzīvotājiem, un osta kļuva par pieturas punktu ceļā uz Indiju.

Ēdiens: grilēta gaļa, svaigas zivis un jūras veltes, sulīgi augļi tieši no koka: pasifloru augļi, mango, papaija, čai - vietējā tēja, kas tiek vārīta ar pienu un garšvielām.

Suvenīri: Kazuri kaklarotas, melnkoksnes skulptūras, masaju segas, Kenijas alkoholiskie dzērieni, masku maskas, masaju šķēpi, ar rokām pīti grozi.

Izmēģiniet: tradicionālo izbraucienu ar laivu gar piekrasti, dejas kopā ar Masaju cilts pārstāvjiem, fotografējiet "Lielos piecus", nogaršojiet Dawa, kas svahili valodā nozīmē zāles.

Atklājiet: Mombasa pilsēta ar Fort Jesus, Masaju ciemati, Wasini sala un koraļļu skulptūras, Kinazini sala, mangrovju audzes.

Safari: slavenākie nacionālie parki: Masai Mara, Tsavo East un Tsavo West, Amboseli, savvaļas dzīvnieki to dabiskajā vidē: ziloņi, žirafes, lauvas, leopardi, zebras, bifeļi, daudzas antilopju un gazeļu sugas, pērtiķi, strausi, hippos, degunradži, krokodili un daudzi, daudzi citi.

Gids: par tūristiem rūpējas ITAKA pārstāvis no Lietuvas, kas sniedz palīdzību ierašanās, izbraukšanas un uzturēšanās laikā. Viņš reģistrē tūristus arī vietējām ekskursijām.

Vīza: Latvijas Republikas pilsoņiem, kas ceļo uz šo valsti, ir nepieciešama eTA (elektroniskā ieceļošanas atļauja). Ceļojot uz Keniju, pasei jābūt derīgai vēl vismaz sešus mēnešus pēc ceļojuma beigām un un tajā jābūt vismaz divām brīvām lapām. Latvijas pilsoņi eTA var saņemt tiešsaistes režīmā.

Elektroniskās ieceļošanas atļaujas (eTA) tiek ieviesta no 2024. gada 1. janvāra, bet vīzas, kas iegūtas līdz 2023. gada 31. decembrim, būs derīgas arī 2024. gadā.
Lai saņemtu eTA, izmantojiet šādu adresi: www.etakenya.go.ke

Vīza vai eTA ir jāizdrukā un jāņem līdzi uz lidostu.

Visiem , kas ceļo uz Keniju, ir jābūt eTA dokumentam, bērniem līdz 18 gadu vecumam pieteikumu aizpilda vecāks vai aizbildnis. Ģimenēm, pāriem vai personām, kas ceļo kopā, ieteicams aizpildīt vienu pieteikuma veidlapu(līdz 9 personām). eTA tiek izsniegta vienu reizi un tās derīguma termiņš beidzas, kad jūs izceļojat no Kenijas. Parasti eTA izsniedz 3 darba dienu laikā.

SVARĪGI! Aizpildot eTA veidlapu, nelietojiet latviešu rakstzīmes - tas var radīt problēmas eTA pieprasīšanas laikā.

Maksa par eTA : aptuveni 32,50 USD (standarta, izskatīšanas laiks aptuveni 72 stundas) vai aptuveni 52,50 USD (premium, izskatīšanas laiks īsāks par 72 stundām).

Viesnīcu adreses ir norādītas aprakstos vai atrodamas noklikšķinot šeit.

Lidojuma ilgums: Viļņa - Mombasa, apmēram 10 stundas. Lidojuma laikā plānota starpnolaišanās, lai uzpildītu degvielu.

Vietējais laiks: Latvijas laiks.

Valoda: Svahili un angļu.

Galvaspilsēta: Nairobi.

Spriegums: 220-240 V, kvadrātveida kontaktligzdas ar trim kontaktiem. Nepieciešami adapteri - pieejami jebkurā viesnīcā (aptuveni 100 KSH).

Valūta: Kenijas šiliņi (KSH), 1 USD = 123 KSH, 1 EUR = 130 KSH. Ņemot līdzi dolārus, ņemiet vērā, ka tos pieņem tikai pēc 2006. gadā izdotajām banknotēm.

Klimats: ekvatoriālais, sausā sezona no novembra līdz martam, lietus sezona no aprīļa līdz jūnijam, karstā sezona no jūlija līdz septembrim.

Vakcinācija: Ceļojot uz Keniju, obligātās profilaktiskās vakcinācijas nav nepieciešamas, taču ieteicamas vakcinācijas pret citām iespējamām infekcijām: dzelteno drudzi, A hepatītu, B hepatītu, vēdertīfu, meningokoku infekciju, difteriju pieaugušajiem, stingumkrampjiem. Tiek piedāvāta pretmalārijas profilakse - medikamenti ir pieejami tikai pēc receptes un tos lieto pirms izbraukšanas. Jābūt pieejamiem moskītu atbaidīšanas līdzekļiem.

Pludmales: tīras baltas smiltis, kristāldzidrs ūdens. Kenijai raksturīga ļoti liela Indijas okeāna plūdmaiņu amplitūda.

Likumi: Kenijā ir aizliegts izmantot un ievest plastmasas maisiņus.

Fotografēšana: Kenijā ir stingri aizliegts fotografēt oficiālās ēkas, militārās ēkas, prezidentu, valsts karogu, armiju, policiju, ostas un dzelzceļa stacijas.

Dzeramnaudas: Daudzās vietās tas ir pat obligāts. Safari laikā tiek maksāta dzeramnauda šoferim un vietējam pilotam. Viesnīcās par bagāžas sagādāšanu ierašanās dienā un tās izņemšanu izbraukšanas dienā tiek dotas dzeramnaudas bagāžas pārdevējiem - aptuveni 60 KSH.

Piezīmes: No Kenijas ir stingri aizliegts izvest čaulas, ziloņkaulu, koraļļus un dzīvnieku ādas.

Vietējās ekskursijas: Tūres organizē vietējās tūrisma aģentūras ar saviem noteikumiem. Ekskursija var netikt organizēta, ja ir pārāk maz cilvēku, kas vēlas uz to doties.

Safari nacionālajos parkos: tās ir milzīgas zemes platības (10 000-15 000 km²), kur dzīvnieki dzīvo brīvi, dabiskā vidē. Parkos nav cilvēku darbības, nav elektrības (izņemot kabīnēs), nav asfaltētu ceļu, tikai speciāli tam paredzēti zemes ceļi ar mikroautobusiem vai džipiem, un nekādos apstākļos nedrīkst izkāpt no transportlīdzekļiem.

Mikroautobusi: 8-vietīgi mikroautobusi apbrauc visus parkus. Šoferis ir arī gids un ļoti labi pārzin visus nacionālos parkus, kā arī zina, kādus savvaļas dzīvniekus var izsekot. Mikroautobusi nav aprīkoti ar gaisa kondicionieriem, bet tiem ir izvelkams jumts, kas nodrošina ventilāciju un ļauj aplūkot un fotografēt dzīvniekus stāvus. Apģērbs: Safari parasti notiek no plkst. 6.00 līdz 8.00 no rīta un no plkst. 16.00 līdz 18.00 vakarā, kas ir labākais laiks dzīvnieku vērošanai. Rīti joprojām var būt vēsāki (14-18 °C), tāpēc ir nepieciešams atbilstoši ģērbties. Ieteicami ērti āra apavi.

Bagāža: Šajā safarī ir atļauta tikai rokas bagāža: maza soma vai mugursoma ar pirmās nepieciešamības precēm, jo mikroautobusā nav daudz vietas. Galveno bagāžu bez maksas var atstāt viesnīcas glabātavā.

Aktuālā informācija par drošību valstī https://www.mfa.gov.lv/lv/kenija-celojumu-bridinajumi


Aktuālā informācija par drošību valstī – https://www.mfa.gov.lv/

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter