phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Jaunumi>

Informatīvā tūre: Albānija. 28.05. - 04.06.2019

Albānija vai Ērgļu zeme kā to dēvē vietējie iedzīvotāji aizrauj ar savu vēsturi, arhitektūru un lieliskiem dabas skatiem, vidusjūras klimatu,  lielisko virtuvi, interesantiem kultūras pieminekļiem, katru gadu piesaista arvien vairāk un vairāk tūristu. Katram ceļotājam ir iespēja atklāt ko īpašu tieši priekš sevis, vai tās būtu burvīgās, garās, smilšainās pludmales, vai vēsturisku pieminekļu un interesantu vietu apskate.

Pēc aptuveni 3 stundu gara lidojuma, lidmašīna nosēdās Tirānā – Albānijas galvaspilsētā. Pēc tam sekoja īss transfērs uz viesnīcu Grand Blue Fafa *****, kurā mūs sagaidīja laipns apkalpojošais personāls. Šī viesnīca atrodas Golemā - jūras krastā, ar tiešu piekļuvi garai, smilšainai pludmalei. Pludmales serviss ir bez maksas. Šeit var baudīt lielisku atpūtu gan ģimenes ar bērniem, gan divatā. Viesnīca piedāvā jauku animācijas programmu, bagātīgas un gardas maltītes – pēc formulas Viss iekļauts ( all inclusive), dzīvošanu elegantos un mūsdienīgos numuriņos.

Nākamajā dienā mēs apmeklējām viesnīcas gan Golemas, gan Duresas reģionos. Viesnīca Sandy Beach Resort **** - moderna ar mūsdienīgu dizainu, atrodas tuvu Golemas centram, savukārt viesnīcas Grint **** piedāvājums ir ideāls romantiskai atpūtai, šī viesnīca piedāvā plašus un komfortablus numurus. Kā nākamo savas apskates laikā apmeklējām jauno, nesen uzcelto viesnīcu Horizont ****. Šī viesnīca pieder zināmajai Harmonia Hotels ķēdei, un garantē viesiem augstus apkalpošanas standartus. Tā atrodas blakus Duresas centram un tikai dažu soļu attālumā no smilšainas pludmales. Šajā viesnīcā akcents tiek likts atpūtai divatā vai arī draugu lokā. Tālāk devāmies uz viesnīcu viesnīcu Albanian Star ***, tā atrodas jūras krastā, garantē kvalitatīvu servisu un augstus apkalpošanas standartus. Nākamā mūsu apmeklējamo viesnīcu klāstā bija viesnīca Royal G ****, šī mūsdienīgā un elegantā viesnīca piedāvā neaizmirstamu un romantisku atpūtu divatā. Savukārt kā noslēdzošā šajā dienā bija viesnīca Green Park ***, šī mājīgā viesnīca ar nesteidzīgo atmosfēru neatrodas tieši pludmales tuvumā (~ 200 m attālumā),  bet tā viesu valdzina ar zaļo zonu, priežu ieskauta viesnīca piedāvā draudzīgu apkalpošanu un augstu servisu.

Ceturtdien mūsu grupa devās ekskursijā uz Beratu. Šī, UNESCO aizsardzībā esošā pilsēta ar 2500 gadu garo vēsturi un bagātīgu arhitektūras mantojumu, ir viena no skaistākajām Albānijā. Berat tulkojumā no albāņu valodas nozīmē “Baltā pilsēta”, par iemeslu tam ir balto toņu dominance ēku krāsojumā. Osmāņu laikā celtās pilsētas apbūve ir ļoti labi saglabājusies. Vēl viens moments, kas piesaista uzmanību ir daudzie logi ēkām. Tāpēc pilsētu mēdz dēvēt arī par “Tūkstoš logu pilsētu”.

Nākamā diena mums bija intensīva ( bet ne mazāk aizraujoša) un veltīta viesnīcu apmeklējumiem. Kā pirmo apmeklējām viesnīcu Rinia ****. Viesnīcai ir lieliska lokācija – tieši jūras krastā, šo viesnīcu rekomendējam ģimenēm ar bērniem. Kā nākamā mūs sagaidīja mājīga, viesmīlīga un arī lieliska lokācijas ziņā (ērta piekļuve visiem reģiona apskates objektiem) viesnīca Alvin Comfort ****. Pēc tam sekoja viesnīca Dolce Vita **** ar savu zaļo zonu, tieši pie pašas pludmales, netālu no Golemas pilsētas centra, ideāls piedavājums nesteidzīgai atpūtai. Nākamo aplūkojām viesnīcu Flower & Spa *****, tā ir eleganta un mūsdienīga, netālu no pludmales ar savu nodalīto teritoriju, kurā pieejami bezmaksas saulessargi un zviļņi. Viesnīca piedāvā draudzīgu, augstas klases apkalpošanas servisu. Nedrīkst piemirst viesnīcu Fafa Premium ***, tās īpašo, augstas klases apkalpošanas servisu, un modernos, ērtos numuriņus.
Kā pēdējās šajā dienā apmeklējām viesnīcas Meli Holiday **** (patīkams serviss, ērti numuriņi)  un viesnīcu Blumare Resort ****. Kā plusu viesnīcai Blumare Resort **** var minēt lokācijas vietu, tā atrodas klusā vietā, nost no skaļajiem kūrortiem, piemērota viesiem, kuri grib izbaudīt mierīgu atpūtu.

Piekto dienu sākām ar Duresas pilsētas apmeklējumu. Duresa ir otrā lielākā Albānijas pilsētām ar populāriem piejūras kurortiem. Pilsētā aplūkojām Venēciešu torņus un 1960. gadā atrakto romiešu amfiteātri. Pēc tam devāmies ekskursijā uz vienu no lielākām alkoholražotnēm "Gjergj Kastrioti Skenderbeu", tajā izgatavo ne tikai populāro brendiju Skanderbeg, bet arī rakiju, vīnu un apelsīnu liķieri. Šī apmeklējuma laikā bija iespējama degustācija.

Nākamajā dienā dalījāmies divās grupās. Pirmā grupa ļāvās bezrūpīgai atpūtai pludmalē baudot sauli un lutinot sevi ar gardo virtuvi - plašo jūrasvelšu klāstu. Savukārt otra grupa devās ekskursijā uz netālo kaimiņzemi Maķedoniju, dēvētu arī par “Balkānu gaišizilo pērli”. Orhidas ezers – maķedoniešu lepnums, mūs sagaidīja ar lietus gāzēm, neskatoties uz ne pārāk vēlīgiem laikapstākļiem, izbaudījām katru mirkli,  šī reģiona dabas skaistums ir elpu aizraujošs. Paralēli dabas baudīšanai, bija iespēja nodoties iepirkšanās priekiem, sagādājot sev un mājniekiem dažādus suvenīrus.

Infotūres pēdējā dienā devāmies uz Albānijas galvaspilsētu – Tirānu. Kā galvenie apskates objekti bija Skandberga laukums pilsētas centrā, Ethem – Bey mošeja, Pulksteņu tornis, Hoxha piramīda, galvenais bulvāris. Tirāna ir skaļa un kontrastiem pilna pilsēta.

Pienākot prom braukšanas dienā, atvadījāmies no Škipērijas (Albānijas)! Līdzi savās sirdīs paņemot neiedomājamo albāņu, viesmīlību, grandiozo dabas skaistumu! Un kas zin’, varbūt uz tikšanos jau atkal drīzumā!

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter