phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>> >Meklēšanas Rezultāti> >

Karaliskā Radžastāna

Piedāvājuma priekšrocības

  • Krāsainā Indija: Zelta pilsēta, Uzlecošās saules pilsēta, Rozā pilsēta un Uzvaras pilsēta
  • Izmitināšana vēsturiskos apartamentos - pilīs un bagātu tirgotāju savrupmājās (havela)
  • Indijas vizītkarte - majestātiskais Tadžmahals
  • Izjādes ar kamieļiem un pārgājieni ar ziloņiem

Karaliskā Radžastāna Kodas: DEL1RLL

Maršruts
2 139PLN
Pieaugušie: 2 pēc programmas P. 19.02 – P. 04.03.24 (15 dienas)
Itaka

Karaliskā Radžastāna Kodas: DEL1RLL Indija

Izvietojums kartē Maršruts

Deli • Mandava • Dešnoka • Bikanera • Džaisalmera • Džodhpura • Ranakpura • Udaipura • Puškara • Džaipura • Fatehpura Sīkri • Āgra • Deli

Valsts, kas no pirmā acu uzmetiena izskatās kā krāsaina pastkarte, pārsteidz ar savu daudzveidību un priecē ar pasakainu bagātību. Tā ir zeme, kas piepilda visu ceļotāju sapņus par eksotisko Indiju. Divu nedēļu laikā Jūs ne tikai apskatīsiet ievērojamākos apskates objektus, bet arī izbaudīsiet - izbraucienus ar kamieļiem pa kāpām, izbraucienus pa ezeru, braucienus ar tuk-tukiem un džipiem. Izmitināšana ir plānota labas tūristu klases un vēsturiskās viesnīcās ar interjeru, kas liks Jums justies kā maharadžai! Maršruts pa Indiju: apmēram 2200 km.

Piedāvājuma apraksts

1. DIENA.
Tikšanās Rīgas lidostā. Lidojums uz Deli, Indiju ar pārsēšanos Varšavā, Polijā.

2. DIENA. JAUNĀ UN VECĀ DELI.
Ielidošana New Delhi Starptautiskajā lidostā. Izmitināšana viesnīcā. Mūsdienu Deli, Indijas galvaspilsēta, šodien ir patiesi kosmopolītiska pilsēta, kurā modernais un tradicionālais savienojas ar graciozitāti, kas ir tās unikālais mantojums. Dosieties ekskursijā pa Veco un Jauno Deli.
Ekskursija sāksies ar Jama Masjid - vienas no Āzijas lielākajām mošejām - apmeklējumu. To no sarkanā smilšakmens un marmora ir uzbūvējuši vairāk nekā 5000 amatnieki. Pēc tam apmeklēsim Chandni Chowk, Āzijas lielāko vairumtirdzniecības tirgu, milzīgu teritoriju, kas ir pārpildīta ar veikaliem, tirdziņiem un cilvēkiem (lielākā daļa veikalu svētdienās ir slēgti). (brauciens ar rikšām - 2 personas vienā rikšā)
Brauciens garām Sarkanajam fortam, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un ko 17. gadsimtā uzcēla Mogulu imperators Šahs Džahans. Aplūkosiet arī Radž Ghat - nelielu piemiņas vietu Mahatmai Gandijam. Ņūdeli panorāmas ekskursija, kuras laikā brauksiet garām Indijas vārtiem, Parlamenta namam un Prezidenta namam. Indijas vārti, kas ir 42 m augsti, tiek pieskaitīti pie lielākajiem kara pieminekļiem Indijā. To 1921. gadā uzbūvēja sers Edvīns Lutjenss, kas tajā laikā bija viens no vadošajiem kara memoriālu projektētājiem. Uz Indijas vārtu sienām ir uzrakstīti visu to karavīru vārdi, kuri upurēja savas dzīvības 1. pasaules kara un Afganistānas kara laikā. Sansad Bhavan ir Indijas parlamenta ēka, kurā atrodas Lok Sabha un Rajya Sabha, kas atrodas Ņūdeli.
Krāšņā Raštrapati Bhavan ēka - Indijas prezidenta oficiālā rezidence - ir viena no lielākajām šāda veida ēkām pasaulē. Šī sarkanā un krēmkrāsas smilšakmens būve tika projektēta kā Indijas vicekaraļu mājvieta. Toreizējais Indijas vicekungs un ģenerālgubernators lords Edvīns bija pirmais, kurš šeit dzīvoja.
1572. gadā uzceltā Humajuna kapsēta ir viena no krāšņākajām kapenēm, kas celta Deli Mogulu valdīšanas laikā. Šis UNESCO Pasaules mantojuma objekts ir izcils persiešu un indiešu arhitektūras paraugs. Tā tika uzskatīta par pirmo un nozīmīgāko dārza stila kapenēm Indijā. Šo kapu kompleksu dēvē arī par "Mogulu kopmītni", jo tajā atrodas vairāk nekā simts karaliskās ģimenes kapu.
Pēc tam mēs apstāsimies, lai apmeklētu vienu no UNESCO Pasaules mantojuma objektiem Qutub Minar, kas ir otrs augstākais minarets Indijā. Tas ir veidots no sarkanā akmens un marmora, klāts ar sarežģītiem kokgriezumiem un Korāna pantiem.
Transfērs uz viesnīcu. Brīvais laiks. Vakariņas viesnīcā un nakšņošana.

3. DIENA. MANDAVA (maršruts: aptuveni 280 km)
Brokastis. Izrakstīšanas no viesnīcas. Brauciens uz MANDAVU, kas bija kādreizējais feodāļu postenis Radžastānas Šehavati reģionā, kas vislabāk ir pazīstams ar saviem krāšņajiem haveliem. To bieži dēvē par pasaulē lielāko brīvdabas mākslas galeriju.
Pēcpusdienā Jūs varēsiet iepazīties ar šo skaisto pilsētu pastaigu ekskursijā. Mandavas valdnieks Radžputs 1755. gadā uzcēla fortu, lai aizsargātu šo tirdzniecības bāzi, kas atradās senajos karavānu ceļos no Ķīnas un Tuvajiem Austrumiem. Pilsētiņa, kas izauga ap fortu, piesaistīja lielu tirgotāju kopienu, kas šeit apmetās uz dzīvi. Kad 18. gadsimta beigās karavānu satiksme tika pārtraukta, tirgotāji izveidoja biznesa impērijas citās valsts daļās, bet, atgriezušies Mandavā, dzimtajā pilsētā uzcēla savās pilsētās savrupmājas. Mandava ir pazīstama ar krāsainajām freskām, kurās attēlotas visdažādākās tēmas - no reliģiskām līdz erotiskām, no populāru angļu grafikas darbu kopijām līdz asprātīgai sociālajai satīrai, kas ieturēta vietējā mākslinieka neatkārtojamā stilā. Ikvienu māju šeit rotā apgleznotas sienas gleznojumi, kas izgaismo ainavu.
Izmitināšana viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.

4. DIENA. DEŠNOKA - BIKANERA (maršruts: aptuveni 180 km)
Brokastis. Izrakstīšanas no viesnīcas. Brauciens uz Bikaneru.
Pa ceļam apmeklēsim Karni Mata templi, kas ir unikāls dievības Durgas inkarnācijai veltīts templis, kas atrodas DEŠNOKĀ, pilsētiņā aptuveni 30 km no Bikanera. Templis ir slavens ar saviem neparastajiem iemītniekiem - 20 000 žurku, kuras dievlūdzēji un priesteri pielūdz un baro ar graudiem, pienu, saldumiem un kokosriekstiem čaulās no lielām metāla bļodām. Bikanēras maharadža Ganga Singh pasūtīja templi 20. gadsimtā, un tas ir populārs apskates objekts gan tūristiem, gan dievlūdzējiem. Vietējie nostāsti vēsta, ka šajās žurkās dzīvo Karni Mata mirušo sekotāju dvēseles, un ir labvēlīgi kādu no tām ieraudzīt, apmeklējot templi.
BIKANĒRAS pilsētu dibināja Džodhpuras dibinātāja pēcnācējs Rao Bikaji,kas ir mazāk izpētīta Radžastānas pērle. Pazīstama arī kā kamieļu valsts, šī tuksneša pilsēta kādreiz bija svarīgs punkts lielajos karavānu ceļos. Skaistais Džunagarhas cietoksnis, aizraujoši kamieļu safari un unikāls templis ar svētajām žurkām, padara Bikaneru par apburošu apskates vietu. Izbaudīsiet arī šo unikālo Bikanēras transporta veidu, braucot ar krāsaino Tonga (zirga pajūgu).
Izmitināšana viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.

5. DIENA. DŽAISALMERA (maršruts: aptuveni 330 km)
Brokastis. Izrakstīšanas no viesnīcas. Brauciens uz DŽAISALMERU, ko dēvē arī par Indijas Zelta pilsētu. Krāšņās pilis un havelis, kas celtas no zeltaini dzeltenā smilšakmens, padara šo reģionu par slēpto Radžastānas dārgakmeni. Šī miermīlīgā pilsēta ar bruģētajām ielām un apgleznotajiem namiem piedāvā skatu uz burvīgu pasauli - pateicoties turīgajiem tirgotājiem un valdniekiem, kuri sacentās savā starpā, lai izdaiļotu savu skarbo apkārtni.
Izmitināšana viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.

6. DIENA. DŽAISALMERA
Brokastis. Apskates ekskursija pa DŽAISALMERU. Džaisalmeras cietoksnis ir pasludināts par Pasaules mantojuma objektu un ir viens no lielākajiem tuksneša cietokšņiem pasaulē. Galvenie apskates objekti fortā ir Radž Mahala (karaliskā pils), Lakšminatas templis un džainistu tempļi, kas celti laikā no 12. līdz 15. gadsimtam un ir veltīti Rikhabdevam un Sambhavantam.
Patwon-ki-Haveli (Brokāta tirgotāju namu) apmeklējums, kas ir lielākais un sarežģītākais no visiem slavenajiem - Džaisalmeras Havelis. Tas ir slavens ar saviem greznajiem sienu gleznojumiem, sarežģītajiem dzeltenā smilšakmenī cirstajiem džharokhas jeb balkoniem, vārtiem un durvīm.
Nathmalji Ki Haveli Krāšņo Haveli 19. gadsimtā uzcēla divi brāļi musulmaņi, un tas kalpoja kā toreizējā pilsētas premjerministra Divana Mohata Nathmal rezidence. Nathmalji Ki Haveli ir augstu novērtēta tās brīnišķīgās arhitektūras un sarežģīto kokgriezumu dēļ.
Salim Singh Ki Haveli atrodas blakus kalniem, netālu no Jaisalmer Fort, un tam ir atšķirīga arhitektūra. Gandrīz 300 gadus veco haveli rotā skaists, arkveida jumts pāva formā un 38 graciozi izgreznoti balkoni.
Izbaudiet izbraucienu ar kamieļiem pa kalnainām smilšu kāpām. Brauciens cauri Taras tuksnesim uz pieredzējuša kamieļa muguras ir piedzīvojums, kas paliks atmiņā gadiem ilgi. Pa ceļam apstājieties, lai iepazītu Indijas tuksneša zemnieku un lauku dzīvi.
Atgriešanās viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.

7. DIENA. DŽODHPURA (maršruts: aptuveni 295 km)
Brokastis. Izrakstīšanas no viesnīcas. Brauciens uz DŽODHPURU. Ar bagātu vēsturi Džodhpura ir viena no spilgtākajām vietām, ko vērts iepazīt. Tā ir pazīstama arī kā Zilā pilsēta, un tajā ir daudz piļu, fortu un tempļu. Mehrangarh forts, kas paceļas virs šīs pilsētas un ir apvīts ar leģendām, uzreiz Jūs pārsteigs. Romantisku auru Džodpūrai piešķir tās izsmalcinātie amatniecības izstrādājumi, tautas dejas, mūzika un koši tērptie cilvēki. Džodhpuras tirgū var iegādāties dažādus izstrādājumus, sākot no kaklasaitēm un krāsotiem tekstilizstrādājumiem, izšūtiem ādas apaviem, senlietām un klasiskām sudraba rotaslietām. Izbaudiet Tonga braucienu pa vecpilsētu, kas slavena ar Džodhpūras saldumiem un pikantiem ēdieniem.
15. gadsimtā celtais Mehrangarh forts tiek uzskatīts par vienu no varenākajiem un krāšņākajiem Radžastānas fortiem. Forts un tā pilis tika celtas 500 gadu laikā, tāpēc šeit ir pārstāvēti dažādu laikmetu, tostarp 20. gadsimta, celtniecības stilu daudzveidība. Mehrangarh forta muzejs ir viens no labi apgādātajiem muzejiem. Muzejā apskatāms Rathores mantojums ar ieročiem, tērpiem, gleznām, iekārtotām laikmetu telpām un daudzām nenovērtējamām Indijas galma dzīves relikvijām.
Jaswant Thada ir slavena kā viena no skaistākajām baltā marmora kenotafām, kas tika uzcelta 1899. gadā par godu maharadžai Jaswant Singh II. Tā kalpo kā Marvaras karaliskās ģimenes kremācijas vieta un ievērības cienīgs ir tās apbrīnojamais krāšņums, skaistie dārzi un meistarīgi izgreznotās fasādes.
Umaid Bhawan pils atrodas pilsētas augstākajā punktā - Čittāra kalnā, un tajā savulaik dzīvoja Džodhpuras karaliskā ģimene. Tā ir viena no lielākajām privātajām rezidencēm pasaulē, kā arī pēdējā karaļa pils Indijā, kas uzcelta pirms neatkarības atgūšanas un atrodas 26 akru platībā ar 347 istabām. Tagad Umaid Bhawan pils ir daļēji rezidence, daļēji viesnīca un daļēji muzejs, kas celta Indo-Saracēnas, Klasic Revival un Rietumu Art Deco stilā, un tās celtniecība ilga 15 gadus.
Izmitināšana viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.

8. DIENA. RANAKPURA - UDAIPURA (maršruts: aptuveni 260 km)
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Brauciens uz UDAIPURU.
Pa ceļam mēs apmeklēsim klusu pilsētiņu RANAKPURU, kas atrodas apmēram 75 km no Udaipuras Aravalli kalnu grēdas rietumu nogāzēs. Šajā ciematā atrodas viens no slavenākajiem un nozīmīgākajiem džainistu tempļu kompleksiem Indijā. Šie 15. gadsimtā celtie tempļi ir svarīgs džainu svētceļojumu centrs, kas padara Ranakpuru par svētu galamērķi. Tempļi ir ne tikai reliģiski nozīmīgi, bet arī izcili ar savu krāšņo arhitektūru un nevainojamo kokgriezumu uz sienām un griestiem. Galvenais templis šeit ir Čaumukha Mandir, kas celts no nevainojami balta marmora. Tas ir veltīts Lordam Adinatam (pirmajam lielajam džainistu skolotājam). Tajā ir 1444 individuāli izgrebti pīlāri un meistarīgi raksti, kas Jūs apburs.
Lūdzu, ņemt vērā: tempļi tiek atvērti tikai plkst. 11:00. Ādas jostas, apavi, kailas kājas un melni apģērbi nav atļauti.
Turpinām braucienu uz UDAIPURU. Uzlecošās saules pilsēta, kas ir aizraujošu skatu, skaņu un pieredzes apvienojums, ir brīnišķīga ap zilajiem ezeriem, ko ieskauj Aravalisas kalni. Tā tiek uzskatīta par vienu no romantiskākajām pilsētām Indijā, un to bieži dēvē par "Austrumu Venēciju" vai "Ezeru pilsētu". Pasaku piļu, ezeru, tempļu, dārzu un šauro ieliņu - pilsēta nes varonīgas pagātnes garšu. Udaipura ir arī skatuves mākslas, amatniecības un slaveno miniatūru gleznu centrs.
Izmitināšana viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.

9. DIENA. UDAIPURA.
Brokastis. Apskates ekskursija pa UDAIPURU.
Brauciens apkārt Fatehsagara ezeram, ko 1754. gadā pēc mūsu ēras uzbūvēja Maharana Fateh Singh. Saheliyon-ki-Bari dārzu, kas atrodas Fateh Sagar ezera krastā, 18. gadsimtā uzcēla Maharana Sangram Singh karaliskajām dāmām. Šis nelielais, savdabīgais dekoratīvais dārzs tika ierīkots, lai priecētu pavadones, kas ieradās kā daļa no princeses pūra.
Džagdiša templis ir veltīts Visuma uzturētājam Dievam Višnu (Laxmi Narayan, pazīstams arī kā Džagdišs). Šis trīsstāvu templis ir veidots indoāriešu arhitektūras stilā, un tajā ir skaisti izgrebti pīlāri, dekorēti griesti, apgleznotas sienas un greznas zāles. Galvenajā svētnīcā atrodas ievērojamais četras rokas Dieva Višnu tēls, kas izkalts no viena melna akmens gabala.
Pilsētas pils, kas atrodas Pičolas ezera austrumu krastā, kompleksā ir vairākas pilis. Pils tiek uzskatīta par lielāko šāda veida pili Radžastānas štatā. No Pilsētas pils, kurā saplūst Radžastānas un Mogulu arhitektūras stili, paveras panorāmas skats uz pilsētu un tās apkārtni. Pilsētas pils muzejs atrodas Udaipuras pilsētas pils kompleksā. Muzejā ir septiņi paviljoni un zāles, un katrā no tiem ir atšķirīga tematika. Muzejā glabājas nesalīdzināma Mevaras skolas, kas uzplauka no 17. līdz 20. gadsimtam, galma gleznu kolekcija.
Dodieties izbraucienā ar laivu pa Pičolas ezeru, kas ir ieskauts ar pakalniem, pilīm, haveļiem, gatām, krastmalām un tempļiem,no kuraiem paveras iespaidīgs skats uz pilsētu. Apmeklējiet Jag Mandir salu ar tās izsmalcināto Gul Mahal paviljonu.
Atgriešanās viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.

10. DIENA. UDAIPURA - PUŠKARA (maršruts: aptuveni 280 km)
Brokastis. Izrakstīšanas no viesnīcas. Brauciens uz PUŠKARU.
Puškara ir pilsēta, ko iecienījuši gan tūristi, gan svētceļnieki. Puškara atrodas netālu no svētās pilsētas Adžmeras, no kuras to norobežo Nag Pahar (Čūskas kalns), un no trim pusēm to ieskauj klinšu grēdas. Viena no galvenajām pilsētas apskates vietām ir Brahmas templis, kas ir viens no nedaudzajiem šāda veida tempļiem pasaulē. Skaistajam un svētajam Puškaras ezeram, ap kuru pilsēta ir attīstījusies, ir diezgan interesants mītisks izcelsmes stāsts. Iedzīvotāju nesteidzīgā dzīve, viņu košie tērpi un rosīgais tirgus atstās neaizmirstamus iepaidus. Pilsētā katru gadu notiek Puškaras liellopu gadatirgus, kas ir lielākais šāda veida gadatirgus pasaulē.
Izmitināšana viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.

11. DIENA. PUŠKARA - DŽAIPURA (maršruts: aptuveni 160 km)
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Apskates ekskursija pa PUŠKARU.
Brahmas templis Puškārā, kas atrodas Puškāras ezera krastā, ir viena no nedaudzajām atlikušajām svētvietām, kas veltītas Kungam Brahmai. Sākotnējā tempļa struktūra datējama ar 14. gadsimtu, un vēlāk tā daļēji tika pārbūvēta, izmantojot marmora un akmens plāksnes. Tempļa sarkanā šihara (jumts) un hamsa (gulbja) motīvs ir tempļa raksturīgākās iezīmes. Tempļa svētnīcā ir četrgalvainā Brahmas attēls ar viņa sievu Savitri.
Puškara ezers ir patiesi ievērojams. Ezerā ir 52 peldvietu gati (pakāpieni, kas ved ūdenī), un tiek uzskatīts, ka ūdenim ap katru gatu piemīt īpašas dziednieciskas īpašības. Ezers ir populārs svētceļnieku galamērķis, par ko liecina vairāk nekā 500 tempļi, kas izkaisīti ezera krastos. Svētceļnieki kuplā skaitā pulcējas, lai ietu svētajā peldē, īpaši ap Kartik Poornimu (oktobrī-novembrī), kad notiek Puškaras gadatirgus. Tiek uzskatīts, ka iegremdēšanās svētajā ezerā attīra grēkus un ārstē ādas slimības. Leģenda vēsta, ka ezers radies, kad Kungs Brahma šajā vietā nolicis lotosa ziedu.
Brauciens uz DŽAJPURU - tā ir viena no Indijas pirmajām plānotajām pilsētām. Rosīgi tirgi, vēsturiskas ēkas un paslēpti tempļi, kā arī miera oāze uz Ameras forta majestātiskā fona, padara šo pilsētu par vienu no obligāti apmeklējamām Radžastānas pilsētām.
Izmitināšana viesnīcā. Tālāk dosieties uz Galta Ji templi, kas pazīstams arī kā pērtiķu templis un atrodas Aravalli kalnu grēdās Džaipuras pilsētas austrumu daļā. Jaigarh fortā ir rezervuārs, kas atrodas virs Galta Ji tempļa, kurā ir tīrs ūdens, kas, šķiet, plūst no Gaumukh vai, var teikt, no govs mutes. Saulrieta laikā šajā vietā ierodas daudz pērtiķu. Šo templi dēvē arī par Džaipuras dārgakmeni. Virs šī tempļa atrodas arī Surya Mandir.
Atgriešanās viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.

12. DIENA. DŽAIPURA
Brokastis. Apskates ekskursija pa DŽAJPURU.
Ameras cietoksnis ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tā apbrīnojamā arhitektūra, kas apvieno Mughal un Hindu stilu, ir apbrīnojama ar augstajiem vaļņiem, daudzajiem vārtiem, bruģētajiem celiņiem un brīnišķīgo skatu. Ameras fortu 16. gadsimtā uzcēla Radža Man Singh I, bet 18. gadsimtā to pabeidza maharadža Sawai Jai Singh. No forta ar tā lielajiem vaļņiem, vārtiem un bruģētajiem celiņiem paveras skats uz Maotas ezeru, kas atrodas tā priekšgalā. (Izbrauciens ar ziloņiem Ameras fortā, kā alternatīvu var izvēlēties izbraucienu ar džipu).
Hawa Mahal apmeklējums, ko 1799. gadā uzcēla Maharadža Sawai Pratap Singh, Hawa Mahal jeb Vēja pils būtībā bija augsts ekrāna mūris, kas tika uzcelts, lai karaliskās galma dāmas varētu vērot ielu svētkus,jo no ārpuses to neredz. Galvenā Hawa Mahal ievērības cienīga iezīme ir tās piramīdas forma un 953 logi jeb džharokhas, kas rotāti ar sarežģītiem rakstiem.
Pilsētas pils, kas celta 18. gadsimtā un iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, ir pārsteidzošs komplekss ar izsmalcinātām pilīm, dārziem un pagalmiem, dekoratīvo mākslu un grieztām durvju ailēm.
Jantar Mantar, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, ir pasaulē lielākais akmens saules pulkstenis.
Atgriešanās viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.

13. DIENA. DŽAIPURA - FATEHPURA SĪKRI - ĀGRA (maršruts: aptuveni 250 km)
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas.
FATEHPURA SĪKRI - pilsēta, kas pazīstama kā "uzvaras pilsēta". Šo pilsētu 16. gadsimtā dibināja Mogulu imperators Akbars, un tā kalpoja kā Mogulu impērijas galvaspilsēta. Drīz pēc tam tā tika pamesta ūdens trūkuma dēļ. Tā sastāv no skaistām pilīm, zālēm un mošejām. Tagad tā ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, un tā ir neparasta vieta, kur pastaigāties. Pat pēc 300 gadiem tās ēkas ir gandrīz ideālā stāvoklī.
Brauciens uz ĀGRU, kas atrodas Jamunas upes krastos, un kur atrodas daudzi UNESCO Pasaules mantojuma objekti, tostarp viens no septiņiem pasaules brīnumiem - Tadžmahāls.
Izmitināšana viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.

14. DIENA. ĀGRA - DELI (maršruts: aptuveni 204 km)
Agri no rīta TADŽMAHĀLA apmeklējums (Piezīme: piektdien Tadžmahāls ir slēgts). Tadžmahals ir viss, kas par to ir teikts, un vēl vairāk. Baltā marmora būvniecībai bija nepieciešami 22 gadi un 20 000 cilvēku. Marmors tika iegūts karjerā 200 jūdžu attālumā, un to uz vietu nogādāja 1000 ziloņu flote. Tadžmahāls, ko 17. gadsimta vidū uzcēla Mogulu imperators Šahs Džahāns, kā mīlestības izpausmi savai sievai Mumtaz Mahal, ir viens no pasaules brīnumiem. Lai gan Tadžs šķiet pārsteidzoši perfekts gandrīz no jebkura leņķa, tomēr marmora inkrustācijas tuvplānā ir patiešām pārsteidzošas. Jums būs pietiekami daudz laika, lai aplūkotu un apbrīnotu šo izcilo arhitektūras darbu.
Atgriešanās viesnīcā, brokastis, izrakstīšanās no viesnīcas. Turpinām apskates ekskursiju pa ĀGRU. Āgras forts - Mogulu impērijas galvenā mītne un cietoksnis vairāku paaudžu laikā. Tā bija Mogulu valdīšanas un administrācijas mītne, un pašreizējā struktūra ir radusies Akbara dēļ, kurš uzcēla sienas un vārtus, kā arī pirmās ēkas Jamunas upes austrumu krastā. Šahs Jehans piebūvēja iespaidīgās telpas un mošeju, bet Aurangzēbs - ārējos vaļņus. Apmeklējiet publisko auditoriju zāli un karaliskos apartamentus.
Brauciens uz DELI. Izmitināšana viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.

15. DIENA. DELI
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Transfērs uz lidostu. Lidojums uz Rīgu, ar pārsēšanos Varšavā.

- Izmitināšana: 14 naktis***/**** zvaigžņu viesnīcas: 2 Deli, 1 Mandavā, 1 Bikanerā, 2 Džaisalmerā, 1 Džodhpūrā, 2 Udaipurā, 1 Puškarā, 2 Džajpurā, 1 Agrā; divvietīgi numuri (iespējama 1 papildu gulta);
- Ēdināšana: 13 brokastis, 13 vakariņas (bezalkoholiskie un alkoholiskie dzērieni ir par papildu samaksu);
- Lidojumi: Rīga - Varšava - Deli - Varšava - Rīga (ar regulāro reisu, iekļauti rokas bagāža un reģistrētā bagāža);
- Transfēri ar mikroautobusu vai autobusu (atkarībā no personu skaita);
- Ekskursiju programma ar ieejas biļetēm;
- Brauciens ar ziloņiem vai džipiem uz Ameras fortu (atkarībā no pieejamības); izjādes ar kamieļiem kāpās; brauciens ar autorikšām Bikanerā; izbrauciens pa Piccola ezeru, Udaipurā (atkarībā no ūdens līmeņa);
- Vietējie viesnīcu un ceļu nodokļi;
- Vietēja gida pakalpojumi;
- Vietēja SITA pārstāvja palīdzība lidostā ielidošanas un izlidošanas laikā;
- ITAKA pārstāvja pakalpojumi.

1. Obligātās izmaksas uz vietas: dzeramnauda - aptuveni 5 EUR/personai dienā, dzeramnauda SITA pārstāvim - 10 USD/par personu/vienā virzienā.
2. Vīza: Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, ceļojot uz Indiju, ir nepieciešama ieceļošanas vīza.
Indijas iestādes ir ieviesušas elektronisko vīzu sistēmu - E-TOURIST VISA.
Maksa par vīzu ir: USD 60/personai, maksājumu var veikt ar kredītkarti vai debetkarti.
Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ieceļošanas Indijā, un tajā jābūt vismaz divām brīvām lapām.
Vīzu pieteikums tiešsaistē ir pieejams tīmekļa vietnē: https://indianvisaonline.gov.in
PIEZĪME: Vienreizējas ieceļošanas tūristu vīzu uz Indiju, kuras maksimālais uzturēšanās ilgums ir 30 dienas, var pieprasīt, izmantojot E-TURIST VISA sistēmu. Jebkurai citai vīzai ir jāiesniedz pieteikums Indijas vēstniecībā standarta kārtībā.
3. Personīgie izdevumi (apdrošināšana, dzērieni, pusdienas, maksa par iespēju fotografēt pie pieminekļiem, jebkuri citi pakalpojumi, kas nav minēti iekļautajā cenā, u.c.).
4. Ceļojuma programma, objektu apmeklējuma kārtība, maksas objektu skaits, kā arī to izmaksas var mainīties.
5. Atkarībā no lidojumu sarakstiem ierašanās Latvijā var notikt citā dienā.

Informācija par reģionu

Indija

Noslēpumu un kontrastu pilna valsts. Indija ir viena no senākajām pasaules kultūrām, kas ir krāsu pārpilna. Dažādu laikmetu pieminekļi, dejas un mūzika izceļ šīs brīnišķīgās vietas nacionālo identitāti. Amatniecība ir nozīmīga liecība par Indijas subkontinenta tradīciju bagātību un daudzveidību.

CEĻOJUMU PROGRAMMA:
1. DIENA.
Tikšanās Rīgas lidostā. Lidojums uz Deli, Indiju ar pārsēšanos Varšavā, Polijā.
2. DIENA. JAUNĀ UN VECĀ DELI.
Ielidošana New Delhi Starptautiskajā lidostā. Izmitināšana viesnīcā. Mūsdienu Deli, Indijas galvaspilsēta, šodien ir patiesi kosmopolītiska pilsēta, kurā modernais un tradicionālais savienojas ar graciozitāti, kas ir tās unikālais mantojums. Dosieties ekskursijā pa Veco un Jauno Deli.
Ekskursija sāksies ar Jama Masjid - vienas no Āzijas lielākajām mošejām - apmeklējumu. To no sarkanā smilšakmens un marmora ir uzbūvējuši vairāk nekā 5000 amatnieki. Pēc tam apmeklēsim Chandni Chowk, Āzijas lielāko vairumtirdzniecības tirgu, milzīgu teritoriju, kas ir pārpildīta ar veikaliem, tirdziņiem un cilvēkiem (lielākā daļa veikalu svētdienās ir slēgti). (brauciens ar rikšām - 2 personas vienā rikšā)
Brauciens garām Sarkanajam fortam, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un ko 17. gadsimtā uzcēla Mogulu imperators Šahs Džahans. Aplūkosiet arī Radž Ghat - nelielu piemiņas vietu Mahatmai Gandijam. Ņūdeli panorāmas ekskursija, kuras laikā brauksiet garām Indijas vārtiem, Parlamenta namam un Prezidenta namam. Indijas vārti, kas ir 42 m augsti, tiek pieskaitīti pie lielākajiem kara pieminekļiem Indijā. To 1921. gadā uzbūvēja sers Edvīns Lutjenss, kas tajā laikā bija viens no vadošajiem kara memoriālu projektētājiem. Uz Indijas vārtu sienām ir uzrakstīti visu to karavīru vārdi, kuri upurēja savas dzīvības 1. pasaules kara un Afganistānas kara laikā. Sansad Bhavan ir Indijas parlamenta ēka, kurā atrodas Lok Sabha un Rajya Sabha, kas atrodas Ņūdeli.
Krāšņā Raštrapati Bhavan ēka - Indijas prezidenta oficiālā rezidence - ir viena no lielākajām šāda veida ēkām pasaulē. Šī sarkanā un krēmkrāsas smilšakmens būve tika projektēta kā Indijas vicekaraļu mājvieta. Toreizējais Indijas vicekungs un ģenerālgubernators lords Edvīns bija pirmais, kurš šeit dzīvoja.
1572. gadā uzceltā Humajuna kapsēta ir viena no krāšņākajām kapenēm, kas celta Deli Mogulu valdīšanas laikā. Šis UNESCO Pasaules mantojuma objekts ir izcils persiešu un indiešu arhitektūras paraugs. Tā tika uzskatīta par pirmo un nozīmīgāko dārza stila kapenēm Indijā. Šo kapu kompleksu dēvē arī par "Mogulu kopmītni", jo tajā atrodas vairāk nekā simts karaliskās ģimenes kapu.
Pēc tam mēs apstāsimies, lai apmeklētu vienu no UNESCO Pasaules mantojuma objektiem Qutub Minar, kas ir otrs augstākais minarets Indijā. Tas ir veidots no sarkanā akmens un marmora, klāts ar sarežģītiem kokgriezumiem un Korāna pantiem.
Transfērs uz viesnīcu. Brīvais laiks. Vakariņas viesnīcā un nakšņošana.

3. DIENA. MANDAVA (maršruts: aptuveni 280 km)
Brokastis. Izrakstīšanas no viesnīcas. Brauciens uz MANDAVU, kas bija kādreizējais feodāļu postenis Radžastānas Šehavati reģionā, kas vislabāk ir pazīstams ar saviem krāšņajiem haveliem. To bieži dēvē par pasaulē lielāko brīvdabas mākslas galeriju.
Pēcpusdienā Jūs varēsiet iepazīties ar šo skaisto pilsētu pastaigu ekskursijā. Mandavas valdnieks Radžputs 1755. gadā uzcēla fortu, lai aizsargātu šo tirdzniecības bāzi, kas atradās senajos karavānu ceļos no Ķīnas un Tuvajiem Austrumiem. Pilsētiņa, kas izauga ap fortu, piesaistīja lielu tirgotāju kopienu, kas šeit apmetās uz dzīvi. Kad 18. gadsimta beigās karavānu satiksme tika pārtraukta, tirgotāji izveidoja biznesa impērijas citās valsts daļās, bet, atgriezušies Mandavā, dzimtajā pilsētā uzcēla savās pilsētās savrupmājas. Mandava ir pazīstama ar krāsainajām freskām, kurās attēlotas visdažādākās tēmas - no reliģiskām līdz erotiskām, no populāru angļu grafikas darbu kopijām līdz asprātīgai sociālajai satīrai, kas ieturēta vietējā mākslinieka neatkārtojamā stilā. Ikvienu māju šeit rotā apgleznotas sienas gleznojumi, kas izgaismo ainavu.
Izmitināšana viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.

4. DIENA. DEŠNOKA - BIKANERA (maršruts: aptuveni 180 km)
Brokastis. Izrakstīšanas no viesnīcas. Brauciens uz Bikaneru.
Pa ceļam apmeklēsim Karni Mata templi, kas ir unikāls dievības Durgas inkarnācijai veltīts templis, kas atrodas DEŠNOKĀ, pilsētiņā aptuveni 30 km no Bikanera. Templis ir slavens ar saviem neparastajiem iemītniekiem - 20 000 žurku, kuras dievlūdzēji un priesteri pielūdz un baro ar graudiem, pienu, saldumiem un kokosriekstiem čaulās no lielām metāla bļodām. Bikanēras maharadža Ganga Singh pasūtīja templi 20. gadsimtā, un tas ir populārs apskates objekts gan tūristiem, gan dievlūdzējiem. Vietējie nostāsti vēsta, ka šajās žurkās dzīvo Karni Mata mirušo sekotāju dvēseles, un ir labvēlīgi kādu no tām ieraudzīt, apmeklējot templi.
BIKANĒRAS pilsētu dibināja Džodhpuras dibinātāja pēcnācējs Rao Bikaji,kas ir mazāk izpētīta Radžastānas pērle. Pazīstama arī kā kamieļu valsts, šī tuksneša pilsēta kādreiz bija svarīgs punkts lielajos karavānu ceļos. Skaistais Džunagarhas cietoksnis, aizraujoši kamieļu safari un unikāls templis ar svētajām žurkām, padara Bikaneru par apburošu apskates vietu. Izbaudīsiet arī šo unikālo Bikanēras transporta veidu, braucot ar krāsaino Tonga (zirga pajūgu).
Izmitināšana viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.
5. DIENA. DŽAISALMERA (maršruts: aptuveni 330 km)
Brokastis. Izrakstīšanas no viesnīcas. Brauciens uz DŽAISALMERU, ko dēvē arī par Indijas Zelta pilsētu. Krāšņās pilis un havelis, kas celtas no zeltaini dzeltenā smilšakmens, padara šo reģionu par slēpto Radžastānas dārgakmeni. Šī miermīlīgā pilsēta ar bruģētajām ielām un apgleznotajiem namiem piedāvā skatu uz burvīgu pasauli - pateicoties turīgajiem tirgotājiem un valdniekiem, kuri sacentās savā starpā, lai izdaiļotu savu skarbo apkārtni.
Izmitināšana viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.
6. DIENA. DŽAISALMERA
Brokastis. Apskates ekskursija pa DŽAISALMERU. Džaisalmeras cietoksnis ir pasludināts par Pasaules mantojuma objektu un ir viens no lielākajiem tuksneša cietokšņiem pasaulē. Galvenie apskates objekti fortā ir Radž Mahala (karaliskā pils), Lakšminatas templis un džainistu tempļi, kas celti laikā no 12. līdz 15. gadsimtam un ir veltīti Rikhabdevam un Sambhavantam.
Patwon-ki-Haveli (Brokāta tirgotāju namu) apmeklējums, kas ir lielākais un sarežģītākais no visiem slavenajiem - Džaisalmeras Havelis. Tas ir slavens ar saviem greznajiem sienu gleznojumiem, sarežģītajiem dzeltenā smilšakmenī cirstajiem džharokhas jeb balkoniem, vārtiem un durvīm.
Nathmalji Ki Haveli Krāšņo Haveli 19. gadsimtā uzcēla divi brāļi musulmaņi, un tas kalpoja kā toreizējā pilsētas premjerministra Divana Mohata Nathmal rezidence. Nathmalji Ki Haveli ir augstu novērtēta tās brīnišķīgās arhitektūras un sarežģīto kokgriezumu dēļ.
Salim Singh Ki Haveli atrodas blakus kalniem, netālu no Jaisalmer Fort, un tam ir atšķirīga arhitektūra. Gandrīz 300 gadus veco haveli rotā skaists, arkveida jumts pāva formā un 38 graciozi izgreznoti balkoni.
Izbaudiet izbraucienu ar kamieļiem pa kalnainām smilšu kāpām. Brauciens cauri Taras tuksnesim uz pieredzējuša kamieļa muguras ir piedzīvojums, kas paliks atmiņā gadiem ilgi. Pa ceļam apstājieties, lai iepazītu Indijas tuksneša zemnieku un lauku dzīvi.
Atgriešanās viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.
7. DIENA. DŽODHPURA (maršruts: aptuveni 295 km)
Brokastis. Izrakstīšanas no viesnīcas. Brauciens uz DŽODHPURU. Ar bagātu vēsturi Džodhpura ir viena no spilgtākajām vietām, ko vērts iepazīt. Tā ir pazīstama arī kā Zilā pilsēta, un tajā ir daudz piļu, fortu un tempļu. Mehrangarh forts, kas paceļas virs šīs pilsētas un ir apvīts ar leģendām, uzreiz Jūs pārsteigs. Romantisku auru Džodpūrai piešķir tās izsmalcinātie amatniecības izstrādājumi, tautas dejas, mūzika un koši tērptie cilvēki. Džodhpuras tirgū var iegādāties dažādus izstrādājumus, sākot no kaklasaitēm un krāsotiem tekstilizstrādājumiem, izšūtiem ādas apaviem, senlietām un klasiskām sudraba rotaslietām. Izbaudiet Tonga braucienu pa vecpilsētu, kas slavena ar Džodhpūras saldumiem un pikantiem ēdieniem.
15. gadsimtā celtais Mehrangarh forts tiek uzskatīts par vienu no varenākajiem un krāšņākajiem Radžastānas fortiem. Forts un tā pilis tika celtas 500 gadu laikā, tāpēc šeit ir pārstāvēti dažādu laikmetu, tostarp 20. gadsimta, celtniecības stilu daudzveidība. Mehrangarh forta muzejs ir viens no labi apgādātajiem muzejiem. Muzejā apskatāms Rathores mantojums ar ieročiem, tērpiem, gleznām, iekārtotām laikmetu telpām un daudzām nenovērtējamām Indijas galma dzīves relikvijām.
Jaswant Thada ir slavena kā viena no skaistākajām baltā marmora kenotafām, kas tika uzcelta 1899. gadā par godu maharadžai Jaswant Singh II. Tā kalpo kā Marvaras karaliskās ģimenes kremācijas vieta un ievērības cienīgs ir tās apbrīnojamais krāšņums, skaistie dārzi un meistarīgi izgreznotās fasādes.
Umaid Bhawan pils atrodas pilsētas augstākajā punktā - Čittāra kalnā, un tajā savulaik dzīvoja Džodhpuras karaliskā ģimene. Tā ir viena no lielākajām privātajām rezidencēm pasaulē, kā arī pēdējā karaļa pils Indijā, kas uzcelta pirms neatkarības atgūšanas un atrodas 26 akru platībā ar 347 istabām. Tagad Umaid Bhawan pils ir daļēji rezidence, daļēji viesnīca un daļēji muzejs, kas celta Indo-Saracēnas, Klasic Revival un Rietumu Art Deco stilā, un tās celtniecība ilga 15 gadus.
Izmitināšana viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.
8. DIENA. RANAKPURA - UDAIPURA (maršruts: aptuveni 260 km)
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Brauciens uz UDAIPURU.
Pa ceļam mēs apmeklēsim klusu pilsētiņu RANAKPURU, kas atrodas apmēram 75 km no Udaipuras Aravalli kalnu grēdas rietumu nogāzēs. Šajā ciematā atrodas viens no slavenākajiem un nozīmīgākajiem džainistu tempļu kompleksiem Indijā. Šie 15. gadsimtā celtie tempļi ir svarīgs džainu svētceļojumu centrs, kas padara Ranakpuru par svētu galamērķi. Tempļi ir ne tikai reliģiski nozīmīgi, bet arī izcili ar savu krāšņo arhitektūru un nevainojamo kokgriezumu uz sienām un griestiem. Galvenais templis šeit ir Čaumukha Mandir, kas celts no nevainojami balta marmora. Tas ir veltīts Lordam Adinatam (pirmajam lielajam džainistu skolotājam). Tajā ir 1444 individuāli izgrebti pīlāri un meistarīgi raksti, kas Jūs apburs.
Lūdzu, ņemt vērā: tempļi tiek atvērti tikai plkst. 11:00. Ādas jostas, apavi, kailas kājas un melni apģērbi nav atļauti.
Turpinām braucienu uz UDAIPURU. Uzlecošās saules pilsēta, kas ir aizraujošu skatu, skaņu un pieredzes apvienojums, ir brīnišķīga ap zilajiem ezeriem, ko ieskauj Aravalisas kalni. Tā tiek uzskatīta par vienu no romantiskākajām pilsētām Indijā, un to bieži dēvē par "Austrumu Venēciju" vai "Ezeru pilsētu". Pasaku piļu, ezeru, tempļu, dārzu un šauro ieliņu - pilsēta nes varonīgas pagātnes garšu. Udaipura ir arī skatuves mākslas, amatniecības un slaveno miniatūru gleznu centrs.
Izmitināšana viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.
9. DIENA. UDAIPURA.
Brokastis. Apskates ekskursija pa UDAIPURU.
Brauciens apkārt Fatehsagara ezeram, ko 1754. gadā pēc mūsu ēras uzbūvēja Maharana Fateh Singh. Saheliyon-ki-Bari dārzu, kas atrodas Fateh Sagar ezera krastā, 18. gadsimtā uzcēla Maharana Sangram Singh karaliskajām dāmām. Šis nelielais, savdabīgais dekoratīvais dārzs tika ierīkots, lai priecētu pavadones, kas ieradās kā daļa no princeses pūra.
Džagdiša templis ir veltīts Visuma uzturētājam Dievam Višnu (Laxmi Narayan, pazīstams arī kā Džagdišs). Šis trīsstāvu templis ir veidots indoāriešu arhitektūras stilā, un tajā ir skaisti izgrebti pīlāri, dekorēti griesti, apgleznotas sienas un greznas zāles. Galvenajā svētnīcā atrodas ievērojamais četras rokas Dieva Višnu tēls, kas izkalts no viena melna akmens gabala.
Pilsētas pils, kas atrodas Pičolas ezera austrumu krastā, kompleksā ir vairākas pilis. Pils tiek uzskatīta par lielāko šāda veida pili Radžastānas štatā. No Pilsētas pils, kurā saplūst Radžastānas un Mogulu arhitektūras stili, paveras panorāmas skats uz pilsētu un tās apkārtni. Pilsētas pils muzejs atrodas Udaipuras pilsētas pils kompleksā. Muzejā ir septiņi paviljoni un zāles, un katrā no tiem ir atšķirīga tematika. Muzejā glabājas nesalīdzināma Mevaras skolas, kas uzplauka no 17. līdz 20. gadsimtam, galma gleznu kolekcija.
Dodieties izbraucienā ar laivu pa Pičolas ezeru, kas ir ieskauts ar pakalniem, pilīm, haveļiem, gatām, krastmalām un tempļiem,no kuraiem paveras iespaidīgs skats uz pilsētu. Apmeklējiet Jag Mandir salu ar tās izsmalcināto Gul Mahal paviljonu.
Atgriešanās viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.
10. DIENA. UDAIPURA - PUŠKARA (maršruts: aptuveni 280 km)
Brokastis. Izrakstīšanas no viesnīcas. Brauciens uz PUŠKARU.
Puškara ir pilsēta, ko iecienījuši gan tūristi, gan svētceļnieki. Puškara atrodas netālu no svētās pilsētas Adžmeras, no kuras to norobežo Nag Pahar (Čūskas kalns), un no trim pusēm to ieskauj klinšu grēdas. Viena no galvenajām pilsētas apskates vietām ir Brahmas templis, kas ir viens no nedaudzajiem šāda veida tempļiem pasaulē. Skaistajam un svētajam Puškaras ezeram, ap kuru pilsēta ir attīstījusies, ir diezgan interesants mītisks izcelsmes stāsts. Iedzīvotāju nesteidzīgā dzīve, viņu košie tērpi un rosīgais tirgus atstās neaizmirstamus iepaidus. Pilsētā katru gadu notiek Puškaras liellopu gadatirgus, kas ir lielākais šāda veida gadatirgus pasaulē.
Izmitināšana viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.
11. DIENA. PUŠKARA - DŽAIPURA (maršruts: aptuveni 160 km)
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Apskates ekskursija pa PUŠKARU.
Brahmas templis Puškārā, kas atrodas Puškāras ezera krastā, ir viena no nedaudzajām atlikušajām svētvietām, kas veltītas Kungam Brahmai. Sākotnējā tempļa struktūra datējama ar 14. gadsimtu, un vēlāk tā daļēji tika pārbūvēta, izmantojot marmora un akmens plāksnes. Tempļa sarkanā šihara (jumts) un hamsa (gulbja) motīvs ir tempļa raksturīgākās iezīmes. Tempļa svētnīcā ir četrgalvainā Brahmas attēls ar viņa sievu Savitri.
Puškara ezers ir patiesi ievērojams. Ezerā ir 52 peldvietu gati (pakāpieni, kas ved ūdenī), un tiek uzskatīts, ka ūdenim ap katru gatu piemīt īpašas dziednieciskas īpašības. Ezers ir populārs svētceļnieku galamērķis, par ko liecina vairāk nekā 500 tempļi, kas izkaisīti ezera krastos. Svētceļnieki kuplā skaitā pulcējas, lai ietu svētajā peldē, īpaši ap Kartik Poornimu (oktobrī-novembrī), kad notiek Puškaras gadatirgus. Tiek uzskatīts, ka iegremdēšanās svētajā ezerā attīra grēkus un ārstē ādas slimības. Leģenda vēsta, ka ezers radies, kad Kungs Brahma šajā vietā nolicis lotosa ziedu.
Brauciens uz DŽAJPURU - tā ir viena no Indijas pirmajām plānotajām pilsētām. Rosīgi tirgi, vēsturiskas ēkas un paslēpti tempļi, kā arī miera oāze uz Ameras forta majestātiskā fona, padara šo pilsētu par vienu no obligāti apmeklējamām Radžastānas pilsētām.
Izmitināšana viesnīcā. Tālāk dosieties uz Galta Ji templi, kas pazīstams arī kā pērtiķu templis un atrodas Aravalli kalnu grēdās Džaipuras pilsētas austrumu daļā. Jaigarh fortā ir rezervuārs, kas atrodas virs Galta Ji tempļa, kurā ir tīrs ūdens, kas, šķiet, plūst no Gaumukh vai, var teikt, no govs mutes. Saulrieta laikā šajā vietā ierodas daudz pērtiķu. Šo templi dēvē arī par Džaipuras dārgakmeni. Virs šī tempļa atrodas arī Surya Mandir.
Atgriešanās viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.
12. DIENA. DŽAIPURA
Brokastis. Apskates ekskursija pa DŽAJPURU.
Ameras cietoksnis ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tā apbrīnojamā arhitektūra, kas apvieno Mughal un Hindu stilu, ir apbrīnojama ar augstajiem vaļņiem, daudzajiem vārtiem, bruģētajiem celiņiem un brīnišķīgo skatu. Ameras fortu 16. gadsimtā uzcēla Radža Man Singh I, bet 18. gadsimtā to pabeidza maharadža Sawai Jai Singh. No forta ar tā lielajiem vaļņiem, vārtiem un bruģētajiem celiņiem paveras skats uz Maotas ezeru, kas atrodas tā priekšgalā. (Izbrauciens ar ziloņiem Ameras fortā, kā alternatīvu var izvēlēties izbraucienu ar džipu).
Hawa Mahal apmeklējums, ko 1799. gadā uzcēla Maharadža Sawai Pratap Singh, Hawa Mahal jeb Vēja pils būtībā bija augsts ekrāna mūris, kas tika uzcelts, lai karaliskās galma dāmas varētu vērot ielu svētkus,jo no ārpuses to neredz. Galvenā Hawa Mahal ievērības cienīga iezīme ir tās piramīdas forma un 953 logi jeb džharokhas, kas rotāti ar sarežģītiem rakstiem.
Pilsētas pils, kas celta 18. gadsimtā un iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, ir pārsteidzošs komplekss ar izsmalcinātām pilīm, dārziem un pagalmiem, dekoratīvo mākslu un grieztām durvju ailēm.
Jantar Mantar, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, ir pasaulē lielākais akmens saules pulkstenis.
Atgriešanās viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.
13. DIENA. DŽAIPURA - FATEHPURA SĪKRI - ĀGRA (maršruts: aptuveni 250 km)
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas.
FATEHPURA SĪKRI - pilsēta, kas pazīstama kā "uzvaras pilsēta". Šo pilsētu 16. gadsimtā dibināja Mogulu imperators Akbars, un tā kalpoja kā Mogulu impērijas galvaspilsēta. Drīz pēc tam tā tika pamesta ūdens trūkuma dēļ. Tā sastāv no skaistām pilīm, zālēm un mošejām. Tagad tā ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, un tā ir neparasta vieta, kur pastaigāties. Pat pēc 300 gadiem tās ēkas ir gandrīz ideālā stāvoklī.
Brauciens uz ĀGRU, kas atrodas Jamunas upes krastos, un kur atrodas daudzi UNESCO Pasaules mantojuma objekti, tostarp viens no septiņiem pasaules brīnumiem - Tadžmahāls.
Izmitināšana viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.
14. DIENA. ĀGRA - DELI (maršruts: aptuveni 204 km)
Agri no rīta TADŽMAHĀLA apmeklējums (Piezīme: piektdien Tadžmahāls ir slēgts). Tadžmahals ir viss, kas par to ir teikts, un vēl vairāk. Baltā marmora būvniecībai bija nepieciešami 22 gadi un 20 000 cilvēku. Marmors tika iegūts karjerā 200 jūdžu attālumā, un to uz vietu nogādāja 1000 ziloņu flote. Tadžmahāls, ko 17. gadsimta vidū uzcēla Mogulu imperators Šahs Džahāns, kā mīlestības izpausmi savai sievai Mumtaz Mahal, ir viens no pasaules brīnumiem. Lai gan Tadžs šķiet pārsteidzoši perfekts gandrīz no jebkura leņķa, tomēr marmora inkrustācijas tuvplānā ir patiešām pārsteidzošas. Jums būs pietiekami daudz laika, lai aplūkotu un apbrīnotu šo izcilo arhitektūras darbu.
Atgriešanās viesnīcā, brokastis, izrakstīšanās no viesnīcas. Turpinām apskates ekskursiju pa ĀGRU. Āgras forts - Mogulu impērijas galvenā mītne un cietoksnis vairāku paaudžu laikā. Tā bija Mogulu valdīšanas un administrācijas mītne, un pašreizējā struktūra ir radusies Akbara dēļ, kurš uzcēla sienas un vārtus, kā arī pirmās ēkas Jamunas upes austrumu krastā. Šahs Jehans piebūvēja iespaidīgās telpas un mošeju, bet Aurangzēbs - ārējos vaļņus. Apmeklējiet publisko auditoriju zāli un karaliskos apartamentus.
Brauciens uz DELI. Izmitināšana viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, nakšņošana.
15. DIENA. DELI
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Transfērs uz lidostu. Lidojums uz Rīgu, ar pārsēšanos Varšavā.

IEKĻAUTS TŪRES MAKSĀ:
- Izmitināšana: 14 naktis***/**** zvaigžņu viesnīcas: 2 Deli, 1 Mandavā, 1 Bikanerā, 2 Džaisalmerā, 1 Džodhpūrā, 2 Udaipurā, 1 Puškarā, 2 Džajpurā, 1 Agrā; divvietīgi numuri (iespējama 1 papildu gulta);
- Ēdināšana: 13 brokastis, 13 vakariņas (bezalkoholiskie un alkoholiskie dzērieni ir par papildu samaksu);
- Lidojumi: Rīga - Varšava - Deli - Varšava - Rīga (ar regulāro reisu, iekļauti rokas bagāža un reģistrētā bagāža);
- Transfēri ar mikroautobusu vai autobusu (atkarībā no personu skaita);
- Ekskursiju programma ar ieejas biļetēm;
- Brauciens ar ziloņiem vai džipiem uz Ameras fortu (atkarībā no pieejamības); izjādes ar kamieļiem kāpās; brauciens ar autorikšām Bikanerā; izbrauciens pa Piccola ezeru, Udaipurā (atkarībā no ūdens līmeņa);
- Vietējie viesnīcu un ceļu nodokļi;
- Vietēja gida pakalpojumi;
- Vietēja SITA pārstāvja palīdzība lidostā ielidošanas un izlidošanas laikā;
- ITAKA pārstāvja pakalpojumi.

PIEZĪMES:
1. Obligātās izmaksas uz vietas: dzeramnauda - aptuveni 5 EUR/personai dienā, dzeramnauda SITA pārstāvim - 10 USD/par personu/vienā virzienā.
2. Vīza: Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, ceļojot uz Indiju, ir nepieciešama ieceļošanas vīza.
Indijas iestādes ir ieviesušas elektronisko vīzu sistēmu - E-TOURIST VISA.
Maksa par vīzu ir: USD 60/personai, maksājumu var veikt ar kredītkarti vai debetkarti.
Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ieceļošanas Indijā, un tajā jābūt vismaz divām brīvām lapām.
Vīzu pieteikums tiešsaistē ir pieejams tīmekļa vietnē: https://indianvisaonline.gov.in
PIEZĪME: Vienreizējas ieceļošanas tūristu vīzu uz Indiju, kuras maksimālais uzturēšanās ilgums ir 30 dienas, var pieprasīt, izmantojot E-TURIST VISA sistēmu. Jebkurai citai vīzai ir jāiesniedz pieteikums Indijas vēstniecībā standarta kārtībā.
3. Personīgie izdevumi (apdrošināšana, dzērieni, pusdienas, maksa par iespēju fotografēt pie pieminekļiem, jebkuri citi pakalpojumi, kas nav minēti iekļautajā cenā, u.c.).
4. Ceļojuma programma, objektu apmeklējuma kārtība, maksas objektu skaits, kā arī to izmaksas var mainīties.
5. Atkarībā no lidojumu sarakstiem ierašanās Latvijā var notikt citā dienā.

Piedāvājuma detaļas

  • Tikai dzīvošana
Cena/cilv.: 2 139eur Kopā Cenas detaļas 4 278 eur
Pasūtīt

Kontakti

  • 48 77 4476707
  • +371 60 00 32 32
  • I-V 10.00-18.00 VI Brīvdienas VII Brīvdienas

Dalieties

Facebook

Kādēļ ir vērts?

  1. Pilnas cenas — mūsu cenās neietilpst nekādi slēptie iekasējumi
  2. Ērtība — rezervējat

Drošība

Rezervācijas laikā dati tiek aizsargāti un šifrēti ar sertifikātu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter