phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsu virzieni>>

Zelta Smiltis

Īsumā par virzienu

  • lieliskas, smilšainas pludmales, kuras apskalo Melnās jūras siltie ūdeņi
  • lieliska reģionālā virtuve: šopska salāti, tarators, banica, kebabče, gjuveča - tradicionālie bulgāru ēdieni, rakija - bieži tiek pasniegta kā aperitīvs, kā arī lieliski sarkanie un baltie vīni
  • ārstnieciskie minerālūdens avoti, kurus izmanto balneoterapijā daudzās sanatorijās un spa centros
  • Sv.Konstantīns un Helēna, kā arī Kaija - ideāli piemērotas vietas ģimenes brīvdienām.

Apskaties piedāvājumus

Bulgārijas populārākais tūrisma reģions ZELTA SMILTIS (GOLDEN SANDS) ir slavens ar savām smilšu pludmalēm, kuras tiek uzskatītas par skaistākajām Eiropā. Gleznainās nogāzēs aug biezi priežu meži, kas slēpj daudzus minerālūdens avotus. Viesnīcās izmanto reģiona dabas dārgumus un piedāvā saviem Viesiem atslābinošas un terapeitiskas procedūras bioloģiskās atjaunošanās centros.

Mājīgie restorāni un krodziņi ar skatu uz jūru piedāvā lielisku bulgāru virtuvi un vīnu. Piejūras kūrortu centri piedāvā labu izklaidi ikvienam, neatkarīgi no vecuma un gaumes.

ZELTA SMILTIS - leģenda vēsta, ka reiz pirāti šajā vietā ir paslēpuši lielus dārgumus, bet daba viņus sodīja par alkatību un pārvērta tos zelta smiltīs. Atrodas apm. 30 km uz ziemeļiem no Varnas kūrorta, piedāvā skatu uz jūru un sauļošanos pludmalēs, kuras apskalo silta jūra, izmitināšana labas kvalitātes viesnīcās ar bagātīgu sporta un atpūtas bāzi, bioloģiskās atjaunošanās centri un bezgalīga jautrība daudzajos krodziņos, klubos un diskotēkās.

SV. KONSTANTĪNS un HELĒNA - vecākais kūrorts Bulgārijas Melnās jūras piekrastē (10 km uz dienvidiem no Zelta smiltīm), kurā pirmais balneoloģijas centrs tika izveidots jau 1908. gadā. Šeit ir īpašs, nomierinošs mikroklimats, kas uzlādēts ar negatīviem joniem; šeit ir daudz minerālavotu, kurus izmanto balneoterapijā. Šeit jūs varat rast mieru un klusumu, starp nomaļajām smilšu pludmalēm, kas paslēptas mazos līčos, un atpūsties skaistā, vecā parkā ar cipresēm, liepām un vīģes kokiem. Kūrortā ir divi lieli viesnīcu kompleksi, daudzas jaunas viesnīcas un iepriekš uzceltas ēkas, kas ir vērienīgi rekonstruētas. Šeit atradīsiet arī veikalus, restorānus, krodziņus, kafejnīcas, bārus un klubus. Kaija - Zelta smilšu kvartāls, kas labi savienots ar kūrorta centru. Šīs vietas priekšrocības: daudz zaļumu, mājīgi krodziņi, restorāni un cenas ir ievērojami zemākas nekā Zelta smilšu centrā. - lieliskas smilšu pludmales, kuras apskalo Melnās jūras siltie ūdeņi - lieliska, reģionālā virtuve: šopska salāti, tarators, banica, kebabče, gjuveča - tradicionālie bulgāru ēdieni, rakija - bieži tiek pasniegta kā aperitīvs, kā arī lieliski sarkanie un baltie vīni - ārstnieciskie minerālūdens avoti, kurus izmanto balneoterapijā daudzās sanatorijās un spa centros - Sv. Konstantīns un Helēna , kā arī Kaija - ideāli piemērotas vietas ģimenes brīvdienām. BALČIKA - pazīstama kā Baltā pilsēta - būtībā ir neparasti burvīgs apvidus, kura svarīgākie punkti ir Rumānijas karalienes Marijas vasaras rezidence, kā arī Botāniskais dārzs, kas to ieskauj. Skaistu pludmaļu cienītāji var viegli nokļūt tuvējā pludmalē Albenā.

Gids: tūristus apkalpo Lietuvas tūroperatora pārstāvis, kura uzdevums ir palīdzēt ierašanās, izlidošanas un uzturēšanās laikā, kā arī pieņemt vietējo ekskursiju pieteikumus.

Vīzas: Nav nepieciešamas. Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no datuma, kad jāatgriežās Latvijā. Latvijas pases, kas izsniegtas līdz 2002. gada 1. jūlijam nav derīgas ceļojumam. Pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegti uz 50 gadu derīguma termiņu, nav derīgas ceļošanai ārpus Šengenas zonas;

Lidojuma laiks: Kaunas-Varna: Apm. 3 st.;

Vietējais laiks: Latvijas laiks

Valūta: Bulgārijas leva (BGN); 1 EUR = apm. 2,1 levas

Klimata maksājumi: Bulgārijai ir maksājums par klimatu, kas ir iekļauts brauciena cenā.

Valoda: bulgāru, rakstība kirilicā. Var sazināties krievu un angļu valodā.

Elektriskais spriegums: 220 V.

Cenas: restorānā centrā: pusdienas - aptuveni 10 EUR, ūdens pudele - min. 1 EUR, vīna pudele - 10 EUR, alus - 1,5 EUR, Coca-Cola - 1 EUR, kafija - 1 EUR; restorānos ārpus centra 20-30% lētāk; veikalā: minerālūdens pudele - 0,5 EUR, vīna pudele - 3 EUR, alus - 0,5 EUR.

Pludmale: bezmaksas ieeja, saulessargs + 2 zviļņi: 14 EUR dienā (kūrorta centrā).

Vietējās ekskursijas: vada vietējās ceļojumu aģentūras ar saviem nosacījumiem. Ekskursijas var netikt organizētas, ja ir mazs interesentu skaits.

Aktuālā informācija par drošību valstī – https://www.mfa.gov.lv/


Aktuālā informācija par drošību valstī – https://www.mfa.gov.lv/

Balčika - Baltā pilsēta — pēcpusdienas brauciens uz Balčikas pilsētu, ko sauc arī par Balto pilsētu akmens krāsas dēļ, no kura reiz tika celtas mājas. Klusās ligzdas apmeklējums - Rumānijas karalienes Marijas vasaras rezidence un Botāniskais dārzs, kas atrodas tiešā tuvumā (ar 3000 augu sugām, 250 kaktusu sugām). Brauciens un pastaiga pa gleznaino Kaliakras ragu, varenajām jūras kraujām, kur pilsētas visattālākajā punktā viduslaikos atradās varens cietoksnis. Kaliakra, brīvā tulkojumā „brīnišķīgais rags”, kas agrāk bija liels mākslinieku iedvesmas avots, šodien ir skaistākā Bulgārijas piekrastes daļa. Vakarā bulgāru vakariņas, tradicionāli bagātīgas ar vīnu un Bulgārijas rakiju, apvienojumā ar folkloras programmu, kā arī nestoriāņu kvēlojošo ogļu dejas šovs. Cena - apm. 46 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - apm. 23 EUR (ietver vakariņas).

Senā Nesebra — ekskursija gleznainajā Nesebras pussalā, kas iekļauta UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma sarakstā. Pilsētas arhitektūra, viena no vecākajām Eiropā, tiek uzskatīta par vienu no vislabāk saglabātajām viduslaiku apbūvētajām teritorijām Balkānos. Nesebra, ko sauc par Melnās jūras pērli, kā arī pareizticīgo civilizāciju, ir vissvarīgākais piekrastes apskates objekts. Pastaiga pa krāšņo, bruģēto ieliņu labirintu, Sv. Stefana un Sv. Spasa pareizticīgo baznīcu apmeklējums, pusdienas restorānā, brīvais laiks. Pilnas dienas ekskursija. Cena - apm. 36 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - apm. 20 EUR (ietver vakariņas).

Varna - delfinārijs — ekskursija uz Varnas delfināriju ir savienota ar panorāmas apskates ekskursiju pa pilsētu. Programmā iekļauts Varnas baznīcas apmeklējums - otrā lielākā sakrālā ēka Bulgārijā un brīvais laiks centrā. Iespēja vērot delfīnu šovu vienīgajā delfinārijā Balkānu pussalā. Lieliska izklaide gan pieaugušajiem, gan bērniem. Cena - apm. 32 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - apm. 22 EUR.

Pirātu vakars — kruīzs uz dažām stundām pirātu kuģī, īpaši piemērots bērniem. Kuģa apkalpe un aprīkojums palīdzēs mums justies kā īstiem jūras laupītājiem. Reisa laikā “cīņa” ar citu pirātu kuģi. Uz klāja pusdienas ar dzērieniem. Izklaides programmas un konkursi bērniem un pieaugušajiem ar balvām. Cena - apm. 33 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - 17 EUR (ietver: pusdienas, bezalkoholiskie dzērieni, vīns un alus).

Džips - safari — neparasts off-road Zelta smilšu dabas parka teritorijā, kalnos, kas ir tālu no kūrorta. Programmā aizraujošas sacensības uz džipiem, kā arī šaušana ar šauteni. Fotografēšanas cienītājiem ir daudz iespēju fotografēt skaistā savvaļas vidē. Ceļojums aktīvās atpūtas cienītājiem, kuri nebaidās no izaicinājumiem. Izklaidi papildina skaistas ainavas, un piedzīvojums sākas tūlīt pēc automašīnas durvju aizvēršanas! Programma iekļautas pusdienas brīvā dabā - kopīgs grils. Cena - apm. 35 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - apm. 18 EUR (ietver: pusdienas, bezalkoholiskie dzērieni, vīns, alus un rakija).

Stambula (1 diena) — ekskursija pa Turcijas metropoli. Nakts brauciens autobusā ar gaisa kondicionēšanu uz Stambulu. Brokastis. Apskates ekskursija pilsētā: Zilā mošeja, hipodroms, Ēģiptes obelisks, brauciens pa tiltu pāri Bosfora šaurumam uz pilsētas Āzijas daļu. Pusdienas, brīvais laiks. Naktī atgriešanās Bulgārijā. Pilnas dienas ekskursija. Cena - apm. 70 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - apm. 35 EUR (ietver brokastis un pusdienas; nav iekļauta Turcijas vīza - apm. 25 EUR/pers., samaksa pie robežas; nepieciešama pase). Poļu valodā runājošs gids grupai no ne mazāk kā 10 cilvēkiem.

Papildus — vizīte Ēģiptes tirdziņā un Topkapi pilī - 27 EUR, kruīzs uz kuģa pa Bosfora šaurumu - apm. 22 EUR, Topkapi pils un Svētās Sofijas katedrāle - apm. 46 EUR. Izvēles ekskursijas tiek organizētas, ja tām piesakās minimālais interesentu skaits, ko nosaka gids.

Stambula (2 dienas) — ekskursija pa Turcijas metropoli. Nakts brauciens autobusā ar gaisa kondicionēšanu uz Stambulu. Apskates ekskursija pilsētā: Zilā mošeja, hipodroms, Ēģiptes obelisks, brauciens pa tiltu pāri Bosfora šaurumam uz pilsētas Āzijas daļu. Pusdienas, brīvais laiks. Apmešanās un naktsmītne trīs zvaigžņu viesnīcā pilsētas centrā. Otrajā dienā brokastis un brīvais laiks. Naktī atgriešanās Bulgārijā. Divu dienu ekskursija. Cena - apm. 102 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - apm. 51 EUR (ietver: pusdienas, naktsmītne un brokastis; nav ietverta Turcijas vīza - apm. 25 EUR/pers., samaksa pie robežas, nepieciešama pase). Poļu valodā runājošs gids grupai no ne mazāk kā 10 cilvēkiem.

Papildus — Topkapi pils - apm. 27 EUR, ekskursija kuģī pa Bosfora šaurumu - apm. 22 EUR, Svētās Sofijas katedrāle - apm. 28 EUR. Izvēles ekskursijas tiek organizētas, ja tām piesakās minimālais interesentu skaits, ko nosaka gids. Bukareste (2 dienas): noslēpumaina Rumānija, "Lielā Parīze", kas saistās ar pilīm, smaržām, Drakulu, kā arī pilsētas skaisto arhitektūru. Programmā ietilpst Bukarestes panorāmas apmeklējums, sesija Parlamenta priekšā, viena no lielākajām ēkām pasaulē, etnogrāfiskā kompleksa "Rumānijas tradīcijas” apmeklējums. Atpūta Sinajas kūrortā. Atpūta kalnu un dabas ielenkumā. Nākamajā dienā Branas pilsētas apmeklējums, tajā Drakulas pils, Peles pils kā arī Sinajas pareizticīgo klostera apmeklējums. Cena - apm. 127 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - apm. 64 EUR (ietver: poļu valodā runājoša gida pakalpojumi, vakariņas un naktsmītne 1. dienā, brokastis un pusdienas 2. dienā).

Pikniks uz jahtas — atslābinoša atpūta uz jahtas. Reiss tālu jūrā, iespēja vērot Zelta smilšu un Varnas panorāmu, kā arī atpūsties pludmalē. Uz jahtas klāja pusdienas ar dzērieniem. Cena - apm. 28 USD, bērniem līdz 12 gadu vecumam - apm. 14 USD (ietver: pusdienas, bezalkoholiskie dzērieni, vīns un alus).

Vietējās ekskursijas — organizē vietējās ceļojumu aģentūras, ievērojot savus noteiktos noteikumus. Pastāv iespēja, ka maza interesentu skaita situācijā konkrēta ekskursija nenotiks.

Balčika - Baltā pilsēta — pēcpusdienas brauciens uz Balčikas pilsētu, ko sauc arī par Balto pilsētu akmens krāsas dēļ, no kura reiz tika celtas mājas. Klusās ligzdas apmeklējums - Rumānijas karalienes Marijas vasaras rezidence un Botāniskais dārzs, kas atrodas tiešā tuvumā (ar 3000 augu sugām, 250 kaktusu sugām). Brauciens un pastaiga pa gleznaino Kaliakras ragu, varenajām jūras kraujām, kur pilsētas visattālākajā punktā viduslaikos atradās varens cietoksnis. Kaliakra, brīvā tulkojumā „brīnišķīgais rags”, kas agrāk bija liels mākslinieku iedvesmas avots, šodien ir skaistākā Bulgārijas piekrastes daļa. Vakarā bulgāru vakariņas, tradicionāli bagātīgas ar vīnu un Bulgārijas rakiju, apvienojumā ar folkloras programmu, kā arī nestoriāņu kvēlojošo ogļu dejas šovs. Cena - apm. 46 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - apm. 23 EUR (ietver vakariņas).

Senā Nesebra — ekskursija gleznainajā Nesebras pussalā, kas iekļauta UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma sarakstā. Pilsētas arhitektūra, viena no vecākajām Eiropā, tiek uzskatīta par vienu no vislabāk saglabātajām viduslaiku apbūvētajām teritorijām Balkānos. Nesebra, ko sauc par Melnās jūras pērli, kā arī pareizticīgo civilizāciju, ir vissvarīgākais piekrastes apskates objekts. Pastaiga pa krāšņo, bruģēto ieliņu labirintu, Sv. Stefana un Sv. Spasa pareizticīgo baznīcu apmeklējums, pusdienas restorānā, brīvais laiks. Pilnas dienas ekskursija. Cena - apm. 36 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - apm. 20 EUR (ietver vakariņas).

Varna - delfinārijs — ekskursija uz Varnas delfināriju ir savienota ar panorāmas apskates ekskursiju pa pilsētu. Programmā iekļauts Varnas baznīcas apmeklējums - otrā lielākā sakrālā ēka Bulgārijā un brīvais laiks centrā. Iespēja vērot delfīnu šovu vienīgajā delfinārijā Balkānu pussalā. Lieliska izklaide gan pieaugušajiem, gan bērniem. Cena - apm. 32 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - apm. 22 EUR.

Pirātu vakars — kruīzs uz dažām stundām pirātu kuģī, īpaši piemērots bērniem. Kuģa apkalpe un aprīkojums palīdzēs mums justies kā īstiem jūras laupītājiem. Reisa laikā “cīņa” ar citu pirātu kuģi. Uz klāja pusdienas ar dzērieniem. Izklaides programmas un konkursi bērniem un pieaugušajiem ar balvām. Cena - apm. 33 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - 17 EUR (ietver: pusdienas, bezalkoholiskie dzērieni, vīns un alus).

Džips - safari — neparasts off-road Zelta smilšu dabas parka teritorijā, kalnos, kas ir tālu no kūrorta. Programmā aizraujošas sacensības uz džipiem, kā arī šaušana ar šauteni. Fotografēšanas cienītājiem ir daudz iespēju fotografēt skaistā savvaļas vidē. Ceļojums aktīvās atpūtas cienītājiem, kuri nebaidās no izaicinājumiem. Izklaidi papildina skaistas ainavas, un piedzīvojums sākas tūlīt pēc automašīnas durvju aizvēršanas! Programma iekļautas pusdienas brīvā dabā - kopīgs grils. Cena - apm. 35 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - apm. 18 EUR (ietver: pusdienas, bezalkoholiskie dzērieni, vīns, alus un rakija).

Stambula (1 diena) — ekskursija pa Turcijas metropoli. Nakts brauciens autobusā ar gaisa kondicionēšanu uz Stambulu. Brokastis. Apskates ekskursija pilsētā: Zilā mošeja, hipodroms, Ēģiptes obelisks, brauciens pa tiltu pāri Bosfora šaurumam uz pilsētas Āzijas daļu. Pusdienas, brīvais laiks. Naktī atgriešanās Bulgārijā. Pilnas dienas ekskursija. Cena - apm. 70 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - apm. 35 EUR (ietver brokastis un pusdienas; nav iekļauta Turcijas vīza - apm. 25 EUR/pers., samaksa pie robežas; nepieciešama pase). Poļu valodā runājošs gids grupai no ne mazāk kā 10 cilvēkiem.

Papildus — vizīte Ēģiptes tirdziņā un Topkapi pilī - 27 EUR, kruīzs uz kuģa pa Bosfora šaurumu - apm. 22 EUR, Topkapi pils un Svētās Sofijas katedrāle - apm. 46 EUR. Izvēles ekskursijas tiek organizētas, ja tām piesakās minimālais interesentu skaits, ko nosaka gids.

Stambula (2 dienas) — ekskursija pa Turcijas metropoli. Nakts brauciens autobusā ar gaisa kondicionēšanu uz Stambulu. Apskates ekskursija pilsētā: Zilā mošeja, hipodroms, Ēģiptes obelisks, brauciens pa tiltu pāri Bosfora šaurumam uz pilsētas Āzijas daļu. Pusdienas, brīvais laiks. Apmešanās un naktsmītne trīs zvaigžņu viesnīcā pilsētas centrā. Otrajā dienā brokastis un brīvais laiks. Naktī atgriešanās Bulgārijā. Divu dienu ekskursija. Cena - apm. 102 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - apm. 51 EUR (ietver: pusdienas, naktsmītne un brokastis; nav ietverta Turcijas vīza - apm. 25 EUR/pers., samaksa pie robežas, nepieciešama pase). Poļu valodā runājošs gids grupai no ne mazāk kā 10 cilvēkiem.

Papildus — Topkapi pils - apm. 27 EUR, ekskursija kuģī pa Bosfora šaurumu - apm. 22 EUR, Svētās Sofijas katedrāle - apm. 28 EUR. Izvēles ekskursijas tiek organizētas, ja tām piesakās minimālais interesentu skaits, ko nosaka gids. Bukareste (2 dienas): noslēpumaina Rumānija, "Lielā Parīze", kas saistās ar pilīm, smaržām, Drakulu, kā arī pilsētas skaisto arhitektūru. Programmā ietilpst Bukarestes panorāmas apmeklējums, sesija Parlamenta priekšā, viena no lielākajām ēkām pasaulē, etnogrāfiskā kompleksa "Rumānijas tradīcijas” apmeklējums. Atpūta Sinajas kūrortā. Atpūta kalnu un dabas ielenkumā. Nākamajā dienā Branas pilsētas apmeklējums, tajā Drakulas pils, Peles pils kā arī Sinajas pareizticīgo klostera apmeklējums. Cena - apm. 127 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - apm. 64 EUR (ietver: poļu valodā runājoša gida pakalpojumi, vakariņas un naktsmītne 1. dienā, brokastis un pusdienas 2. dienā).

Pikniks uz jahtas — atslābinoša atpūta uz jahtas. Reiss tālu jūrā, iespēja vērot Zelta smilšu un Varnas panorāmu, kā arī atpūsties pludmalē. Uz jahtas klāja pusdienas ar dzērieniem. Cena - apm. 28 USD, bērniem līdz 12 gadu vecumam - apm. 14 USD (ietver: pusdienas, bezalkoholiskie dzērieni, vīns un alus).

Vietējās ekskursijas — organizē vietējās ceļojumu aģentūras, ievērojot savus noteiktos noteikumus. Pastāv iespēja, ka maza interesentu skaita situācijā konkrēta ekskursija nenotiks.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter