phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsu virzieni>>

Zakinta

Īsumā par virzienu

  • pludmales, smaragdzaļa jūra un brīnišķīga, labi saglabājusies daba.
  • izklaides iespējas sniedz krodziņu un diskotēku pārpilnība
  • impozantais Navagio (kuģa vraka) līcis, tiek uzskatīts par vienu no visskaistākajiem visā pasaulē
  • salas simbols – Logerheda bruņurupuči
  • populārā recina – ar sveķiem aizdarīts vīns

Apskaties piedāvājumus

Atpūtas (13) Last Minute (11)

Salu saulīte ir iekrāsojusi zeltītā krāsā, to ieskauj jūra, kura zaigo visās zilās krāsas nokrāsās. Tā ir zaļa, pateicoties priežu mežiem un olīvkoku audzēm, smaržo pēc apelsīnu ziediem. Elpu aizrauj unikālās peizāžas, kas ir pārpilnas ar patīkamiem pārsteigumiem. Tās priekšrocības ir novērtējuši Logerheda bruņurupuči, kuri ir iecienījuši šīs salas pludmales ligzdošana sakarā, un tie ir kļuvuši par salas simbolu. Zakintas jutekliskā atmosfēra un salas iedzīvotāju laipnā izturēšanās ir, radījuši apstākļus labai atpūtai.

Elpu aizraujošas dabas ainavas – stāvot uz kraujas, apakšā redzams bezdibenis. Kur vien skaties, visur ir redzama smaragdzaļa jūra un zilas debesis, ko savstarpēji norobežo pelēkbalto klinšu kontūras. Tostarp ir vērojams attālas pludmales fragments, kurā ir redzams pasakains kuģa vraks. Tā ir šīs brīnišķīgās salas vizītkarte, ko vajadzētu redzēt. To ir vērts apmeklēt, lai ieraudzītu miera un siltuma pārpilnas ieliņas, kur nama durvju priekšā sēž večuki, un baloži ir okupējuši vecos zvanu torņus, gaismas piesātināta pēdējā pēcpusdienas stunda, tostarp dzēšot robežas debess un jūras starpā, vienkārši ēdieni, piemēram, aitas siera gabals ar maizi un olīveļļu. To ir vērts apmeklēt arī „recinas” dēļ, tas ir vīns, kuram tiek pievienoti koka sveķi, un tieši šeit tam ir visnotaļ unikāla garša. Tiešā un pārnestā nozīmē visskaļākais salas tūrisma centrs ir Laganasa, kas atrodas identiska nosaukuma līča piekrastē, šeit ir 5 km gara smilšu pludmale, kas ir Jūras nacionālā parka sastāvdaļa. Tieši šeit bruņurupuči dēj olas, un tādēļ arī noteikti pludmales apgabali tūristiem ir slēgti, tostarp arī ir aizliegts nodarboties ar atsevišķiem sporta veidiem. Laganasā atrodas salā vislabākie klubi, bāri un diskotēkas, kuri ir populāri nakts izklaižu cienītāju vidū. Šeit ir daudz tavernas un restorāni: sākot no tradicionāli grieķiskajiem un beidzot ar itāļu, ķīniešu, indiešu ēstuvēm un tipiskajiem ātrās ēdināšanas tīkliem. Daudzo veikaliņu preču sortiments līdzinās galvaspilsētā esošajam. Arvien populārāka kļūst Cilivi – neliels, bet, vēl tūristu nepārpildīts, apvidus, ar skaistu smilšu pludmali, kam ir piešķirts Zilais karogs, tostarp piedāvājot plašu ūdens sporta veidu klāstu. Uzmanību piesaista kafejnīcas, bāri un krodziņi, vajadzētu apmeklēt tradicionālās grieķu tavernas. Šeit ir plašas izklaides iespējas dažāda vecuma apmeklētājiem: Fantasy Mini – Golf stadioni, izklaižu centrs Bowl’m Over ar biljardu un boulingu, Luna Fun Park un Jūras muzejs. Argassi atrodas tikai 4 km attālumā no salas galvaspilsētas. Šajā apvidū ir smilšu pludmales un tīrs jūras ūdens. Apvidus ir teicama bāze, lai apmeklētu Vasilikos – Bananas pussalas brīnišķīgās pludmales Gerakas vai Porto Roma. Argassi tuvumā sākas trekinga maršruts uz Skopu, - visaugstāko, Vasilikos pussalas, pauguru, kur sensenos laikos atradās Artemīdas templis.

Kalamaki – tas ir neliels tūrisma centrs, kas ir populārs ar teicamajām un plašajām pludmalēm, kur izšķiļas Karetas bruņurupuči. Daudz klusāka vieta, salīdzinājumā ar kaimiņos esošo Laganasu, un tā ir labāk piemērota tiem, kuri vēlas mierīgu atpūtu vai arī ģimenēm ar bērniem.

Gids: tūristi ir tūrisma operatora pārstāvja aizbildnībā, kura uzdevumos ietilpst palīdzības sniegšana pēc ielidošanas, uzturēšanās laikā, kā arī pasūtījumu pieņemšana vietējo ekskursiju sakarā.

Lidojuma laiks: Rīga – Zakinta – aptuveni 2 stundas un 50 minūtes.

Vietējais laiks: Latvijas laiks.

Valoda: jaungrieķu valoda, tostarp var sazināties gan angļu, gan vācu valodā.

Valūta: eiro (EUR).

Transports: ļoti labi ir sakārtota autobusu satiksme; no Zakintas pilsētas var aizbraukt līdz vismazākajiem apvidiem, cena – 2 EUR. Bez autobusu satiksmes, galvenie transportlīdzekļi ir takši, cena – apmēram 3 EUR/km.

Pludmales: galvenokārt smilšu, plašas, publiskās, ieeja bez maksas, pludmales serviss pieejams par atsevišķu samaksu: atpūtas krēsls + lietussargs aptuveni 8 EUR/dienā.

Obligātais tūrisma nodoklis: klientiem tiek piemērots obligātais tūrisma nodoklis 0,25 – 4 EUR apmērā par dienu/numuru, atkarībā no viesnīcas kategorijas; maksa tiek iekasēta kopš 01.01.2018., un tiek maksāts viesnīcā uz vietas.
Viesnīcas:                                     Apartamenti:
1* un 2* - 0,5 EUR/dienā               1* un 2* -0,25 EUR/dienā
3* - 1,5 EUR/dienā                        3* - 0,5 EUR/dienā
4* - 3 EUR/dienā                           4* - 1 EUR/ dienā 
5* - 4 EUR/dienā.

Vietējās ekskursijas: organizē vietējās tūrisma aģentūras, saskaņā ar pašu noteiktajiem nosacījumiem. Ekskursijas var nenotikt gadījumā, ja ir pieteikušies maz cilvēku.

 


Aktuālā informācija par drošību valstī – https://www.mfa.gov.lv/

Zakinta naktī — brauciens no viesnīcas vēlā pēcpusdienā uz salas galvaspilsētu - Zakintu. Brauciens gar ostu. Programmā ir iekļauta pastaiga pa vecpilsētu, brīvais laiks iepirkumiem. Vēlu vakarā atgriešanās viesnīcā. Cena - aptuveni 20 EUR.

Apkārt salai — aizraujoša ekskursija, kuras laikā ir iespējams apskatīt salas visskaistākos nostūrus. Tūre sākas ar Aristeonas olīveļļas ražotni Litakijā. Kā nākamā programmas pieturvieta ir Gramsasas nelielas vīna ražotnes, ģimenes uzņēmuma, apmeklējums, kur ir paredzēta vīna ražošanas metožu, gan pagātnē, gan arī mūsdienās, prezentācija, ar tai sekojošu vīnu degustāciju. Pēc tam sekos brauciens uz gleznainajiem kalnu ciematiem: Kiliomeno, Agios Leon un Maries, fotopauze. Maršrutā ir ietverta Zakintas vecākā olīvkoka apskate un Anafronitria - vieta, kur grieķi patstāvīgi iegūst olīveļļu, medu un vāc dažādus augus - degustācijas un iepirkšanās iespēja. Kā nākamā apskates vieta ir salas līča panorāma, kas ietver populāro Navagio pludmali, ko ir iespējams redzēt no platformas, kas atrodas jūras kraujas malā. Pēc tam sekos brauciens Agios - Nikolaos ostas virzienā. Reiss uz Zilajām alām, pusdienu pauze tradicionālajā grieķu tavernā. Vizīte Bohali, ar skatu laukumu, no kura var tīksmināties par salas panorāmu. Ekskursija visai dienai. Cenas - aptuveni 34 EUR (nav ietverta samaksa par reisu uz Zilajām alām).

Caretta caretta reiss — Caretta caretta reiss: reiss modernā grieķu laivā ar stiklotu apakšu, pa Laganasas līci, lēnām slīdot gar Zakintas salas mežonīgajiem dienvidu krastiem. Caretta caretta jūras bruņurupučus to dabiskajā vidē, Eiropā vislielākajā šo bruņurupuču izšķilšanās vietā. Reisa laikā paredzēta pieturvieta, peldei noslēpumaino Keri alu tuvumā, nepieejamā piekrastē, kur ir daudz jūras kraujas, mežonīgas pludmales, kā arī klinšu atlūzas. Vēlāk sekos apstāšanās neapdzīvotās Maratonisi salas piekrastē, kas tiek dēvēta par Bruņurupuču salu, kur ligzdo Caretta caretta bruņurupuči. Ekskursijas laiks - pus diena. Cena aptuveni 28 EUR.

Navagio reiss — brauciens autobusā Zakintas pilsētas ostas virzienā, un pēc tam reiss ar kuģi uz populāro Navagio pludmali, kas atrodas Zakintas salas ziemeļrietumos. Reisa laikā būs iespēja tīksmināties par Skinari zemesragu un tuvumā esošajām Zilajām alām - laiks peldei šajā apvidū. Pēc tam uzturēšanās Higia pludmalē, kas, pateicoties tur esošajiem aukstajiem sērūdens avotiem, tiek uzskatīts par salas dabīgo SPA centru. Reisa laikā būs iespējams vērot Zakintas austrumu piekrasti - kura ir slavena ar populārajiem Cilivi, Alikem - Alikanas, Peloponesas kūrortiem, kā arī ar Kefalonijas salu. Skats uz brīnišķīgo Mikro Nisi salu, kā arī uz salas ziemeļos populāro Makri Gialos pludmali. Atgriešanās Zakintas ostā. Ekskursija visai dienai. Cena - aptuveni 34 EUR.

Kefalonija — brauciens uz vislielāko Jonijas jūras salu. Salas aizstāvja Svētā Gerasima brīnišķīgā klostera apmeklējums, kurā atrodas svētā pīšļi, kā arī Drogarati alas apmeklējums. Laivu tūre Melissani pazemes ezerā. Pusdienu pauze tradicionālajā grieķu tavernā, kur ir ļoti garšīgs ēdiens, kura atrodas austrumu piekrastes Agia Efimia nelielajā ostā. Fotopauze Mirtos pludmalē, kura ir kļuvusi populāra, pateicoties daudzajām filmām. Vīna ražotnes apmeklējums, kur būs iespējams degustēt tipisko, Kefalonijas vīnu „Robola”. Maršrutā, ievērojamas un neaizmirstamas dabas ainavas – nelieli zvejnieku ciematiņi, kuri iekļaujas mežonīgās salas dabīgajā un zaļajā dabas ainavā! Ekskursija visai dienai. Cena - aptuveni 50 EUR (cenā nav ietverts: reiss pa Melissani ezeru un ieejas maksa Drogarati alā).

Olimpija — lielākais Zeva templis Senajā Grieķijā, šobrīd galvenokārt asociējas ar Olimpiskajām spēlēm. Sporta sacensības, kas šeit norisinājās turpat 12 gadsimtu garumā, bija ne tikai sacensības, bet arī pielūgsmes izpausme dievu valdniekam, un ievērojamā mērā iespaidoja mākslas un kultūras attīstību. Arheoloģiskā muzeja apmeklējums, kur varēs apskatīt Prāksitela un Fīdija garadarbus, olimpiskā stadiona apmeklējums. Programmā ietverta Zeva tempļa apskate, kurā atradās viens no senās pasaules septiņiem brīnumiem - Zeva statuja, ko bija veidojis Fīdijs, kā arī Hēras altāris, kur mūsdienās tiek aizdegta olimpiskā lāpa. Pusdienu un iepirkšanās pauze pilsētas centrā. Ekskursija visai dienai. Cena - aptuveni 50 EUR (cenā nav iekļautas: ieejas biļetes Arheoloģijas muzejā un arheoloģiskajā objektā).

Grieķu vakars — tīksmināšanās par saulrietu populārajā Kampi apvidū, atstatus no viesnīcām un kūrortiem. Ekskluzīvs vakars ar vakariņām autentiskā grieķu tavernā, zem atklātas debess, kur būs daudz tradicionālās mūzikas, deju un kopīgu izklaižu. Cena - aptuveni 35 EUR.

Ar vietējo ekskursiju organizēšanu nodarbojas ārvalstu un vietējās tūrisma aģentūras, saskaņā ar viņu noteikumiem. Tādā gadījumā, ja uz attiecīgo ekskursiju ir pieteikušies par maz dalībnieku, tad šī ekskursija nenotiks.

Zakinta naktī — brauciens no viesnīcas vēlā pēcpusdienā uz salas galvaspilsētu - Zakintu. Brauciens gar ostu. Programmā ir iekļauta pastaiga pa vecpilsētu, brīvais laiks iepirkumiem. Vēlu vakarā atgriešanās viesnīcā. Cena - aptuveni 20 EUR.

Apkārt salai — aizraujoša ekskursija, kuras laikā ir iespējams apskatīt salas visskaistākos nostūrus. Tūre sākas ar Aristeonas olīveļļas ražotni Litakijā. Kā nākamā programmas pieturvieta ir Gramsasas nelielas vīna ražotnes, ģimenes uzņēmuma, apmeklējums, kur ir paredzēta vīna ražošanas metožu, gan pagātnē, gan arī mūsdienās, prezentācija, ar tai sekojošu vīnu degustāciju. Pēc tam sekos brauciens uz gleznainajiem kalnu ciematiem: Kiliomeno, Agios Leon un Maries, fotopauze. Maršrutā ir ietverta Zakintas vecākā olīvkoka apskate un Anafronitria - vieta, kur grieķi patstāvīgi iegūst olīveļļu, medu un vāc dažādus augus - degustācijas un iepirkšanās iespēja. Kā nākamā apskates vieta ir salas līča panorāma, kas ietver populāro Navagio pludmali, ko ir iespējams redzēt no platformas, kas atrodas jūras kraujas malā. Pēc tam sekos brauciens Agios - Nikolaos ostas virzienā. Reiss uz Zilajām alām, pusdienu pauze tradicionālajā grieķu tavernā. Vizīte Bohali, ar skatu laukumu, no kura var tīksmināties par salas panorāmu. Ekskursija visai dienai. Cenas - aptuveni 34 EUR (nav ietverta samaksa par reisu uz Zilajām alām).

Caretta caretta reiss — Caretta caretta reiss: reiss modernā grieķu laivā ar stiklotu apakšu, pa Laganasas līci, lēnām slīdot gar Zakintas salas mežonīgajiem dienvidu krastiem. Caretta caretta jūras bruņurupučus to dabiskajā vidē, Eiropā vislielākajā šo bruņurupuču izšķilšanās vietā. Reisa laikā paredzēta pieturvieta, peldei noslēpumaino Keri alu tuvumā, nepieejamā piekrastē, kur ir daudz jūras kraujas, mežonīgas pludmales, kā arī klinšu atlūzas. Vēlāk sekos apstāšanās neapdzīvotās Maratonisi salas piekrastē, kas tiek dēvēta par Bruņurupuču salu, kur ligzdo Caretta caretta bruņurupuči. Ekskursijas laiks - pus diena. Cena aptuveni 28 EUR.

Navagio reiss — brauciens autobusā Zakintas pilsētas ostas virzienā, un pēc tam reiss ar kuģi uz populāro Navagio pludmali, kas atrodas Zakintas salas ziemeļrietumos. Reisa laikā būs iespēja tīksmināties par Skinari zemesragu un tuvumā esošajām Zilajām alām - laiks peldei šajā apvidū. Pēc tam uzturēšanās Higia pludmalē, kas, pateicoties tur esošajiem aukstajiem sērūdens avotiem, tiek uzskatīts par salas dabīgo SPA centru. Reisa laikā būs iespējams vērot Zakintas austrumu piekrasti - kura ir slavena ar populārajiem Cilivi, Alikem - Alikanas, Peloponesas kūrortiem, kā arī ar Kefalonijas salu. Skats uz brīnišķīgo Mikro Nisi salu, kā arī uz salas ziemeļos populāro Makri Gialos pludmali. Atgriešanās Zakintas ostā. Ekskursija visai dienai. Cena - aptuveni 34 EUR.

Kefalonija — brauciens uz vislielāko Jonijas jūras salu. Salas aizstāvja Svētā Gerasima brīnišķīgā klostera apmeklējums, kurā atrodas svētā pīšļi, kā arī Drogarati alas apmeklējums. Laivu tūre Melissani pazemes ezerā. Pusdienu pauze tradicionālajā grieķu tavernā, kur ir ļoti garšīgs ēdiens, kura atrodas austrumu piekrastes Agia Efimia nelielajā ostā. Fotopauze Mirtos pludmalē, kura ir kļuvusi populāra, pateicoties daudzajām filmām. Vīna ražotnes apmeklējums, kur būs iespējams degustēt tipisko, Kefalonijas vīnu „Robola”. Maršrutā, ievērojamas un neaizmirstamas dabas ainavas – nelieli zvejnieku ciematiņi, kuri iekļaujas mežonīgās salas dabīgajā un zaļajā dabas ainavā! Ekskursija visai dienai. Cena - aptuveni 50 EUR (cenā nav ietverts: reiss pa Melissani ezeru un ieejas maksa Drogarati alā).

Olimpija — lielākais Zeva templis Senajā Grieķijā, šobrīd galvenokārt asociējas ar Olimpiskajām spēlēm. Sporta sacensības, kas šeit norisinājās turpat 12 gadsimtu garumā, bija ne tikai sacensības, bet arī pielūgsmes izpausme dievu valdniekam, un ievērojamā mērā iespaidoja mākslas un kultūras attīstību. Arheoloģiskā muzeja apmeklējums, kur varēs apskatīt Prāksitela un Fīdija garadarbus, olimpiskā stadiona apmeklējums. Programmā ietverta Zeva tempļa apskate, kurā atradās viens no senās pasaules septiņiem brīnumiem - Zeva statuja, ko bija veidojis Fīdijs, kā arī Hēras altāris, kur mūsdienās tiek aizdegta olimpiskā lāpa. Pusdienu un iepirkšanās pauze pilsētas centrā. Ekskursija visai dienai. Cena - aptuveni 50 EUR (cenā nav iekļautas: ieejas biļetes Arheoloģijas muzejā un arheoloģiskajā objektā).

Grieķu vakars — tīksmināšanās par saulrietu populārajā Kampi apvidū, atstatus no viesnīcām un kūrortiem. Ekskluzīvs vakars ar vakariņām autentiskā grieķu tavernā, zem atklātas debess, kur būs daudz tradicionālās mūzikas, deju un kopīgu izklaižu. Cena - aptuveni 35 EUR.

Ar vietējo ekskursiju organizēšanu nodarbojas ārvalstu un vietējās tūrisma aģentūras, saskaņā ar viņu noteikumiem. Tādā gadījumā, ja uz attiecīgo ekskursiju ir pieteikušies par maz dalībnieku, tad šī ekskursija nenotiks.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter