phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsu virzieni>>

Duresa

Īsumā par virzienu

  • Duresa ir daudzpusīga ostas pilsēta ar modernu un senu pievilcību
  • Kādreiz bijusi Albānijas galvaspilsēta, otra lielākā pilsēta pēc galvaspilsētas Tirānas
  • Duresa ir bagāta arī ar romiešu un bizantiešu mantojumu – šeit varat apskatīt Albānijas lielākā amfiteātra drupas,pilsētas aizsargdambjus un forumu,kas sniedzas 1500 gadu senā pagātnē. Pilsētas apmeklēšana ir kā atgriešanās pagātnē
  • Lieliska vieta Albānijā, kur pavadīt dienu pie jūras.Duresas pludmale stiepjas vairāk nekā desmit kilometru garumā gar pilsētas krastmalu
  • Pilsētai ir sena un aizraujoša vēsture, un tūristiem galvenais iemesls, lai ierastos Duresā, nav pludmales, bet gan interesants romiešu amfiteātris un lielisks arheoloģijas muzejs
  • Iedomājieties, ka ēdienos sastopas Itālijas un Grieķijas ietekme, ko ieskauj Balkāni. Ak jā, albāņu ēdienos jūs atradīsiet visu!

Apskaties piedāvājumus

Albānija, kas lielāko daļu 20. gadsimta bija slēgta ārzemniekiem, Vidusjūras reģionā ilgu laiku ir bijusi mīkla. Vēl nesen Albānijas augstie kalni, viduslaiku cietokšņi un pludmales, šķiet, bija tikai leģendas. 1991. gadā, beidzoties komunistiskajam režīmam, Albānijas robežas atvērās. Pirmie ziņkārīgie tūristi atklāja zemi, kur joprojām bija spēkā senie uzvedības kodeksi un vējš svilpoja pa pusaizmirstām seno grieķu un romiešu drupu spraugām.

Ceturtdaļgadsimtu pēc tam, kad komunisma važas bija kritušas, Albānijas satriecošās kalnu ainavas, sagrautās pilis, kas reiz pārvērtušās drupās, rosīgā un dinamiskā galvaspilsēta, gleznainās pludmales drosmīgi konkurē ar pārējo Vidusjūras piekrasti. Taču pasteidzieties, jo, izplatoties ziņām par to, ko Albānija var piedāvāt, joprojām nelielais tūristu skaits var pārvērsties pūļos.

Šī valsts ir ar bagātīgu vēsturi, sākot no senajiem akveduktiem, amfiteātriem un pirtīm līdz bazilikām, katedrālēm un pilsētu cietokšņiem. Berata tiek uzskatīta par Albānijas skaistāko pilsētu - krāšņs Osmaņu impērijas piemineklis, kas atrodas Tomori kalna augstajās nogāzēs un gleznaini ieskauts dziļā upes ielejā. Baltās ēkas bieži vien atgādina Grieķiju.

70% Albānijas teritorijas veido kalni, tāpēc kalnu pakājē netrūkst satriecošu ainavu. Brīnumaino sajūtu pastiprina kalnos ieskautie ezeri. Albānija ir slavena ne tikai ar kalnu ielejām, bet arī ar savām skaistajām pludmalēm. Baltas, tīras smiltis un dzidrs tirkīza ūdens, ko papildina kalni un klintis, ir tipiskas Albānijas pludmales.

Klimats ir ideāli piemērots tiem, kam patīk siltums un saule, bet kas nevēlas karstumu. Temperatūra vasarā svārstās no 25 līdz 28 grādiem pēc Celsija, bet ziemā - no 7 līdz 14 grādiem pēc Celsija. Tālāk no Adrijas jūras, kalnainajos austrumos, Albānijas klimats ir līdzīgs kontinentālajam klimatam.

Albāņi ir aizguvuši labākos ēdienu noslēpumus no kaimiņvalstīm - Grieķijas, Itālijas un Turcijas, tikai ar nelielu balkāņu ietekmi. Piemēram, slavenais itāļu espresso, ko gatavo arī Albānijā, bet pasniedz ar baklavu vai ballokume cepumiem. Albānijā ļoti populāra ir olīveļļa, aunazirņi un siers. Albānija 400 gadus bija daļa no Osmaņu impērijas, kas neizbēgami ietekmēja valsts virtuvi un tur var baudīt turku ēdienus.

Ērgļu zeme, atvērtu cilvēku zeme - tā albāņi raksturo savu skaisto dzimteni. Tās krāšņie senie pieminekļi, kalni, pludmales, ezeri, Vidusjūras klimats un iedzīvotāju viesmīlība piesaista aizvien vairāk tūristu, kas meklē jaunas un autentiskas vietas šajā mazajā valstī.

Albānija, kas atrodas divu jūru - Adrijas un Jonijas - krastos, ir viena no nedaudzajām Eiropas valstīm, kas joprojām pārsteidz ar savu autentiskumu. Albānijas stiprās puses ir tās lieliskais klimats, senie pieminekļi un virtuve. Šī dinamiski augošā valsts ir daudzpusīga. Uz tās ceļiem var sastapt ēzeļus,kā arī luksusa automašīnas.

Tur ir augstākās klases viesnīcas un pamesti Envera Hodžas režīma bunkuri. Albāņi ciena savu kultūru un tradīcijas, kā arī ir draudzīgi ar tūristiem. Tikai daži no viņiem runā rietumu valodās, tāpēc var rasties saziņas problēmas.

Duresa atrodas Adrijas jūras piekrastē un ir viens no Albānijas nozīmīgākajiem tūrisma centriem un otra lielākā pilsēta Albānijā. Tā senā vēsture, kas aizsākās viduslaikos, ir zīmīga ar daudziem senatnīgiem pieminekļiem, tostarp Romas impērijas pieminekļiem. Ir vērts apskatīt seno aizsargmūru, romiešu forumu un amfiteātri, kā arī 2. gadsimta romiešu termālās pirts drupas. Vērts apmeklēt arī Arheoloģijas muzeju, kurā ir apskatāma mūsdienīga ekspozīcija par antīko laiku vēsturi.

Gids: par tūristiem rūpējas pārstāvis no Latvijas, kas sniedz palīdzību ierašanās, izbraukšanas un uzturēšanās laikā. Viņš reģistrē tūristus arī vietējām ekskursijām.

Lidojuma ilgums: Rīga - Tirāna - aptuveni 3 stundas

Vietējais laiks: vasaras laiks - UTC+2. Ziemas laiks - UTC+1 (sākot no 28. oktobra).

Valoda: albāņu, kā arī angļu un itāļu valoda.

Valūta: leks (ALL); 1 eiro = 135 ALL.

Strāvas spriegums: 220 V.

Cenas viesnīcās un restorānos: pusdienas aptuveni 700 ALL, alus aptuveni 150-200 ALL, minerālūdens aptuveni 50-100 ALL, kafija aptuveni 100 ALL, vīns aptuveni 200 ALL.

Auto noma: no aptuveni 35 € dienā; benzīns: aptuveni 160 ALL par litru.

Transports: taksometri - aptuveni 1 €/km. Ieteicams izmantot marķētus taksometrus.

Pludmales: ieeja bez maksas; sauļošanās krēslu un saulessargu noma aptuveni 5 EUR (2 sauļošanās krēslu un saulessargu komplekts).

Vietējās ekskursijas: organizē vietējās tūrisma aģentūras pēc saviem noteikumiem. Ekskursija var nenotikt, ja dalībnieku skaits ir pārāk mazs.

Informācija ceļotājiem, kas ierodas Albānijā ar bērniem līdz 18 gadu vecumam: ja bērns ceļo uz trešo valsti un šķērso robežu, ir nepieciešama rakstiska vecāku/aizbildņa piekrišana (notariāli apstiprināta un tulkota angļu valodā).


Aktuālā informācija par drošību valstī – https://www.mfa.gov.lv/

Duresas pilsēta un brendija fabrika (no 40 €/per.)

Vienas no Albānijas senākajām pilsētām Duresas apmeklējums. Ekskursijas laikā gids pastāstīs par Albānijas lielākās ostas pilsētas vēsturi, kas aizsākās pirms vairāk nekā 3000 gadiem. Apmeklēsiet cietoksni, kas celts IV-V gadsimtā pirms mūsu ēras, un Venēcijas torni. Pēc tam romiešu amfiteātra apmeklējums, kura pirmsākumi meklējami mūsu ēras otrajā gadsimtā un kurā ir 20 000 skatītāju vietas. Arheoloģijas muzeja apmeklējums. Gjergj Kastrioti Skenderbeg - viena no lielākajām brendija darītavām Albānijā, kas nepārtraukti darbojas kopš 1933. gada. Tur varēs nobaudīt slaveno Skenderbeg brendiju, kas ir labi pazīstams visā Eiropā. Pēc prezentācijas par tā ražošanas vēsturi un tehnoloģiju - brīvais laiks, iepirkšanās. Pēc pusdienām atgriešanās viesnīcās.

Lasīt vairāk ❯❯Berata (no 40 €/per.)

Berata ir viena no senākajām Albānijas pilsētām,kas kopš 2008. gada tā ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tā ir slavena ar savu savdabīgo arhitektūru, kuras dēļ to dēvē arī par "1001 loga pilsētu". Pils apmeklējums, kas redzama virs pilsētas pakalniem, un skaistās mošejas - bijušā Suleimana Pašas mošeja un Helvetis Tekke, kas ir īsts albāņu kultūras piemineklis. Pēc tam dodamies uz Mangalemi, vecāko pilsētas kvartālu. Ekskursijas kulminācija ir pie Gorīcijas tilta. Tas ir viens no vecākajiem un populārākajiem tiltiem Albānijā, kas celts Osmaņu laikā. Tas savieno abas Beratas pilsētas daļas. Sākotnēji tā bija celta no koka (1780. gadā), bet 1920. gadā pārbūvēta no akmens. Vakarā atgriešanās viesnīcā.

Lasīt vairāk ❯❯Kruja un Tirāna (no 40 €/per.)

Viduslaiku pilsētas Krujas apmeklējums, Albānijas centrālajā daļā. Pilsēta atrodas starp Krujas kalnu un Isemas upi, tikai 20 km uz ziemeļiem no Albānijas galvaspilsētas Tirānas un 35 km uz ziemeļrietumiem no Duresas, Sari Salltik kalna nogāzēs. Apskates objekti ir V-VI gadsimta cietoksnis, albāņu nacionālā varoņa Gjergja Kastriota Skanderbes muzejs Krujas pilī, etnogrāfiskais muzejs un senais tirgus. Pēc izvēles pusdienas tradicionālajā restorānā, kur varēsiet baudīt gardus ēdienus. Pēc Krujas apmeklējuma turpināsim ceļojumu uz Tirānu, kas dibināta 1614. gadā, kur būs iespēja iepazīt šo plaukstošo metropoli. Apmeklējamās vietas ir Skendergo laukuma galvenais bulvāris, Nacionālais teātris, Vēstures muzejs, Kultūras pils, Ethem Bey mošeja un pulksteņa tornis. Tirāna ir labi pazīstama arī ar Bloku rajonu. Pēc komunisma sabrukuma tā kļuva ļoti pievilcīga Albānijā, jo komunistiskā režīma laikā tā bija dzīvojamā zona Albānijas politiskā biroja locekļiem, tāpēc vienkāršie albāņi tajā nedrīkstēja ieiet. Šodien tā ir populāra Tirānā, kas Albānijā plaši pazīstama kā izklaides vieta ar saviem veikaliem,restorāniem, moderniem bāriem, ēstuvēm un kafejnīcām.

Lasīt vairāk ❯❯Kruīzs un iepazīšanās ar Vloru (no 55 €/per.)

Piekrastes pilsētas Vloras apmeklējums, kas pazīstama arī kā Neatkarības pilsēta. Brauciens turpinās ar prāmi, apmeklējot Karaburunas pussalu un uz īsu brīdi apstājoties, lai izpeldētos un atpūstos savvaļas pludmalēs. Pēc izvēles: pusdienas restorānā pie jūras, kur varēsiet nobaudīt gardas jūras veltes (apstāšanās apmēram 2 stundas). Ceļojums turpinās uz Haxhi Aliu alu. Šī ir karsta ala, kas izveidojusies kaļķakmens klintīs Albānijas dienvidrietumu daļā. Ja būs iespējams, iebrauksim ar laivu alā, lai apbrīnotu krāšņo skatu uz sarkanajām aļģēm un stalagmītiem. Pēc alas apmeklējuma mēs turpināsim ceļu uz Sazani salu, kas atrodas Vidusjūrā, netālu no Albānijas krastiem. Tā ir Albānijas lielākā sala, kas atrodas stratēģiski izdevīgā vietā starp Otranto šaurumu un ieeju Vloras līcī, uz Adrijas un Jonijas jūras robežas. Savulaik sala bija viena no svarīgākajām militārajām bāzēm Vidusjūras reģionā. Ekskursija pa centru un galveno bulvāri, kur atrodas Neatkarības piemineklis un Muradie mošeja - albāņu kultūras piemineklis. Pēc pusdienām atgriešanās viesnīcās.

Lasīt vairāk ❯❯Maķedonijas Republika – Ohrida (no 55 €/per.)

No rīta brauciens uz Ohridas ezeru, kas pazīstams arī kā "Balkānu Zilā pērle". Brauciens pa ainavisku maršrutu, šķērsojot robežu ar Maķedoniju. Ja interesē Ohridas kalni, vēlaties uzzināt par pilsētas vēsturi un apskatīt autentisku arhitektūru, kā arī apbrīnot Bizantijas stila ikonas un freskas, Ohrida ir īstā vieta. Tā ir lielākā pilsēta pie tāda paša nosaukuma ezera un astotā lielākā pilsēta valstī. Tajā ir daudz gleznainu māju un pieminekļu, un tajā ir labi attīstīta tūrisma nozare. Jums būs iespēja uzzināt, kāpēc pilsēta un Ohridas ezers ir UNESCO aizsargājamas vietas ar lielu vides, vēstures un kultūras nozīmi. Pēc izvēles pusdienas zivju restorānā - iespēja nobaudīt slavenās Ohridas foreles. Pēcpusdienā brauciens uz Qafe Thane kalnu pāreju pie Albānijas robežas un atgriešanās viesnīcā Duresā.

Lasīt vairāk ❯❯Brauciens ar laivu uz Koman ezeru no Duresas (no 65 €/per.)

Albānijas dabiskais skaistums - gleznainu ainavu cienītājiem. Brauciens ar laivu, apskatot skaistākās vietas ezerā. Pēc 40 minūšu peldes sasniegsim Miera salu (Peace Island), no kuras paveras viens no skaistākajiem skatiem Eiropā. Brauciena laikā vairākas reizes apstāsimies dažādās apskates vietās, līdz nonāksim viesu namā pie Miera salas Berišeje - vispievilcīgākajā ezera daļā. Pēc šī apskates brauciena, pulcējamies pusdienās viesu namā, kur tiks pasniegtas tradicionālās pusdienas, pēc kurām varēsiet baudīt arī sezonas augļus. Pēc neliela pārtraukuma, kafijas un iespējas uzņemt dažas fotogrāfijas, atgriešanās ar prāmi. Vakarā esam viesnīcā.

Lasīt vairāk ❯❯Bezceļu brauciens 4x4: ezers un pils (no 75 €/per.)

Neparasts piedzīvojums, pārsteidzoši dabas skati un vēstures pieminekļi! Šis ceļojums aizvedīs uz visattālākajām Albānijas apskates vietām. Ekskursijas akcents ir pietura Krujas pilsētā, Albānijas. Nacionālā varoņa dzimšanas vietā. Ekskursijas laikā apstāsimies pie senā tirgus, kur varēs iegādāties vietējo iedzīvotāju radītos artefaktus un suvenīrus. Brauciens sāksies agrā rītā no viesnīcas. Dosimies Tirānas virzienā,pa klusu bezceļu virzienā uz Štame Pass nacionālo parku. Uz īsu brīdi pietura pie gleznainā Bovillas ezera. Tālāk dodamies uz vietējiem ciematiem - nekas labāk kā tie neatspoguļo Albānijas ikdienas dzīves īpatnības. Pa ceļam uz Štame Pass parku, kas atrodas apmēram 1100 metru augstumā virs jūras līmeņa. Tur ir gleznaina strūklaka ar tīru, aukstu ūdeni ar ārstnieciskām īpašībām. Pēc nelielas atpūtas parkā dodamies uz Krujas pilsētu. Tur būs brīvais laiks, lai dotos iepirkties, pusdienotu vai patstāvīgi izpētītu šo majestātisko pilsētu. Vērts ir apmeklēt V un VI gadsimtā celto Krujas pili un muzeju, kas iepazīstina ar Albānijas vēsturi. Atgriešanās viesnīcās.

Lasīt vairāk ❯❯

Duresas pilsēta un brendija fabrika (no 40 €/per.)

Vienas no Albānijas senākajām pilsētām Duresas apmeklējums. Ekskursijas laikā gids pastāstīs par Albānijas lielākās ostas pilsētas vēsturi, kas aizsākās pirms vairāk nekā 3000 gadiem. Apmeklēsiet cietoksni, kas celts IV-V gadsimtā pirms mūsu ēras, un Venēcijas torni. Pēc tam romiešu amfiteātra apmeklējums, kura pirmsākumi meklējami mūsu ēras otrajā gadsimtā un kurā ir 20 000 skatītāju vietas. Arheoloģijas muzeja apmeklējums. Gjergj Kastrioti Skenderbeg - viena no lielākajām brendija darītavām Albānijā, kas nepārtraukti darbojas kopš 1933. gada. Tur varēs nobaudīt slaveno Skenderbeg brendiju, kas ir labi pazīstams visā Eiropā. Pēc prezentācijas par tā ražošanas vēsturi un tehnoloģiju - brīvais laiks, iepirkšanās. Pēc pusdienām atgriešanās viesnīcās.

Lasīt vairāk ❯❯Berata (no 40 €/per.)

Berata ir viena no senākajām Albānijas pilsētām,kas kopš 2008. gada tā ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tā ir slavena ar savu savdabīgo arhitektūru, kuras dēļ to dēvē arī par "1001 loga pilsētu". Pils apmeklējums, kas redzama virs pilsētas pakalniem, un skaistās mošejas - bijušā Suleimana Pašas mošeja un Helvetis Tekke, kas ir īsts albāņu kultūras piemineklis. Pēc tam dodamies uz Mangalemi, vecāko pilsētas kvartālu. Ekskursijas kulminācija ir pie Gorīcijas tilta. Tas ir viens no vecākajiem un populārākajiem tiltiem Albānijā, kas celts Osmaņu laikā. Tas savieno abas Beratas pilsētas daļas. Sākotnēji tā bija celta no koka (1780. gadā), bet 1920. gadā pārbūvēta no akmens. Vakarā atgriešanās viesnīcā.

Lasīt vairāk ❯❯Kruja un Tirāna (no 40 €/per.)

Viduslaiku pilsētas Krujas apmeklējums, Albānijas centrālajā daļā. Pilsēta atrodas starp Krujas kalnu un Isemas upi, tikai 20 km uz ziemeļiem no Albānijas galvaspilsētas Tirānas un 35 km uz ziemeļrietumiem no Duresas, Sari Salltik kalna nogāzēs. Apskates objekti ir V-VI gadsimta cietoksnis, albāņu nacionālā varoņa Gjergja Kastriota Skanderbes muzejs Krujas pilī, etnogrāfiskais muzejs un senais tirgus. Pēc izvēles pusdienas tradicionālajā restorānā, kur varēsiet baudīt gardus ēdienus. Pēc Krujas apmeklējuma turpināsim ceļojumu uz Tirānu, kas dibināta 1614. gadā, kur būs iespēja iepazīt šo plaukstošo metropoli. Apmeklējamās vietas ir Skendergo laukuma galvenais bulvāris, Nacionālais teātris, Vēstures muzejs, Kultūras pils, Ethem Bey mošeja un pulksteņa tornis. Tirāna ir labi pazīstama arī ar Bloku rajonu. Pēc komunisma sabrukuma tā kļuva ļoti pievilcīga Albānijā, jo komunistiskā režīma laikā tā bija dzīvojamā zona Albānijas politiskā biroja locekļiem, tāpēc vienkāršie albāņi tajā nedrīkstēja ieiet. Šodien tā ir populāra Tirānā, kas Albānijā plaši pazīstama kā izklaides vieta ar saviem veikaliem,restorāniem, moderniem bāriem, ēstuvēm un kafejnīcām.

Lasīt vairāk ❯❯Kruīzs un iepazīšanās ar Vloru (no 55 €/per.)

Piekrastes pilsētas Vloras apmeklējums, kas pazīstama arī kā Neatkarības pilsēta. Brauciens turpinās ar prāmi, apmeklējot Karaburunas pussalu un uz īsu brīdi apstājoties, lai izpeldētos un atpūstos savvaļas pludmalēs. Pēc izvēles: pusdienas restorānā pie jūras, kur varēsiet nobaudīt gardas jūras veltes (apstāšanās apmēram 2 stundas). Ceļojums turpinās uz Haxhi Aliu alu. Šī ir karsta ala, kas izveidojusies kaļķakmens klintīs Albānijas dienvidrietumu daļā. Ja būs iespējams, iebrauksim ar laivu alā, lai apbrīnotu krāšņo skatu uz sarkanajām aļģēm un stalagmītiem. Pēc alas apmeklējuma mēs turpināsim ceļu uz Sazani salu, kas atrodas Vidusjūrā, netālu no Albānijas krastiem. Tā ir Albānijas lielākā sala, kas atrodas stratēģiski izdevīgā vietā starp Otranto šaurumu un ieeju Vloras līcī, uz Adrijas un Jonijas jūras robežas. Savulaik sala bija viena no svarīgākajām militārajām bāzēm Vidusjūras reģionā. Ekskursija pa centru un galveno bulvāri, kur atrodas Neatkarības piemineklis un Muradie mošeja - albāņu kultūras piemineklis. Pēc pusdienām atgriešanās viesnīcās.

Lasīt vairāk ❯❯Maķedonijas Republika – Ohrida (no 55 €/per.)

No rīta brauciens uz Ohridas ezeru, kas pazīstams arī kā "Balkānu Zilā pērle". Brauciens pa ainavisku maršrutu, šķērsojot robežu ar Maķedoniju. Ja interesē Ohridas kalni, vēlaties uzzināt par pilsētas vēsturi un apskatīt autentisku arhitektūru, kā arī apbrīnot Bizantijas stila ikonas un freskas, Ohrida ir īstā vieta. Tā ir lielākā pilsēta pie tāda paša nosaukuma ezera un astotā lielākā pilsēta valstī. Tajā ir daudz gleznainu māju un pieminekļu, un tajā ir labi attīstīta tūrisma nozare. Jums būs iespēja uzzināt, kāpēc pilsēta un Ohridas ezers ir UNESCO aizsargājamas vietas ar lielu vides, vēstures un kultūras nozīmi. Pēc izvēles pusdienas zivju restorānā - iespēja nobaudīt slavenās Ohridas foreles. Pēcpusdienā brauciens uz Qafe Thane kalnu pāreju pie Albānijas robežas un atgriešanās viesnīcā Duresā.

Lasīt vairāk ❯❯Brauciens ar laivu uz Koman ezeru no Duresas (no 65 €/per.)

Albānijas dabiskais skaistums - gleznainu ainavu cienītājiem. Brauciens ar laivu, apskatot skaistākās vietas ezerā. Pēc 40 minūšu peldes sasniegsim Miera salu (Peace Island), no kuras paveras viens no skaistākajiem skatiem Eiropā. Brauciena laikā vairākas reizes apstāsimies dažādās apskates vietās, līdz nonāksim viesu namā pie Miera salas Berišeje - vispievilcīgākajā ezera daļā. Pēc šī apskates brauciena, pulcējamies pusdienās viesu namā, kur tiks pasniegtas tradicionālās pusdienas, pēc kurām varēsiet baudīt arī sezonas augļus. Pēc neliela pārtraukuma, kafijas un iespējas uzņemt dažas fotogrāfijas, atgriešanās ar prāmi. Vakarā esam viesnīcā.

Lasīt vairāk ❯❯Bezceļu brauciens 4x4: ezers un pils (no 75 €/per.)

Neparasts piedzīvojums, pārsteidzoši dabas skati un vēstures pieminekļi! Šis ceļojums aizvedīs uz visattālākajām Albānijas apskates vietām. Ekskursijas akcents ir pietura Krujas pilsētā, Albānijas. Nacionālā varoņa dzimšanas vietā. Ekskursijas laikā apstāsimies pie senā tirgus, kur varēs iegādāties vietējo iedzīvotāju radītos artefaktus un suvenīrus. Brauciens sāksies agrā rītā no viesnīcas. Dosimies Tirānas virzienā,pa klusu bezceļu virzienā uz Štame Pass nacionālo parku. Uz īsu brīdi pietura pie gleznainā Bovillas ezera. Tālāk dodamies uz vietējiem ciematiem - nekas labāk kā tie neatspoguļo Albānijas ikdienas dzīves īpatnības. Pa ceļam uz Štame Pass parku, kas atrodas apmēram 1100 metru augstumā virs jūras līmeņa. Tur ir gleznaina strūklaka ar tīru, aukstu ūdeni ar ārstnieciskām īpašībām. Pēc nelielas atpūtas parkā dodamies uz Krujas pilsētu. Tur būs brīvais laiks, lai dotos iepirkties, pusdienotu vai patstāvīgi izpētītu šo majestātisko pilsētu. Vērts ir apmeklēt V un VI gadsimtā celto Krujas pili un muzeju, kas iepazīstina ar Albānijas vēsturi. Atgriešanās viesnīcās.

Lasīt vairāk ❯❯

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter