phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsu virzieni>>

Nusi-Be

Īsumā par virzienu

  • pasakaini baltas smilšu pludmales
  • kristāldzidrais Indijas okeāna ūdens
  • lemuru valstība
  • vaniļas plantācijas un smilšainās piekrastes ar koraļļu rifu
  • augi un dzīvnieki, ko jūs nesastapsiet nevienā citā vietā pasaulē

Apskaties piedāvājumus

Sala pasaules malā, neaizmirstamas peizāžas, smilšu pludmales, kristāldzidrais Indijas okeāns, palmas un neparasta daba – tā ir tikai prelūdija Sarkanās salas pasaulē. Mēs jūs uzaicinām piedalīties ceļojumā uz valsti, kur dzīves ritums ir „mora mora” – nesteidzoties un bez stresa.

Nusi-Be – liela paradīzes pludmaļu sala
Atrodas uz ziemeļrietumiem no Madagaskaras, tās nosaukums tulkojumā nozīmē „Lielā sala”. Pateicoties pasakainajām pludmalēm un brīnišķīgajai dabai, to ir iecienījuši tropiskās atpūtas cienītāji. Šeit ir pieejami arī ekskluzīvas viesnīcas, var nodarboties ar niršanu, snorkelēšanu vai arī apmeklēt tuvākās salas, lai gluži vienkārši baudītu sauli un okeānu. Salas galvaspilsēta ir rosīgā Elvila, kur atrodas kafejnīcas un veikali. Nusi-Be dārgums ir brīnišķās, tropiskās pludmales. Vispopulārākās – Ambatloaka, Madirokeli un Andilana. Okeāna paisumu ietekmē, kas atkārtojas ik diennakti, ūdens vairākas stundas pārklāj pludmales. Ejot dziļāk iekšā salā, skatam paveras kafijas, vaniļas, kakao, kanēļa, Īlangīlanga un garšvielu plantācijas. Nusi-Be otrs nosaukums ir „Garu sala”.

Brīnišķīgās Nusi
Blakus Nusi-Be atrodas arī citas, dažāda lieluma, salas (malgašu valodā: nusi), kuras ietver koraļļu rifi. Jūs varat doties uz neapdzīvoto salu Nusi Tanikeli, kur ir brīnišķīgs koraļļu rifs un daudzas, dažādas krāsainas zivtiņas, kas atšķiras gan izmēru, gan arī formas ziņā – tā ir lieliska vieta niršanai un snorkelēšanai. Vērts ir apmeklēt arī Nusi Komba – Lemuru salu, kuras pūkainie iemītnieki tā vien gaida, kad kāds viņus pacienās ar banāniem. Nusi Iranža aicina tūristus baudīt gleznainos skatus un sastapt bruņurupučus.

Rīsi un vaniļa
Madagaskaras virtuves pamatu pamats ir rīsi, salas dienvidos arī manioka un batātes, ziemeļos – kokosrieksti. Ēdienus gatavo gan no gaļas, gan arī no jūras veltēm. Populārs ēdiens ir ravitoto – sagrieztas maniokas lapas ar riekstiem un liellopu gaļu. Bieži desertā tiek pasniegti augļi ar vaniļas piedevām: mango, papaijas, līčijas, banāni un daudzi citi.

Piepildām glāzes tostam
Ar rumu? Tas ir nacionālais Madagaskaras alkoholiskais dzēriens. Toaka – gasi – vietējais rums no cukurniedrēm var būt arī aromatizēts, piemēram, ar kanēli vai vaniļu. Nedaudz vājāks ir līčijas liķieris, populārais trembo – palmu vīns. Malagasiešiem alus ir pārmērīga greznība, tādēļ to dzer tikai svētkos.

Lemuri – ķepas augšā
Madagaskaras lemurs – tas ir vairāk, nekā jauks dzīvnieks. Salās dzīvo vairāk nekā 50 lemuru veidu: sākot ar mazajiem peļu lemuriem, kuri sver aptuveni 50 gramus, vari lemuriem, kas sver aptuveni 5 kg, līdz pat indri un sifakas lemuriem, kuru svars var būt pat 10 kg. Pēc ārējā izskata – suņa, kaķa un vāveres krustojums, viņi māk gan dejot, radīt neparastas skaņas, veikt pārsteidzošus akrobātiskus trikus un diedelēt banānus no tūristiem – lemuri ir veģetārieši. Lemuri, kuros ir iemiesojušies senču gari, ir fadi – t.i., tabu. Tos nedrīkst nogalināt, baidīt, dzīt prom, taču tos drīkst barot (ar banāniem).

Suvenīri no Nusi-Be
Jāteic, ka ir vērts iegādāties brīnišķīgus koka izstrādājumus: skulptūras, miniatūras automašīnas, kā arī teicamus audumus: batikas, izrakstītus galdautus un aizkarus, pareo, tradicionālos malgašu tērpus, reciklinga ražojumus, kā arī blociņus, kārbas, roku darba papīra pastkartes. Jauks suvenīrs būs arī dažādas garšvielas: vaniļa, pipari, kanēlis, krustnagliņas, kā arī ēteriskās eļļas, piemēram, populārā Īlangīlanga eļļa.

Gids: tūristus apkalpo tūrisma firmas pārstāvis, viņa kompetencē ir ietverta palīdzības sniegšana ielidošanas un izlidošanas laikā, uzturēšanās laikā, kā arī pierakstot gribētājus uz vietējām ekskursijām.

Lidojuma ilgums: Rīga – Nusi-Be – aptuveni 11,5 stundas. (tiešais reiss).

Vietējais laiks: Latvijas laiks plus 1 stunda.

Vīzas: ir nepieciešamas. Latvijas Republikas pilsoņi un nepilsoņi tūrisma vīzu, kas ir spēkā 30 dienas (ieskaitot iebraukšanas un izbraukšanas dienu), var saņemt Nusi-Be lidostā. Vīzas saņemšanas sakarā nepieciešamie dokumenti: pase, kas ir derīga vismaz 6 mēnešus no atgriešanās datuma ar 3 neaizpildītām lapām, atgriešanās biļetes apliecinājums. Lidostā nepieciešams aizpildīt vīzas saņemšanas veidlapu, kā arī migrācijas kartes iebraukšanas sakarā. Vīzas cena: aptuveni 35 EUR.

Klimats: tropiskais, lietus sezona: no decembra līdz martam.

Reliģija: kristietība, kā arī tradicionālie afrikāņu ticējumi.

Valūta: Madagaskaras ariari (MGA): 1 EUR = 4200 MGA; ieteicams paņemt līdz nelielas nominālvērtības eiro banknotes.

Oficiālās valodas: malgašu un franču

Elektriskais spriegums: 220 V.

Vakcīnas: ierodoties Madagaskaras teritorijā, nav nepieciešamas vakcīnas, taču Veselības aizsardzības ministrija rekomendē veikt vakcinēšanos pret dzelteno drudzi, A un B hepatītu, difterītu, stingumkrampjiem un poliomielītu. Mēs rekomendējam veikt pretmalārijas profilaksi. Nepieciešams nodrošināties ar pretodu līdzekļiem. Klientiem, kuri 6 dienas pirms ielidošanas Madagaskarā bija apmeklējuši valsti, kur plosās dzeltenais drudzis, nepieciešams būt vakcinācijas pret dzelteno drudzi apliecinājumam. Dzeltenā drudža skarto valstu saraksts ir pieejams šajā interneta vietnē:http://www.who.int/ith/ITH_Annex_I.pdf.

Pludmales: nevainojami baltas smiltis, kristāldzidrs ūdens. Madagaskarai raksturīgas Indijas okeāna paisumi lielās amplitūdās.

Vietējās ekskursijas: tās veic vietējās tūrisma aģentūras saskaņā ar pašu noteiktajiem noteikumiem. Ekskursiju norisi nodrošina pietiekams gribētāju skaits, ja tas tā nav – ekskursijas nenotiek.

 


Aktuālā informācija par drošību valstī – https://www.mfa.gov.lv/

Trīs salas — ekskursija sākas Nusi Komba, kas tiek dēvēta par „lemuru salu”. Vizīte Lemuru parkā, kur, bez populārajiem Madagaskaras dzīvniekiem dzīvo ar boa pitoni, hameleoni un bruņurupuči. Kā nākamā pieturvieta - Ampagorinas ciemats, kur ir nelieli veikaliņi ar tur nopērkamiem amatnieku ražojumiem, kur var iegādāties Madagaskaras suvenīrus. Pēc tam - Nusi Tanikeli, kas tulkojumā nozīmē „neliela sala”, kura kopš 2010. gada ir nacionālais parks un jūras rezervāts. Tam sekos kāda paradīzes pludmale, kur varēs snorkelēt Indijas okeānā un atpūsties. Tālākā gaitā maršruts virzīsies uz Nusi Sakatija salu, kas ir slavena ar smaragdzaļo okeāna ūdens nokrāsu. Pusdienās būs zivis un jūras veltes. Atgriešanās viesnīcā vēlu pēcpusdienā. Ekskursija uz pus dienu. Cena - aptuveni 70 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - aptuveni 35 EUR (ieskaitot pusdienas).

Nusi Iranža — ekskursija uz salu, kas atrodas aptuveni 50 km attālumā no Nusi -Be. Nusi Iranža - tās ir divas daļas, ko savieno 2 km smilšu dambis. Sala ir dabas rezervāts, jo šeit mājo jūras bruņurupuči un palmu krabji. To ieskauj paradīzes pludmales, un okeāna krāsu toņi variē no gaiši zilā līdz kobalta zilajam krāsas tonim. Laiks brīvai atpūtai pludmalē un spirdzinošam veldzējumam okeānā. Pēc tam sekos pusdienas malgašu gaumē. Vēlu vakarā atgriežamies viesnīcā. Pilnas dienas ekskursija. Cena - aptuveni 75 EUR, bērniem līdz 12 gadiem - aptuveni 39 EUR (ieskaitot pusdienas).

Nosi Fanihi — viena no visnoslēpumainākajām arhipelāga salām, kuru malagasieši uzskata par Sakalavas dzimtas karaļu kapavietu. To ietver kristāldzidrs okeāns, ar pūdera veida maigām smilšu pludmalēm, un ir ideāla vieta snorkelēšanai un atpūtai. Neaizmirstamus mirkļus jums sniegs peldēšanās Antana-Be dabīgajos baseinos, kur būs iespēja peldēt kopā ar lielajiem, zaļajiem bruņurupučiem. Atgriešanās viesnīcā pēcpusdienā. Ekskursija pus dienai. Cena - aptuveni 40 EUR, bērniem līdz 12 gadiem - aptuveni 20 EUR.

Tūre pa salu — brīnišķīgs veids, kā iepazīt Nusi-Be nozīmīgākās vietas. Programmā malagasiešu Svētais koks - lūgšanu vieta animistiskajā kultūrā. Brauciens uz Elvilas apvidu. Pastaigas pa šaurām ieliņām, pilsētas tirgus apmeklējums, brīvais laiks iepirkumu veikšanai. Pēc tam zooloģiskais dārzs - „Lemuria Land”, kur dzīvo visinteresantākie Madagaskaras dzīvnieki: lemuri, bruņurupuči, pitoni, hameleoni, gekoni un daudzi citi dzīvnieki. Pusdienas vietējā restorānā. Atpūta vienā no vispopulārākajām salas pludmalēm - Andilanas pludmalē. Izskaņā brauciens Nusi-Be visaugstākajā kalnā Mont Passot, no kurienes varēsiet tīksmināties par salas iespaidīgajām panorāmas ainavām. Pilnas dienas ekskursija. Cena - aptuveni 80 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - aptuveni 40 EUR (ieskaitot pusdienas).

Ekskursija ar kvadracikliem — teicams veids, kā atklāt Nusi-Be salas interesantās vietas. Adrenalīns un superīgas izklaides palmu un baobabu ielenkumā, kā arī iespēja iepazīt Madagaskaras ciematus un brīnišķās pludmales. Ekskursija pus dienai. Cena - aptuveni 80 EUR.

Mont Passot trekings — programma kalnu pārgājienu cienītājiem. Trekings (aptuveni 2 stundas) uz Nusi-Be augstāko virsotni - Mont Passot. Kalna virsotnē būs iespējams vērot salas brīnišķīgo panorāmu. Atgriešanās viesnīcā pēcpusdienā. Ekskursija pus dienai. Cena - aptuveni 40 EUR, bērniem līdz 12 gadiem - aptuveni 20 EUR.

Ekskursijas organizē vietējās tūrisma aģentūras, tostarp piemērojot savus noteikumus. Ja netiek savākts pietiekams braucēju skaits, iespējams, ka konkrētā ekskursija nenotiks.

Trīs salas — ekskursija sākas Nusi Komba, kas tiek dēvēta par „lemuru salu”. Vizīte Lemuru parkā, kur, bez populārajiem Madagaskaras dzīvniekiem dzīvo ar boa pitoni, hameleoni un bruņurupuči. Kā nākamā pieturvieta - Ampagorinas ciemats, kur ir nelieli veikaliņi ar tur nopērkamiem amatnieku ražojumiem, kur var iegādāties Madagaskaras suvenīrus. Pēc tam - Nusi Tanikeli, kas tulkojumā nozīmē „neliela sala”, kura kopš 2010. gada ir nacionālais parks un jūras rezervāts. Tam sekos kāda paradīzes pludmale, kur varēs snorkelēt Indijas okeānā un atpūsties. Tālākā gaitā maršruts virzīsies uz Nusi Sakatija salu, kas ir slavena ar smaragdzaļo okeāna ūdens nokrāsu. Pusdienās būs zivis un jūras veltes. Atgriešanās viesnīcā vēlu pēcpusdienā. Ekskursija uz pus dienu. Cena - aptuveni 70 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - aptuveni 35 EUR (ieskaitot pusdienas).

Nusi Iranža — ekskursija uz salu, kas atrodas aptuveni 50 km attālumā no Nusi -Be. Nusi Iranža - tās ir divas daļas, ko savieno 2 km smilšu dambis. Sala ir dabas rezervāts, jo šeit mājo jūras bruņurupuči un palmu krabji. To ieskauj paradīzes pludmales, un okeāna krāsu toņi variē no gaiši zilā līdz kobalta zilajam krāsas tonim. Laiks brīvai atpūtai pludmalē un spirdzinošam veldzējumam okeānā. Pēc tam sekos pusdienas malgašu gaumē. Vēlu vakarā atgriežamies viesnīcā. Pilnas dienas ekskursija. Cena - aptuveni 75 EUR, bērniem līdz 12 gadiem - aptuveni 39 EUR (ieskaitot pusdienas).

Nosi Fanihi — viena no visnoslēpumainākajām arhipelāga salām, kuru malagasieši uzskata par Sakalavas dzimtas karaļu kapavietu. To ietver kristāldzidrs okeāns, ar pūdera veida maigām smilšu pludmalēm, un ir ideāla vieta snorkelēšanai un atpūtai. Neaizmirstamus mirkļus jums sniegs peldēšanās Antana-Be dabīgajos baseinos, kur būs iespēja peldēt kopā ar lielajiem, zaļajiem bruņurupučiem. Atgriešanās viesnīcā pēcpusdienā. Ekskursija pus dienai. Cena - aptuveni 40 EUR, bērniem līdz 12 gadiem - aptuveni 20 EUR.

Tūre pa salu — brīnišķīgs veids, kā iepazīt Nusi-Be nozīmīgākās vietas. Programmā malagasiešu Svētais koks - lūgšanu vieta animistiskajā kultūrā. Brauciens uz Elvilas apvidu. Pastaigas pa šaurām ieliņām, pilsētas tirgus apmeklējums, brīvais laiks iepirkumu veikšanai. Pēc tam zooloģiskais dārzs - „Lemuria Land”, kur dzīvo visinteresantākie Madagaskaras dzīvnieki: lemuri, bruņurupuči, pitoni, hameleoni, gekoni un daudzi citi dzīvnieki. Pusdienas vietējā restorānā. Atpūta vienā no vispopulārākajām salas pludmalēm - Andilanas pludmalē. Izskaņā brauciens Nusi-Be visaugstākajā kalnā Mont Passot, no kurienes varēsiet tīksmināties par salas iespaidīgajām panorāmas ainavām. Pilnas dienas ekskursija. Cena - aptuveni 80 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - aptuveni 40 EUR (ieskaitot pusdienas).

Ekskursija ar kvadracikliem — teicams veids, kā atklāt Nusi-Be salas interesantās vietas. Adrenalīns un superīgas izklaides palmu un baobabu ielenkumā, kā arī iespēja iepazīt Madagaskaras ciematus un brīnišķās pludmales. Ekskursija pus dienai. Cena - aptuveni 80 EUR.

Mont Passot trekings — programma kalnu pārgājienu cienītājiem. Trekings (aptuveni 2 stundas) uz Nusi-Be augstāko virsotni - Mont Passot. Kalna virsotnē būs iespējams vērot salas brīnišķīgo panorāmu. Atgriešanās viesnīcā pēcpusdienā. Ekskursija pus dienai. Cena - aptuveni 40 EUR, bērniem līdz 12 gadiem - aptuveni 20 EUR.

Ekskursijas organizē vietējās tūrisma aģentūras, tostarp piemērojot savus noteikumus. Ja netiek savākts pietiekams braucēju skaits, iespējams, ka konkrētā ekskursija nenotiks.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter